Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

pack84 przykra sprawa z tymi mocowaniami. Sam musze obejrzec te elementy po kiedy mialem wypadek to dobilo mi zawieszenie z przodu i z tylu. I to mocno bo z tego powodu wypadlem z siodla.

 

Nigdy nie slyszalem zeby w straszych xjtach pekaly elementy tylnego zawieszenia.

 

bronx z Krakowa do gliwice jest jednak kawalek a w Krakowie tez moze to pospawac.

Ps. Nie wiem co robisz na uczelni tzn uczysz sie jeszcze czy zostales na uczelni ale ciekawe czy nie mialem z toba laborek ze spawalnictwa :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za propozycje ale tak czy siak bede musial zaczekac do ladniejszej pogody. Najblizej mam Pipcyka bo motor teraz stoi w w Wadowicach, moze on ma jakis sprzet do spawania i robił już takie rzeczy bo sam próbowałem coś tam hewtnąć ale niestety marny ze mnie spawacz hehe:P

W każdym badz razie trzeba z tym zrobić - mam już koncepcje jak to naprawić i gdzie co dospawać, ale trzeba to wprowadzić w życie:) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jestem nowym posiadaczem motocykla Yamaha Diversion, czytalem juz na temat tego moto i wiem jakie ma bolaczki. Mam jednak pytanie: jak to jest z tym koszem sprzeglowym, wiem ze na wolnych obrotach slychac jak rzezi. U mnie jest podobnie tz. nie tyle rzezi co stuka i " grzechocze" a wlasciwie to "grzechocze" . Przy obrotach powyzej 2000obrotow praktycznie go nie slychac. Nigdy tego nie rozbieralem, troche to mnie denerwuje i nie wiem czy tak moze ten kosz sprzeglowy pracowac czy mozna go poprawic np. poprzez dokrecenie . Pytanie jest nastepujace czy silnik moze tak pracowac nie narazajac sie na powazna awarie? Oraz co tak naprawde powoduje ten chalas w koszu sprzeglowym? Moja Yamaha ma 41. 000 km i jest z 1993r. Mam do niej ksiazke serwisowa i wydaje mi sie ze przebieg jest oryginalny. Co powinienem przy tym przebiegu zrobic w zakresie regualcji i wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki przebieg jest nierealny moim zdaniem przy takim wieku. Swiadcza o tym wlasnie odglosy ktore slyszysz. Lozysko kosza sprzeglowego moze miec luzy, poza tym lancuszek przeniesienia napedu i lancuch alternatora moze powodowac owe grzechotanie/turkotanie.

 

W porownaniu do straszej xjty troche pooszczedzano i silnik wydaje z siebie wiecej halasow (zawory, kosz sprzeglowy i lancuch alternatora).

 

W xjcie mojego brata ok 80tys przebiegu halasowalo chyba wszystko co wymienilem. Najwiecej halasu powoduje kosz ale wymiana lozyska nie przynosi poprawy na dluzszy okres. Nie znaczy to ze nie jest konieczna jesli lozysko kosza ma juz powazny luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przebiegu, powiem tylko, że moto zostało dopiero co sprowadzone zza granicy i ma książkę serwisową, stąd moje twierdzenie, że przegląd jest raczej oryginalny.

 

Ale tak ściśle na temat, to co zrobić aby wyeliminować to grzechotanie?

No i czy da radę to wyeliminować, czy po prostu, "ten typ tak ma" i wszelkie próby wyeliminowania grzechoczącego sprzęgła są tylko krótkotrwałe?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... do grzechotania kosza sprzęgłowego przywykłem ... ale mam pytanie do posiadaczy XJ z dłuższym stażem niż ja ... oprócz grzechotania włączyło mi się ostatnio rytmiczne pukanie w czasie jazdy ... puka tylko jak silnik "ciągnie" na luzie nic i w czasie jazdy na wciśniętym sprzęgle nic ... czy to nie jakiś kłopot z łańcuszkiem przeniesienia napędu ... albo łąńcuszkiem rozrządu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ostatnio rytmiczne pukanie w czasie jazdy ... puka tylko jak silnik "ciągnie" na luzie nic i w czasie jazdy na wciśniętym sprzęgle nic ... czy to nie jakiś kłopot z łańcuszkiem przeniesienia napędu ... albo łąńcuszkiem rozrządu ??

Nie chce Ciebie straszyc, ale chyba ...panewka sie obrocila.

Lancuszek i kosz to takie raczej grzechotanie, ale nie pukanie.

Jesli tylko klapocze to zawory (sprawdz) jesli glucho puka to sory, panewka.

Ale w XJ panewka? Raczej obstawiam zawory.

 

Moja Yamaha ma 41. 000 km i jest z 1993r. Mam do niej ksiazke serwisowa i wydaje mi sie ze przebieg jest oryginalny. Co powinienem przy tym przebiegu zrobic w zakresie regualcji i wymiany?

