Skocz do zawartości

jak pomalować plastiki


Rekomendowane odpowiedzi

witam , motor już rozebrany i stoję przed problemem jak mam pomalować plastiki od cerki 250 nie wiem czy podkładem potem bazą i lakierem czy to nie odpadnie przy pracy błotników , słyszałem o innej metodzie ale nie wiem czy się sprawdzi jak okazało by się że nie to miał bym wszystko do wyrzucenia a chodzi o zabarwienie żywicy barwikiem lub pigmętem i pokrycie wszystkiego włóknem szklanym wyszlifowaniu i pomalowaniu samą żywicą ( zabarwioną) prosze o rady:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co w ogóle malować crossa?

ewentualnie oklej

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam enduro i był kolor czerwony ale na blotniku i bocznym plastiku wyblakł i taki trochę różowy zrobił i domyśla się pewnie jak to wygląda. Aż tak strasznie mi to nie przeszkadza ale na pewno kiedyś będę chciał to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze plastików w crossie sie nie maluje, te plastiki pracują w każdą możliwą stronę i choćby nie wiadomo jakiego podkładu i ile uelastyczniacza użył to farba odpadnie. Już o malowaniu baku nie wsopmne, gdzie po zalaniu benzyny po paru dniach będzie można farbę w jednym płacie zdjąć z niego. Cały zabieg jeśli nie będziesz tego robił farbą w spreyu wyjdzie Cie pod 3-3,5 stówy, a za tyle to kupisz już plastiki. Wiem co pisze bo przerabiałem ten temat i poprostu wychodzi lipa. Ewentualnie kup/zamów jakąś fajną okleine dłuzej wytrzyma i będzie lepiej wyglądać od farby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze plastików w crossie sie nie maluje, te plastiki pracują w każdą możliwą stronę i choćby nie wiadomo jakiego podkładu i ile uelastyczniacza użył to farba odpadnie. Już o malowaniu baku nie wsopmne, gdzie po zalaniu benzyny po paru dniach będzie można farbę w jednym płacie zdjąć z niego. Cały zabieg jeśli nie będziesz tego robił farbą w spreyu wyjdzie Cie pod 3-3,5 stówy, a za tyle to kupisz już plastiki. Wiem co pisze bo przerabiałem ten temat i poprostu wychodzi lipa. Ewentualnie kup/zamów jakąś fajną okleine dłuzej wytrzyma i będzie lepiej wyglądać od farby

Dokładnie tak, a na bak można kupić "dziurkowaną". Lepiej się trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was ja pracuje w warsztacie i malujemy plastiki jeśli to są plastiki a nie metal to żeby lakier nie odpadł to najpierw wszystkie plastiki przypyla się gruntem(uelastyczniaczem)potem daje sie podkład minimum 3 warstwy potem gdy już podkład wyschnie matuje się go papierem wodnym(zależy czym będziemy malować )jeżeli akrylem to papier P600 jeżeli baza to p800 jeżeli perła p1200 i po kłopocie sam malowałem sobie dwa lata temu crossa i farba do dziś się trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was ja pracuje w warsztacie i malujemy plastiki jeśli to są plastiki a nie metal to żeby lakier nie odpadł to najpierw wszystkie plastiki przypyla się gruntem(uelastyczniaczem)potem daje sie podkład minimum 3 warstwy potem gdy już podkład wyschnie matuje się go papierem wodnym(zależy czym będziemy malować )jeżeli akrylem to papier P600 jeżeli baza to p800 jeżeli perła p1200 i po kłopocie sam malowałem sobie dwa lata temu crossa i farba do dziś się trzyma

 

Pokaż foty!!!

sam przerabiałem temat malowania plastików u zaprzyjaźnionego właściciela zakładu blacharskiego i efekt nie utrzymał się 3 tyg i już były odpryski, a na robote nie było oszczedzane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez dziurkowaną ulatują opary dlatego się trzyma ;)

No i właśnie o to mi chodziło. Bo czasem ktoś obkleja bak folią bez dziurek i płacze że odłazi (chodzi oczywiście o sam bak a nie owiewki na nim)

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...