Skocz do zawartości

Buty DAYTONA


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie Koleżanki i Koledzy. Dziś chciałbym wysłuchać Waszych doświadczeń w użytkowaniu butów niemieckiej firmy DAYTONA model Urban GTX. Chciałbym to obuwie zakupić. Ponieważ są to buty przeznaczone głównie dla cruiserowców i chopperowców, do Was szczególnie zwracam się z pytaniami, jakie macie doświadczenia w ich użytkowaniu? Czy rzeczywiście są nieprzemakalne, oddychające i nie do zdarcia??? Telefonowałem do producenta, poinformowali mnie iż, gdy coś z butami stanie się nawet po 6,7 8 latach, wysyłam do nich, naprawiają za 20 Euro i udzielają kolejnej gwarancji, czy ktoś tego doświadczył? Pozdrawiam Was i oczekuję opinii, może nawet dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema nic lepszego od Daytony

 

Uzytkowmik Alpinestars :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam modelu, o który pytasz, ale bardzo polecam buty Daytona.

Smigam juz 3 sezon, bardzo często w deszczu i nigdy mi nie przemokły.

Wielkiego zużycia po nich też nie widać.

Cena adekwatna do jakośći. :lalag:

Edytowane przez Syrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także jestem napalony na Daytony ale na razie brak funduszy :bigrazz:

polecam jednak wybór innego modelu (bardziej turystyczne)

jak widzisz poprzednicy stwierdzili, że kapcie przeżyją kilka ładnych lat a w tym czasie (jeśli faktycznie będziesz chciał robić przebiegi motocyklem )zmienisz pewnie moto na coś bardziej nadającego się do jeżdżenia (bez obrazy)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jak najbardziej, sam śmigam w Daytona Road Star GTX od (...)

 

ja w tych od chyba 7 sezonów, poza śladami zużycia (wycierania) brak uszkodzeń. w domu mamy również drugie, pewnie bardziej szanowane :biggrin: , od nieco krótszego czasu - tak samo potwierdzają najwyższą jakość. kaski miałem w tym czasie 2, komplety ciuchów 2 i trzeci się szykuje (aczkolwiek jeden sam zepsułem), a buty ciągle te same

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo Wam wszystkim za życzliwe, aczkolwiek prawdziwe, wynikające z doświadczeń opinie i porady. Pomogliście mi, kupuję więc Daytonę!!! Spodnie i kurtkę chciałem pierwotnie Spidi Italy, jednak zdecydowałem się na Hein Gericke, pozdro i szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hallo Bikers, już w Nowym Roku. Temat butów został sfinalizowany w przedostatni dzień starego roku. Buty, jeszcze w kartonie (ale już po dokonaniu przymiarki) uśmiechają się do mnie. Bardzo dziękuję wszystkim za utwierdzenie mnie w przekonaniu, że Daytona to buty "najlepsze z najlepszych". I rzeczywiście do cruisera wybrałem Daytona Urban GTX - rewelacja, przepięknie się prezentują, są niezwykle wygodne (na razie w dłuższym chodzeniu po domu, chcę je po prostu rozchodzić). Super ręczne bawarskie rzemieślnicze arcydzieło (bawarskie nie znaczy niemieckie - to wyższa jakość i precyzja wykonania). Bawarczycy poinformowali mnie telefonicznie, ze jeżeli po latach coś z butami się stanie, za 20 Euro dokonają każdej naprawy i buty jak nowe. No i ponownie ukłon w kierunku sprzedawcy (najlepsza cena dla mnie) - LEGATO MOTOCYKLE Kraków (Pan Maciej Legutki - znany jako ścigający się na swym moto na torach motocyklowych). Po otrzymaniu zamówionego przeze mnie za małego rozmiaru (jak się okazało muszą być o 1 numer większe od codziennego obuwia. Każdy sam musi indywidualnie dobrać wielkość butów), błyskawiczna wymiana na numer większe - pełen profesjonalizm obsługi. Wszystkiego najlepszego w 2012 Nowym Roku !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gienek ST

(bawarskie nie znaczy niemieckie)a jakie ruskie ?:blink: Moglbys mi to wytlumaczyc bo jakos nie kumam,albo ja cos przespalem :wink: .

Edytowane przez Gienek ST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(bawarskie nie znaczy niemieckie)a jakie ruskie ?:blink: Moglbys mi to wytlumaczyc bo jakos nie kumam,albo ja cos przespalem

====================================================================================

Wytłumaczenie Kolego Gienku jest bardzo proste.

Otóż historycznie Bawarczycy byli jako Królestwo Bawarii odrębnym państwem w Europie (przypomnij sobie króla bawarskiego Ludwika II - zwiedź jeden z jego zamków np. Neuschwanstein) i do dziś ich Land (województwo) określają jako Freistaat Bayern (Wolne czytaj "Niezależne" Państwo Bawaria). Bawarczyk, gdy go nazwiesz Niemcem, niekoniecznie wykaże agresję, jednak w sposób kulturalny wyjaśni Tobie, że jest Bawarczykiem, a nie Niemcem. Pospaceruj w niedzielę po centrum Monachium i porównaj to ze spacerem po centrum Berlina - dwa absolutnie różne światy. Porównaj u nas np. Ślązaków, którzy z dumą i jest to zrozumiałe, mówią najpierw o sobie Ślązacy, a dopiero później Polacy. Chyba wystarczająco Tobie to wyjaśniłem, pozdrawiam noworocznie, Adolf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gienek ST

Ja mowie o dzisiejszych czasach Kolego a nie o okresie 18wieku w ktorym Niemcy byli podzieleni na przeszlo tysiąc różnych państewek.No dobra ,nie bede tutaj robil Off-Topic (wyslalem Tobie cos na PW)

 

Rowniez zycze wszystkiego najlepszego w tym Nowym Roku.Gienek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, ale ja tam bym ludzi czytających i może kiedyś kupujących Daytonę nie wprowadzał w błąd takimi słowami

okazało muszą być o 1 numer większe od codziennego obuwia

ja kupiłem rozmiar identyko jak codziennego obuwia i leży idealnie

Edytowane przez teodor2424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ja mam z tym tez problem. Niby mam 43 a ostatnio ciągle kupuje za małe buty. Na szczęście mam szewca co potrafi trochę rozbić dla mnie te buty o pół numeru, niestety nie robi tego za darmo :icon_razz: Albo mi noga urosła na starość, albo księgowi w firmach obuwniczych dobrali sie nawet do numeracji i obecne 43 to już nie to samo co kiedyś :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...