 

Jesli przebieg jest faktyczny to wymien tylko plyny, filtry, sprawdz klocki, naped. Nie zaszkodzi tez wymienic swieczek i zrobic mycia i synchro gaznikow, sprawdz, ewentualnie wyreguluj zawory. Do grzechotania kosza i lansuszka przywyknij, niekiedy zawory nawet poprawnie wyregulowane tez stukaja. Taki urok tego moto, a i biegi tez glosno sie zalaczaja. (jak w kazdej Yamasze).Pzdr

Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po swietach :icon_mrgreen:

Az mnie korci zeby cos przy mojej "wisience" pomajstrowac i myslalem zeby moze jakis kuferek z tylu?

Ktos z szanownych "forumiarzy" ma takowy? Gdzie zdobyc stelarz? Jaki kufer?

Dzieki za wszelkie info

 

Zbig na twoim avatarze kufer widze tak?

Edytowane przez KrzysiekZet31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zbig na twoim avatarze kufer widze tak?

Tak tylko ze to jest ...Transalp :lalag:

 

Przy okazji pochwale sie.

Welcome back :clap:

Szukalem TDM-a praktycznie od wakacji. Niestety za 6-7 tys nic sensownego nie znalazlem i raczej nie znajde, wiec kupilem to.

http://img226.imageshack.us/my.php?image=img0829hf4.jpg

Widac ze XJ , przynajmniej narazie, jest mi pisana. :clap:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratki Stary tylko jak to sie stalo ze kupiles 600tke? powiedz mi jakie sa roznice miedzy ta a starsza xjta? wyrazny jest brak 10 KM? ile dałes za sprzeta?

ja to dałem dupy - złozylem moto, odpalilem wszystko bez problemow ale nie mam 5 i 6 biegu... cos zgrzytnelo myslalem ze sie posypala skrzynia. znow wyjalem silnik i rozebralem - okazalo sie ze jeden z wodzikow sie wysunał ze swojej pozycji przy montazu:] i znow jutro musze skladac silnik od nowa - juz mam taka wprawe ze z zamknietymi oczami to robie hehe:P

Edytowane przez pack84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to sie stalo ze XJ ?

Z uplywem casu docieralo do mnie ze TDM jednak chyba jeszcze nie teraz.

Poprostu rozgladalem sie rowniez za czyms innym.

Trafila sie okazja i tyle.

Jakie sa roznice, jeszcze nie wiem teraz jestem na etapie wymian klockow, plynow itp.

Moto stoi jeszcze nie zarejestrowane.

Dzieki za gratki.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po swietach :biggrin:

Az mnie korci zeby cos przy mojej "wisience" pomajstrowac i myslalem zeby moze jakis kuferek z tylu?

Ktos z szanownych "forumiarzy" ma takowy? Gdzie zdobyc stelarz? Jaki kufer?

Dzieki za wszelkie info

 

Zbig na twoim avatarze kufer widze tak?

 

Ja równiez posiadam taki kuferek w swoim motorku (a właściwie to trzy). Kufry są używane. Boczne kupiłem juz dawno od kolesia, który też taką xj-tą jeździł, stelaż był chyba oryginalny, ale nie kompletny (bez góry).

Natomiast tylny kuferek z tą częścią stelaża, do której jest mocowany nabyłem na giełdzie za 50 zl. Stelaż nie pasował, więc go odkręciłem. Zostawiłem tylko ten plastyk, do którego się przypina kufer. Całość przykręciłem do starego stelaża dwoma płaskownikami. nie wygląda to estetycznie, ale się sprawdziło. A jeszcze troche nad tyn popracuje, tzn. wymienie te plaskowniki.

 

 

http://img66.imageshack.us/img66/4972/img0038xy4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez posiadam taki kuferek w swoim motorku (a właściwie to trzy). Kufry są używane. Boczne kupiłem juz dawno od kolesia, który też taką xj-tą jeździł, stelaż był chyba oryginalny, ale nie kompletny (bez góry).

Natomiast tylny kuferek z tą częścią stelaża, do której jest mocowany nabyłem na giełdzie za 50 zl. Stelaż nie pasował, więc go odkręciłem. Zostawiłem tylko ten plastyk, do którego się przypina kufer. Całość przykręciłem do starego stelaża dwoma płaskownikami. nie wygląda to estetycznie, ale się sprawdziło. A jeszcze troche nad tyn popracuje, tzn. wymienie te plaskowniki.

http://img66.imageshack.us/img66/4972/img0038xy4.jpg

 

No wlasnie o takie cos mi chodzi, nie chce duzego kufra, wystarczy by 1 kask sie schowal... Szukam na allegro

ale nie nic nie ma. Chyba gielda bedzie najlepszym rozwiazaniem!

Drugie pytanko, klocki... jakich uzywacie... mam ofertke na klocki Lucas na tarcze z przodu za 79/tarcze lub zwykle za 60 dych... opinie??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...