Skocz do zawartości

Sakwy i nie tylko, czy kufer/ kufry?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie dumam z okazji zimy, czy kombinować na sezon 2008 do mojego golasa (GSR600) jakieś sakwy lub kufry i dochodzę do wniosku, ze zamiast szpecić moto jakimiś pojemnikami, najlepszym rozwiązaniem pozostaje zwykły plecaczek (o aerodynamicznych kształtach, dobrze przylegający do pleców i z mocnymi szelkami :) chyba że macie inne pomysły lub konkretne plecaki do polecenia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że plecak jest wygodne na jakieś lajtowe przejazdy. W dalszej podróży będzie Ci przeszkadzał, gniótł i niewygodnie się układał w trakcie "leżenia na baku". Ja bym kupił jakąś torbę na tył (na siedzenie pasażera) a plecak woził jako mały dodatek (szybka w innym kolorze, aparat itp). Do tego nie za wysoki tankbag i można lecieć na podbój europy :)

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?ac...highlite=plecak

po drugie: plecak faktycznie jest na dłuższą metę niewygodny. IMHO rozwiązaniem na krótsze trasy (ale ja lubię mieć kufry, więc zdanie mam sprecyzowane na temat pojemności bagażu) będzie np. dwukomorowy tankbag sporej pojemności, z możliwością zapakowania jednej z części na tył paskami, a drugiej z przodu na magnesach - wtedy albo jedna, albo dwie, a nie utrudniasz sobie jazdy metrowym kominem na zbiorniku

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2.11 do 2.16 :cool:

 

mnie bardziej bawią goście jadący na zloty na motocyklach po 30-40 kafli, którzy bety pakują w worki na śmieci i plastikowe reklamówki :D

grunt, to nie dziadować: było 30tysi na moto, znaleźć jeszcze 3stówki na przyzwoity bagaż...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szpecić moto jakimiś pojemnikami

 

Miałem podobny "problem" jak Ty, uważałem, że kufer szpeci motocykl, ale zmieniłem zdanie widząc zamontowany na takim samym modelu jak mój. Kufer można zawsze zdjąć i zostaje sam stelaż, który moim zdaniem, aż tak tragicznie nie wygląda (tylko nie Suzuki, dziś oglądałem w salonie stelaż do Bandita - widok powalił mnie na kolana). Kufer nie będzie się przemieszczał w przeciwieństwie do torby, a co ważne daje oparcie plecaczkowi. Jechałem raz z załadowanym plecakiem nad morze i to był pierwszy i ostatni raz - odradzam.

Jeśli jesteś zainteresowany kuframi Givi to napisz na priv dam Ci adres firmy, która ma niezłe ceny (tańszych nie znalazłem i nie jestem z nikim z tej firmy spokrewniony :icon_mrgreen: tak dla ścisłości, sam szukałem i znalazłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, jako że chce śmigać troche po Europie z kumplami i plecaczkiem to powoli musze swojego fazera przystosowywac do zabrania bagazu, ze soba.Posiadam kufer centralny 52 litry a przydloby sie wiecej zeby na 2 tyg spokojnie pojechec. Stelaze pod kufry boczne to ciezki tematdo fazera 1 gen. i do tego drogi jak liczyc z kufrmi(wiem ze mozna zamknac na kluczyk i takie tam),wybrałem sakwy bo są w miare tanie i jak zmienie fazera to mi zostana. Znalazlem ciekawa oferte, ktora ma w "pakiecie" wszystko, czyli tankbag boczne sakwy i jest jeszcze dodatkowo torba zamiast kufra centralnego- ja bym to umiescil na kufrze centralym( w sumie miałbym 174 litry czy to wystarczy? tutaj aukcja danego towaru http://moto.allegro.pl/zestaw-sakw-motocyklowych-oxford-poj-122-litry-i1970489279.html . Jak Wam sie to widzi, czytałem juz troche to kufrach i sakwach a, ze mam zwyczaj czesto zmieniac motongi to nie chce inwestowac w kufry, zaleta takich sakw ze mozna je adoptowac do wszystkich motocykli. Tylko czy takie mocowanie jest bezpieczne? Byłbym wdzieczny za jakies info o takich zestawch, moze ktos smigal z czyms takim, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widzę kufra centralnego a na nim wypchanego tailpacka, zrobi Ci się z tego niezła wieża.

Takie sakwy maja jeden zasadniczy minus. Upierdliwe jest ciągłe ich zakładanie i zdejmowanie, no i raczej nie zostawisz nigdzie motocykla z takimi sakwami, bo każdy może je otworzyć. A zabierać je ze sobą za każdym razem, jak chcesz coś obejrzeć, zwiedzić po drodze to koszmar.

 

Co do jazdy to u mnie boczne sakwy nie sprawiały problemów nawet przy prędkościach rzędu 190 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge sie dodzwonic, moze ktos wie czy ten zestaw podpasuje do fazera z 99 r http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=2026355612&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

ale wolalbym te sakwy, zawsze mozna jakis patent wymyslec zeby sakw nie ukradli, a cenne rzeczy trzymlbym w tankbagu ktory biore ze soba i kufrze ktory jest na kluczyk

Edytowane przez cinekban87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...