Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

co do tego braku ładowania, to radziłbym zostawić akumulator naładowany na noc ale z odpiętymi klemami.

Zmierzyć wartość przed nocą i po nocy.

 

A poza tym, podjechał bym do serwisu Yamahy i poprosił bym o sprawdzenie akumulatora, powinni mieć sztuczne obciążenie - takie urządzenie do sprawdzania akumulatorów.

 

Jak nie u nich to w jakimś lepsiejszym warsztacie elektrycznym.

 

Powinni sprawdzić za friko, jak zobaczą kobitkę na motórze :)

 

Życie mnie już nauczyło żeby zaczynać od sprawdzania najprostrzych rzeczy, zamiast podejrzewać :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

niewiem nawet jaki to model, ogolnie EBC to bardzo dobra marka, mam jedną tarcze z przodu i po wymianie przewodow na w stalowym oplocie jest znaczna poprawa

nie tyle siły hamowania (chociaz to tez sie poprawiło) a dozowalnosc hamulca jest calkiem inna, zmniejszył sie tez skok klamki hamulca, wystarczy tylko lekko wcisnąć i hamulce oznajmiają że już działają :)

Edytowane przez Szynka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem nawet jaki to model, ogolnie EBC to bardzo dobra marka, mam jedną tarcze z przodu i po wymianie przewodow na w stalowym oplocie jest znaczna poprawa

 

też posiadam przewody w stalowym oplocie miodzio sprawa :bigrazz: Szukam i szukam po necie tych EBC FA179HH ale coś ich nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w larssonie poszukaj http://larsson.pl/?c=odk&nt=1641&cdes=Kloc...cowe&bid=111612

 

któreś bedą dobre ;)

 

w Larssonie strasznie się cenią. Znalazłem takie coś EBC

Edytowane przez fcziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witajcie,

 

Od niedawna jestem posiadaczem tego modelu. Wczoraj zrobiłem z pasażerem dłuższą trasę - 300km. Jak wygląda kwestia pędu powietrza w modelu po 1998 roku? Wcześniej miałem Kawę El, i wydawało mi się że na niej pęd powietrza był mniejszy.

 

Warto inwestować w szybę turysyczną (190cm wzrostu)?

 

Z jaką prędkością latacie na trasach szybkiego ruchu z pasażerem? duża róznica jest w stabilności między jazdą solo a z plecaczkiem?

 

Pytania może naiwne, ale nie miałem jeszcze możliwości jeżdzenia XJ w trasie solo.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej regulator. Najprościej uśmiechnąć się do kogoś z wawy kto ma xjotę, a jest tego pełno, i podmienić na chwilę.

Tak, był to regulator napięcia ;)

 

No ale cóż... Nastała wiekopomna chwila, po raz kolejny muszę napisać z prośbą o poradę... ;)

 

Wsiadam na XJ - jadę do pracy. Lekka mżawka, ale to nie wpływa przecież. ;)

Po dotarciu na miejsce moto pod chmurką, ja do pracy.

Wychodzę z pracy, wsiadam, odpalam - powrót do domu...

I tu psikus. W połowie drogi XJ zaczyna mi się nagle dławić...

Brak paliwa? Nie możliwe... przecież wczoraj tankowałam...

Ponadto zegary jakby tracą podświetlenie.

100-200 metrów, zwalniam samoistnie i koniec. Zgasł.

Jestem lekko zdezorientowana. Próbuję odpalić, ale w ogóle nie kręci.

Moto zachowuje się tak, jakby nagle ni z tego ni z owego rozładował się akumulator.

Skąd? Jak? Gdzie? Jakim prawem w czasie jazdy?! :rolleyes:

Dodam tylko, że akumulator jest nowy, kupiłam go miesiąc temu,

regulator napięcia niekoniecznie, też był wymieniany jakiś czas temu...

 

Jeśli ktoś ma jakieś porady bądź propozycje, chętnie poczytam;]

 

Pozdrawiam G.

 

PS. Fajnie tak móc wypowiedzieć się na 69 stronie :D :D :D

Edytowane przez gronoszowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...