Skocz do zawartości

No Budget Cup


qunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A według mnie to że 2t jeżdżą z 4t jest sprawiedliwe. To tak samo jak przepisy kiedyś w superike 750 4-cyl i 1000 2-cyl. Sztuczne ograniczenia do niczego nie prowadzą a skoro dwu takty są mocniejsze to nimi powinno się jeździć. To tak jak zdławienie gsxr 600 aby miał równe szanse z sv 650. Wyścigi powinny być po to aby wygrywali najlepsi kierownicy i najszybsze maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie to że 2t jeżdżą z 4t jest sprawiedliwe. To tak samo jak przepisy kiedyś w superike 750 4-cyl i 1000 2-cyl. Sztuczne ograniczenia do niczego nie prowadzą a skoro dwu takty są mocniejsze to nimi powinno się jeździć. To tak jak zdławienie gsxr 600 aby miał równe szanse z sv 650. Wyścigi powinny być po to aby wygrywali najlepsi kierownicy i najszybsze maszyny.

 

Co za bzdury ...

Wytłumacz mi w takim razie, dlaczego w 2002 roku ścigały się w GP dwusuwy 500cc razem z czterosuwami 990cc? Dlaczego nie były to 4t 500cc? Dlaczego rok później ścigały się wyłącznie 4t 990cc?

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury ...

Wytłumacz mi w takim razie, dlaczego w 2001 roku ścigały się w GP dwusuwy 500cc razem z czterosuwami 990cc? Dlaczego nie były to 4t 500cc? Dlaczego rok później ścigały się wyłącznie 4t 990cc?

 

Odpowiedz jest prosta. Dlatego, że z powodów ekologicznych postanowiono zlikwidować klasę 500ccm i przejść na 4t 990ccm co dyskwalifikowało z kolei 2t bo nie były w stanie konkurować z dwa razy większą pojemnością. Ale mi nie chodzi o to co sobie ktoś w regulaminie motogp wymyślił ale o to, że w wyścigach powinny jeździć najszybsze maszyny a nie sztucznie ograniczane regulaminami. Przecież są jeszcze klasy typu stocksport itp. jak ktoś chcę mieć równe szanse. Wg. was mieliby zrobić jeszcze dwie osobne klasy w 125 gdzie staruje raptem kilku zawodników? To dopiero byłaby głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, za gówniarza w mojej mieścinie, jeździł taki jeden kultowy Japoniec lat 90-tych - Yamaha FZR 1000 95 rok "kocie oczy". Chryste, jak to brzmiało jak odwijał :blink: . Z bliska wyglądał jak machina do czynienia zła. Chciałbym na żywo zobaczyć kiedyś wyścigi takich "dziadków".

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...