Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

dalej menczac ten temat czy dobrze zrozumiałem że 40 km można zrobić na rezerwie wskażnikowej ( tej oznaczonej na wskaźniku czerwonymi kreskami) i po przejechaniu tych 40 km w tedy gdy wskazuwka połozy się na E mam przełaczyć na Res i powinno mi wystarczyć na 50 km spokojnej jazdy .Czy coś się dzieje jeżeli cały czas jeżdże na RES ??

 

przelaczysz na res jak zacznie przerywac. Nie ma co wyliczac bo np mi wskaznik ciut inaczej pokazuje jak napisal embe a Zbigowi to juz calkiem inaczej ale podejrzewal ze cos ma nie tak. Zbig u mnie jak zatankuje pod korek wskazowka wychyla sie poza wskazanie maksymalnego poziomu paliwa

 

Mimo ze u mnie wskaznik pokazyje czerwone pole czyli juz rezerwe to nie przerywa, nawet jak pokazuje pusty bak jeszcze moge jezdzic na ON. Jak napisalem pokazywal mi pusty bak a weszloby tam ponad 4 litry. Dobrze jest poznac wskazania wskaznika bo ja juz mniej wiecej wiem ile jest paliwa mimo zlych wskazan.

Edytowane przez bekriss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem Yamahę XJ 600 S Diversion z 1993 r. :) Jak narazie jestem z niej zadowolony. Podoba mi się sposób w jaki oddaje moc, spalanie, prowadzenie. W przyszłym tygodniu wybieram się zarejestrować. Czeka mnie kilka wymian, m.in. łańcuszek rozrządu. Powiedzcie, ile mogą mnie skasować w serwisie Yamahy? Sam łańcuszek 220 zł. Troche boję się dawać to jakimś zwykłym mechanikom, a jakiegoś zaufanego nie mam. Ile mniej więcej może kosztować wymiana tego łańcuszka + kontrola, ew. rególacja luzów zaworowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt samej robocizny przy wymiane lancuszka to okolo 200-250 zl. Takie ceny podal mi mechanik jak regulowalem gazniki. Przy XJ naciag lancuszka jest tzw zapadkowy, nieraz wydaje sie ze juz do wymiany a za chwile przeskaoczy zapadka na kolejny zabek i jest ok. Jaki masz przebieg w swojej xj? Lancuch powinien wytrzynac 40-50tys km. Reglacja zaworow ze wzgledu na podkladki nie jest tania, mechanicy mowia ze to zalezy ile tych podkladek beda musieli wymienic itp (troche nabijanie w butelke bo twoich nie dostaniesz i pewno podpasuja je do innego sprzeta przy innej regulacji) ale rozmowa zaczynala sie od 200zl.

Tak to wyglada w mojej okolicy.

 

Powracajac do wskaznika poziomu to u mnie faktycznie cos jest nie tak, wczoraj szarpnolem sie i wlalem po korek i pokazuje mi 1kreska za 3/4. Moze jak sciagalem zbiornik ro plywak sie zawiesil, obluzowal. A i ile faktycznie miesci zbiornik Xj model 92 Diversion 21 litrow a ta model wczesniejsza 84-91 jedne dane podaja 21 a inne 17 litrow? Ile jest faktycznie? Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój moto ma 54 tys. przebiegu, więc wg wskazań licznika już czas na wymianę łańcuszka. Mam jeszcze jeden, bardzo drażniący problem: http://forum.motocyklistow.pl/Problem-z-za...0-S-t45531.html Coś z tym muszę zrobić, bo mnie denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i ile faktycznie miesci zbiornik Xj model 92 Diversion 21 litrow a ta model wczesniejsza 84-91 jedne dane podaja 21 a inne 17 litrow? Ile jest faktycznie? Pzdr.

 

diversion maja zbiorniki 17 litrow, wczesniejsze xj nie wiem

 

pozdr

 

EDIT: ups nie zauwazylem ze jest jeszcze pare postow z odpowiedzia... :)

Edytowane przez rzoov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bekriss 170zl to faktycznie nie drogo. Co do pojemnosci zbiornika to faktycznie nie wiem juz tu (na forum) zdania sa podzielone. A np tu http://republika.pl/chudzikj/XJ600.htm podaja 18,5 a juz tu http://www.bikez.com/bike/index.php?bike=12087 20l . Pisze to o roczniko 90 (model chyba 84). Jak to mowia jak nie nalejesz nie zobaczysz :icon_razz: Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi jeszcze jak możecie- jaki olej lejecie do Diversionek ?? Mam właśnie dylemat i waham się między połsyntetykiem a minerałem. Z tego co się spotkałem zalecany jest 20 W 40, ale sporo ludzi leje 10/15 W 40/50. Dotychczas do mojego GSa lałem Motula 20 W 50 i myślałem, żeby go zalać do XJ, bo jest tani i w miarę dobry chyba, ale się waham... Co Wy byście zalali ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...