Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

co do tych kolektorów wydechowych, to dobrym środkiem do mycia tego typu rzeczy jest DIMER

http://www.olejesamochodowe.com.pl/go/_inf...d=DI5〈=pl

działa niesamowicie, dzięki niemu przywróciłem do życia zardzewiałe chromowane felgi

 

mój kumpel w hornecie wyczyścił takim cudem www.allegro.pl i efekt wyszedł miodzio :bigrazz: niedługo takie cudo trafi do mnie, znajdę chwilę czasu i wyczyszczę jak będzie ładnie to wstawię foty :bigrazz:

 

witam, ja mam takie pytanie poniewaz w najblizszym czasie wypadałoby wymienić w moim motocyklu jakim jest yamaha xj600 swiece zapłonowe

 

i pytanie jest nastepujace, czy warto inwestowac w świece irydowe ktore sa zwykle dwa razy droższe od tradycyjnych?

 

czy moze kupic takie tradycyjne jakie sa zalecane czyli NGK CR8E?

 

a moze polecacie jakies inne? :icon_mrgreen:

 

probował ktos z tymi irydowymi w XJ'ocie? ;)

 

s*ał pies te irydowe :biggrin: co że niby więcej mocy dodają?? Da to coś naszym xj-tkom :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s*ał pies te irydowe :biggrin: co że niby więcej mocy dodają?? Da to coś naszym xj-tkom :icon_question:

Skąd taki pomysł że dają więcej mocy? Przede wszystkim na dłużej wystarczają i dzięki nim jest łatwiejszy rozruch. Tak że, Szynka, jeśli masz w planach sprzedaż moto to pewnie sie nie opłaci.

 

Jeśli zdecydujesz się na zwykłe to lepsze od NGK są Denso.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemow wiekszych z odpaleniem nie mam, to znaczy jak silnik jest cieply to zapala od pierwszego cyknięcia ale jak jest zimny i odpalam na ssaniu to trzeba troche pokręcić i dodać gazu tak na polowe manetki

 

a obecnie mam jakies NGK CR8E ktore warto w najblizszym czasie wymienic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemow wiekszych z odpaleniem nie mam, to znaczy jak silnik jest cieply to zapala od pierwszego cyknięcia ale jak jest zimny i odpalam na ssaniu to trzeba troche pokręcić i dodać gazu tak na polowe manetki

A kiedy miałeś robione gaźniki? Może przydałoby się zrobić synchro to będzie lepiej odpalał na zimnym.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem ponieważ jeżdze nim od dwóch miesięcy :icon_mrgreen:

ale na wolnych obrotach pracuje rownomiernie, sprawdzałęm też świece i wszystkie są tego samego koloru taki jasny brąz

 

a i jeszcze jest jeden problem poniewaz jak silnik pracuje na ssaniu to albo ma 3000rpm a jak chcę obniżyć obroty (dżwignia jest na kierownicy) to spadaja do ok.1000rpm, niemogę rownomiernie obniżać obrotów a sprawdzałem linke i jest wszystko ok, te "łapki" od linki ssania przesuwają sie równomiernie ale obroty już nie

Edytowane przez Szynka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

wiem że to banalne pytanie ;)

ale nie mam pojęcia gdzie jest kontrolka od paliwa

cały czas dolewam bo boje się żeby nie brakło

i patrze w ten zbiornik i nic nie widze

Wy chłopaki napewno wiecie co ma się zapalic jak jest resztówka :biggrin:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koleżanko, ostatnio miałam ten sam problem... nie wiedziałam w którym momencie w trasie braknie paliwa. ogolnie trzeba nauczyc sie jezdzic na przebiegu dziennym. zalewasz za jakas kwote i patrzysz na ile km ci starczy wtedy juz bedziesz miala jakies pojecie;] +/-

 

ja borykalam sie takze z problemem nie posiadania swiatel awaryjnych no ale jakos to przezylam.

 

a teraz prosze o pomoc!

Moja xj 92r. ostatnimi czasy straciła ładowanie...

nie wiem o co chodzi. sprawdzany był akumulator, alternator. podobno są ok.

yamaszka ma tak ze jak nia pojezdze dluzej na swiatlach to trzyma mi maxymalnie 1 dzien potem nie ma juz ladowania.

macie pojecie co moze byc nie tak? mozliwe ze to np szczotki? prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja borykalam sie takze z problemem nie posiadania swiatel awaryjnych no ale jakos to przezylam.

 

Moja xj 92r. ostatnimi czasy straciła ładowanie...

 

a po co Ci awaryjne :rolleyes:

 

a regulator napięcia? u mnie swego czasu właśnie on padł, ponoć (jedno z niewielu) typowych uszkodzeń tego modelu

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a teraz prosze o pomoc!

Moja xj 92r. ostatnimi czasy straciła ładowanie...

nie wiem o co chodzi. sprawdzany był akumulator, alternator. podobno są ok.

yamaszka ma tak ze jak nia pojezdze dluzej na swiatlach to trzyma mi maxymalnie 1 dzien potem nie ma juz ladowania.

macie pojecie co moze byc nie tak? mozliwe ze to np szczotki? prosze o pomoc.

 

 

kiedys mialem identyczny przypadek w ETZ 251 i przyczyna byly wlasnie szczoteczki, wiec sprawdzic oczywiscie mozna. Jesli beda ok to chyba najwygodniej bedzie udac sie do elektryka, ktory sprawdzi napiecie w kilku magicznych miejscach i zdiagnozuje problem. powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jednak akku do wymiany?!

 

tak to mozemy sobie gdybać :D

sprawdz napięcie ładowania oraz napięcie po dwoch dniach postoju moto

 

 

a co wy gadacie przeca iksjota ma kontrolke paliwa tylko nie umiecie jej dostrzec!! :D

 

kontrolka jest w głowie ;)

 

zawsze mam powyzej rezerwy, jak zauwazam ze obroty biegu jałowego są niskie albo jak słabo ciągnie to przełaczam na rezerwe i na najblizszej stacji tankuje, chociaż z tego co wiem to narezerwie można przejechać jakieś 50-75km zalezy od stulu jazdy trasa/miasto itp

 

 

 

i chcialbym dodac ze iksjota ma awaryjne światła ale od któregoś rocznika, np moja z 97' ma już awaryjki i powiem szczerze że to przydatna rzecz :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...