Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

pack dorgi przyjacielu...odezwe sie na temat gasniecia moto na wolnych, na ssaniu itd...

otoz ja mialem ten sam problem, jak na ssaniu raz zakopcił, to wkrecal sie prawie na polowe obr. i nie szlo tego wyregolowac, sposob tymczasowy jaki wpadl mi wtedy do glowy...rozgrzewka na postoju i ciagla regulacja. ale nie pokretlem przy manetce, tylko palcem :-) wysowalem ciegno ssania - tak jest dokladniej...na optymalne...2 tys. tak, tak, nie 1,5 tys tylko dwa - bo na mniejszych gasl, a pozniej nie dalo rady odpalic - ja wtedy zalewalem airboxa paliwem i palil...

a teraz konkret - why?

otoz jak pisalem nie znam sie na gaznikach, ale wybralem sie do bardzo polecanego gaznikowca (nie wiem czy namiar jest na forum bo nie spr. ale jak chcesz to powiem gdzie - w wawie) i ten ustawil w miare oki...niestety jest to tylko tymczasowa robota - stwierdzil ze to wina rozciagnietych membran...a nowych jeszcze nie nabylem, ale gdzies po sezonie problem sie powoli powtarza - wiec czeka mnie wymiana memb. i ponowna wizyta na synchr. (gosciu sam przez wiele lat uzytkowal takie moto jak nasze :-)

drugim powodem - to juz sam zauwazylem - moze byc wyrobiona bieznia pokretla na manetce - tam pracuje przeskakujac kolejne rowki taka kuleczka jak w lozysku i jak te rowki sie wyrobia to na skutek sprezyny ssanie samo sie cofa

no i to chyba tyle, ale moge sie mylic - jesli tak to przepraszam i prosze o sprostowanko ;)

pozdr.

 

p.s.

jestem troske nawalony bo odwiedzilem dzis dwaOO, ale chyba w miare poprawnie pisze :-)

CZESI - Macie wspaniałego skoczka !! nie DAJ SIE !!

Edytowane przez dariok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki dariok - tez mi sie wydaje ze to wina zuzycia czegos w gazniku - a co innego moze sie tak zauzyc jak membrany - tylko one. najgorsze ze sa najdrozsze:( no nic musze poprostu uwazac przy odpalaniu zeby nie gasł.

Co do tego mojego sprzeta to fakt - znam go bardzo dobrze już:cool: moglbym go zlozyc bez patrzenia w serwisowke od podstaw hehe:)

mam nadzieje ze niebawem sie przekonam ze sprzet bedzie dobrze smigał tak jak i wczesniej - tylko czekac na cieplejsze dni, szkoda tylko ze cos sie ochładza:/

został mi hy-vo chain jakby ktoś chciał za smieszną kase - z silnika po przebiegu jakies 55tyś - jest wyraznie mniej zuzyty niz ten mój ktory zostawilem w silniku. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem temat byl juz walkowany, ale pytam, bo kto pyta nie bladzi :(

kupuje oponki - wyszlo na Metzeler lub Pirelli - i jeszcze raz zadaje pytanie... kapec 130 na tyl i 110 na przod da sie wcisnac tak?

Pack gratuluje gotowosci przedsezonowej :) Wybiera sie ktos na Bemowo na otwarcie seozonu ??

Pozdr

 

 

Panowie, wiem temat byl juz walkowany, ale pytam, bo kto pyta nie bladzi :buttrock:

kupuje oponki - wyszlo na Metzeler lub Pirelli - i jeszcze raz zadaje pytanie... kapec 130 na tyl i 110 na przod da sie wcisnac tak?

Pack gratuluje gotowosci przedsezonowej :buttrock: Wybiera sie ktos na Bemowo na otwarcie seozonu ??

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z tyłem ale ja bede wymieniał przód - teraz mam 100 i spoko sie prowadzi. założe ponownie 100 - jeden rozmiar wyżej niż przewidywany nie zaszkodzi a co do tyłu to moze i 130 bedzie dobry bo widziałem juz takie ale z wyzszym profilem - mysle ze minimum 130/80.

