Skocz do zawartości

Problem z hamulcami


Erano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Tak jak w temacie mam kilka pytań:

cba666635663e5e5m.jpg

 

1. Do czego służy gumowa śruba-uszczelka zaznaczona na czerwono? Ja tego nie mam, jest zwykła śruba a pomiędzy nią a krawędzią jest odstęp (widać też co jest z drugiej strony).

 

2. Podczas próby wymiany płynu hamulcowego chciałem wypompować stary. Odczepiłem nakładkę gumową ale naciskając dźwignię hamulca nic stamtąd nie leciało. Może powinienem odkręcić jeszcze tą metalową nakrętkę?

 

Mam nadzieję, że fajnie wszystko widać :tongue: . Byłbym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Tak jak w temacie mam kilka pytań:

1. Do czego służy gumowa śruba-uszczelka zaznaczona na czerwono? Ja tego nie mam, jest zwykła śruba a pomiędzy nią a krawędzią jest odstęp (widać też co jest z drugiej strony).

2. Podczas próby wymiany płynu hamulcowego chciałem wypompować stary. Odczepiłem nakładkę gumową ale naciskając dźwignię hamulca nic stamtąd nie leciało. Może powinienem odkręcić jeszcze tą metalową nakrętkę?

Mam nadzieję, że fajnie wszystko widać :tongue: . Byłbym wdzięczny za pomoc.

 

Śruba z kapturkiem to odpowietrznik służący do usunięcia z układu hamulcowego powietrza (jeśli np. wymieniałeś płyn lub przewody hamulcowe). Aby coś odpowietrzyć nie wystarczy zdjąć kapturek ale trzeba jeszcze odkręcić śrubę. Jak to wykonać poczytaj w manualu, a najlepiej oddaj sprzęt do mechanika. Takie sprawy jak odpowietrzenie to abecadło mechanika motocyklowego i przed pracą trzeba doczytać co i w jakiej kolejności się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli logicznie przez tą śrubę wypłynie też płyn hamulcowy. Dlaczego nie miałbym sam tego zrobić? Nie chcę odpowietrzać układu tylko wymienić płyn. Powinien przecież wypłynąć tamtędy przy naciskaniu hamulca nie?;o. A 1 pytanie? Widziałem w innej rce, że na to co u mnie jest gołe nałożona jest ta nakładka gumowa. Zrobić to czy dać sobie spokój?

 

@Edit:

No dobra pokombinuje jutro z tym odpowietrznikiem, dzięki. Zrobię jakieś lepsze zdjęcie tej śruby.

Edytowane przez Erano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli logicznie przez tą śrubę wypłynie też płyn hamulcowy. Dlaczego nie miałbym sam tego zrobić? Nie chcę odpowietrzać układu tylko wymienić płyn. Powinien przecież wypłynąć tamtędy przy naciskaniu hamulca nie?;o. A 1 pytanie? Widziałem w innej rce, że na to co u mnie jest gołe nałożona jest ta nakładka gumowa. Zrobić to czy dać sobie spokój?

Wymiana płynu = odpowietrzenie układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Tak jak w temacie mam kilka pytań:

cba666635663e5e5m.jpg

 

1. Do czego służy gumowa śruba-uszczelka zaznaczona na czerwono? Ja tego nie mam, jest zwykła śruba a pomiędzy nią a krawędzią jest odstęp

Ta śruba to prawdopodobnie trzpień prowadący zacisk, wkręcony w jarzmo zacisku, na który nałożony jest gumowy element zapobiegający uderzeniom elementów metalowych o siebie podczas pracy zacisku.

Aby wymienić płyn musisz odkręcić pokrywę zbiorniczka na pompie hamulcowej, zdjąć kapturek na odpowietrzniku, poluzować odpowietrznik wcześniej założywszy igielitową rurkę na końcówke odpowietrznika. Drugi koniec rurki musisz zanurzyć w pojemniczku(naczyńku wypełnionym płynem). Pompując pompą obserwujesz ubywanie płynu w zbiorniczku pompy i dolewasz świeżego nie dopuszczajac aby pompa zassała powietrze.

Wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta śruba to prawdopodobnie trzpień prowadący zacisk, wkręcony w jarzmo zacisku, na który nałożony jest gumowy element zapobiegający uderzeniom elementów metalowych o siebie podczas pracy zacisku.

 

Czyli wnioskuję, że to niedobrze, że ja tego nie mam?;O

Jakieś konsekwencje mogą być bez tego przy pracy przedniego zacisku?

 

Edit:

29d109121f9aeb2bm.jpg

Edytowane przez Erano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...