Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się, że te motocykle pływają na nierównościach, zwłaszcza roczniki sprzed 1998 roku z pojedyncza tarczą. Powodem tego może być zbyt miękkie zawieszenie przednie, zestrojone na komfort. Ja np. nalałem gęstszego oleju 20w i lepiej się prowadzi, ale do R1 daleko.

 

Pozdro

 

 

Edytowane przez Yamamoto1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! No to i ja się przywitam. Jestem z Włocławka i jeżdżę od 10-ciu lat zieloną yamcią xj600n z 1998 roku. Zwiedziłem ną kawał Europy, co roku robię gdzieś dalszy wypad na parę tygodni. W sezonie robię średnio 15-25 tys. km. Bardzo wygodnie mi się nią jeżdzi i jest bardzo ekonomiczna oraz mało awaryjna. Jak ktoś by potrzebował jakiejś porady, to służę uprzejmie, ponieważ znam moją "najlepszą przyjaciółkę" na wylot, bo sam przy niej wszystko robię.

 

Pozdro.

powitac :-)

sorry za offtop ale od razu nasuwa sie pytanie..

ile przebiegu ma teraz twoja XJ'ta ?

wg tego co napisales to miedzy 150-250k km, dobrze mi sie wydaje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powitac :-)

sorry za offtop ale od razu nasuwa sie pytanie..

ile przebiegu ma teraz twoja XJ'ta ?

wg tego co napisales to miedzy 150-250k km, dobrze mi sie wydaje ?

 

 

Dobrze ci się wydaje, trochę więcej jak 150 i działa bez zarzutu, nawet oleju nie połyka. :crossy:

Edytowane przez Yamamoto1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

panowie, jeden i drugi: jest dział co/ jak kupić, a tam kilkadziesiąt chyba już wątków o oponach. do xj czy do cb ma drugorzędne znaczenie

BTW musiałbym sprawdzić modele u siebie, ale obawiam się, że to właśnie te wymienione nr haidenau: trwałe bo twarde, ale na mokrym jeździło mi się fatalnie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, jeden i drugi: jest dział co/ jak kupić, a tam kilkadziesiąt chyba już wątków o oponach. do xj czy do cb ma drugorzędne znaczenie

BTW musiałbym sprawdzić modele u siebie, ale obawiam się, że to właśnie te wymienione nr haidenau: trwałe bo twarde, ale na mokrym jeździło mi się fatalnie

jsz

 

Masz racje, stad zastanawialem sie gdzie zapytac i uznalem, ze glownie chodzi mi o opinie osob, ktore jezdza konkretnym modelem moto - wlasnie tak jak Ty napisales o swoich wrazeniach - nie chcialem dyskusji nad oponami, ale poszukam i we wskazanym dziale.

Dziekuje za informacje z Twojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja tez zamierzam zmienić komplecik w mojej xj, kiedyś czytałem o oponach m-ki Heidenau bieżnik przód k-63 i tył K-64, czy ktoś ich używa? Chciałbym nowy komplecik, zamknąć w kwocie do 500zł, co polecacie?

 

Witam

Jeżdżę od maja tego roku na takim właśnie zestawie i takie mam wnioski:

- Przyzwoite jak na cenę trzymanie na suchym (bez problemu można przycierać podnóżki)

- Na mokrym są trudno przewidywalne (raz trzymają dobrze innym razem motocykl staje się nerwowy)

- Na mokrych znakach poziomych tracą jakąkolwiek przyczepność (w większym stopniu niż inne opony)

- na zimnym asfalcie, nawet przy minusowych temperaturach trzymają dobrze.

- Juro może sprawdzę jak trzymają się na śniegu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich oponkach jezdzicie? Bede wymienial i zastanawiam sie co wybrac - poszukuje opony turystycznej, z czego wiekszosc trasy to jednak asfalt (mam nadzieje, ze suchy ;)

No właśnie, ja tez zamierzam zmienić komplecik w mojej xj, kiedyś czytałem o oponach m-ki Heidenau bieżnik przód k-63 i tył K-64, czy ktoś ich używa? Chciałbym nowy komplecik, zamknąć w kwocie do 500zł, co polecacie?

Zajrzyjcie na www.fuy.com.pl a bedziecie sie mogli zaopatrzyc w opony Shinko. W zaleznosci od modelu mozna sie zamknac w kwocie nawet 300zl za komplet.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...