Skocz do zawartości

szukam cichego motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Znajdę gdzieś może jakieś dane, w których jest podana głośność modeli przy określonej prędkości? Szukam maszyny, niezbyt silnej tak do max.30-40 KM na spokojne zwiedzanie okolicy. Podoba mi się Gold Wing, ale jest zdecydowanie za duży bo często penetruję teren i wciągnięcie takiego kolosa pod piaszczystą skarpę raczej mnie przerośnie. Na razie odpycham się skuterem elektrycznym, ale ten ma z kolei ograniczony zasięg. Generalnie głośność jest jedynym priorytetem, ale ze świecą szukać takich danych. Dzięki z góry za sugestie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w miarę nowego motocykla z seryjnym wydechem. Obecne normy EU określają głośność dla nowych pojazdów. Bodajże 84 czy 89dB.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokusiłbym się o KLE500, bo to w miare tanio chodzi a na szutry sie nada. z oryginalnym wydechem nie powinien być głośny

 

EDIT: + pegaso, dominator, i transalp

Edytowane przez Diabel_Piszczalka

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam Transalp od razu. Na szuter dobry jest każdy mały naked, a taka GS czy CB to i na wszystko dobra. I na asfalt i na szuter i w las wjedzie/wyjedzie.

 

Shini - wydaje mi się że Peugeot nie na w ogóle żadnych właściwości. :icon_twisted:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qurim, w sumie to wszystkim do lasu można wjechać :flesje: :flesje: :crossy:

 

 

chodzi tylko o wygode :crossy:

Edytowane przez Diabel_Piszczalka

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xj w teren? chyba nie jeździłeś nigdy tym modelem to typowy szosowiec w terenie jak słoń w składzie porcelany! O ile bez kufra i sakw to jeszcze da się przy maksymalnej ostrożności to w pełny załadowaniu z plecaczkiem dla początkującego piach (mokra trawa) łuk górka = praktycznie gleba :D

Praevenire melius est quam praeveniri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku polecam jakieś V2 z akcesoryjnym wydechem... Błoga cisza ... nic poza nim nie słyszysz;d

 

 

A tak serio to tak jak już ktoś npisał każdy motocykl z sprawnym seryjnym wydechem będzie cichy ( albo przynajmniej większość) ale w Twoim przypadku to tRANSLAP, CB, GS coś w ten deseń.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasy mogę wyłożyć (na wiosnę) najwyżej 10 tys. więc w grę wchodzi używka. Zupełnie mi nie chodzi o osiągi. Wymarzony głośność to taka jaką miała moja CZ350 po nalaniu wody do tłumików (plus kłębek sznurka azbestowego), przy wolnej jeździe przez krótki czas wręcz szeptała, jeśli ktoś jeszcze pamięta takie eksperymenty. Najczęściej wolno podróżuję interiorem z dyndającym na szyi olympusem wypatrując ciekawostek. Konstrukcje chińskie odpadają bo koło mnie mam serwis takowych wynalazków i widzę tam tłok. Jak się ociepli to trzeba będzie podskoczyć na giełdę do Poznania "posłuchać" oferty,ale chyba najlepszym rozwiązaniem byłaby jakaś wolnoobrotowa maszynka z fajnym, łatwo rozkręcalnym dużym tłumikiem, można by poeksperymentować z wkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xj w teren? chyba nie jeździłeś nigdy tym modelem to typowy szosowiec w terenie jak słoń w składzie porcelany!

ja niemialem problemu do knajp polozonych w gorach czy niektorych schronisk dojechac xj, tylni zawias ciagle dobijal na kamieniach, potem probowalem to na b12 jednak masa byla za spora i niskie kolektory chaczyly wszezie , wiec jak Ty niejezdziles to nieznaczy ze sie nieda , nawet brodzenie ma dobre przez strumienie gorskie

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...