Krzysiek jakiej szerokosci jest Twoja lampa z przodu sprzeta? chodzi mi o srednice:) ja wlasnie sie przymierzam do zakupu lampy od MZ 251 a tam jest gdzies koło 19cm wiec bedzie ladnie wyglądała:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie opon na tyl to tak jak pisal Pack - 130 sa ok, ale z wysokim profilem - wtedy jest duzo lepsze prowadzenie w zakretach i w pochyleniu, sam nie wiedząc o tym kupiłem 130 "niskie" i tyleczek troszke tańczy w zakretach przy wiekszych predkosciach, nastepnym razem kupuje profil 80

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z tyłem ale ja bede wymieniał przód - teraz mam 100 i spoko sie prowadzi. założe ponownie 100 - jeden rozmiar wyżej niż przewidywany nie zaszkodzi a co do tyłu to moze i 130 bedzie dobry bo widziałem juz takie ale z wyzszym profilem - mysle ze minimum 130/80.

Krzysiek jakiej szerokosci jest Twoja lampa z przodu sprzeta? chodzi mi o srednice:) ja wlasnie sie przymierzam do zakupu lampy od MZ 251 a tam jest gdzies koło 19cm wiec bedzie ladnie wyglądała:)

hey

Ta lampe co widac na avatarze to juz jej nie mam, zalozylem mala owiewke z 4 soczewkami

Moge sprawdzic bo jeszcze ja mam na polce ale wydaje mi sie ze ok 20,22 cm. Jesli chcesz kupic to po znajomosci i za niewielkie pieniadze moge ci ja odsprzedac :banghead:

a oponki to tylko z profilem 80

 

 

odnosnie opon na tyl to tak jak pisal Pack - 130 sa ok, ale z wysokim profilem - wtedy jest duzo lepsze prowadzenie w zakretach i w pochyleniu, sam nie wiedząc o tym kupiłem 130 "niskie" i tyleczek troszke tańczy w zakretach przy wiekszych predkosciach, nastepnym razem kupuje profil 80

pozdr

O takich wlasnie myslalem, 130/80 H18 i 110/80 H18

A gdzie kupujesz oponki?, bo w sklepach internetowych to za komplet jakies 700-800 zl

http://www.netcar.pl/x_C_Sz2.html?NZ=T&PZT...x=51&Szukaj.y=9

np powyzszy link :biggrin:

 

Krzysiek, a kiedy to bedzie? A ktos wie cos na temat Borek?

Hmm, jeszcze nie pisza nic o terminie ale znajac zycie to pewnie ok. 21-22 kwietnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jeszcze nie pisza nic o terminie ale znajac zycie to pewnie ok. 21-22 kwietnia

No to bede na pewno ;). A co do opon to na forum.yamaha.pl pare osob polecalo dwoch sprzedawcow z allegro. sprzedaja nowki i uzywki (ale mlode :icon_evil:, srednio 2-3 lata). Ich nicki sa gdzies na forum.

 

Pozdrawiam

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to zmierz mi ta Twoja lampe Krzysiek bo cos mi sie za mala na 22cm wydaje :icon_biggrin: napisz mi na priva razem z cena:) pozdro

oka, tak zrobie, wysle ci ja jak ci bedzie pasowac to dogadamy sie co do ceny - ale dopiero za tydzien ok, zaraz mi sie zaczyna zimowy urlopik a moja maszyna nie stoi w Radomiu...

do wiosny powinnienem sie wyrobic ;)

 

Wiesz co Krzysku, ja swoje kupilem na gieldzie w wawie, Heidenau - za tyl dalem jakies 250 pln, nie jest to pirelli ale nie moge narzekac na ich jakosc - sa ok - byle profil byl wyzszy :-)

dzienks

A gdzie jest gielda w Wawie?

 

No to bede na pewno :icon_mrgreen:. A co do opon to na forum.yamaha.pl pare osob polecalo dwoch sprzedawcow z allegro. sprzedaja nowki i uzywki (ale mlode :crossy:, srednio 2-3 lata). Ich nicki sa gdzies na forum.

 

Pozdrawiam

 

dzieki poszukam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest gielda w Wawie?

Na sluzewiu, na terenie Panstwowych Torow Wyscigow Konnych. Tu jest ich strona: http://www.mototarg.pl/

dzieki poszukam :icon_twisted:

Udalo mi sie znalezc jednego z nich. Jego nick z Allegro to motoport. Najlepiej napisac na maila czego potrzebujesz i on napisze czy ma i za ile, a jak nie ma to pewnie sprowadzi.

pozdro

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...