Skocz do zawartości

Pierwszy kask - Shoei XR-1100, black matt.


hordacy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ja Ci mówię ze swojego doświadczenia, a nie bo ktoś powiedział. Sprawdzone naocznie, organoleptycznie, przez kilku użytkowników.

A mianowicie.

Shoei Polska nie realizuje napraw, oraz serwisu kasków nabytych po za oficjalną siecią dilerską w Europie. Jeżeli kupiłeś w USA, UK, kaski nie podlegają naprawie na terytorium Europy.

Też się chciałem nie zgodzić z tym co napisałeś w pierwszej chwili, ale niestety wygląda na to, że faktycznie tak jest.

Oto jaką odpowiedź dostałem z Shoei Polska:

Witam serdecznie,

Na kask kupiony za granicą *nie* obowiązuje gwarancja w Polsce i nie można go serwisować bezpłatnie w punktach dealerskich na terenie naszego kraju.

Pozdrawiam,

To znaczy oczywiście do serwisu Ci go przyjmą, ale za ew. naprawę będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni.

 

Zwracam uwagę na zwrot "za granicą". Wygląda na to, że nie dotyczy to tylko przypadku z UK, ale w ogóle całej zagranicy :)

Dziwne, ale prawdziwe.

http://gomoto.tv/

naszym motorem jest pasja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że masz paragon. Ja serwisowałem kask z rynku niemieckiego. Ale pokazywałem dowód zakupu.

No to albo miałeś szczęście, albo coś się ostatnio zmieniło, bo:

Witam,

Dotyczy to także kasków zakupionych w Niemczech. Gwarancja i bezpłatny 5-letni serwis realizowany przez Shoei Polska dotyczy tylko kasków zakupionych w ramach oficjalnej polskiej sieci dealerskiej Shoei.

Pozdrawiam,

http://gomoto.tv/

naszym motorem jest pasja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, to zaraz ustalimy kwestie tego kasku, moze mi tylko ktos dla ulatwienia powiedziec jaka jest forma prawna tego "Shoei Polska" ewentualnie jaki jest ich numer KRS?

 

w europie dzialaja:

SHOEI Co., Ltd

SHOEI (EUROPA) GMBH

SHOEI DISTRIBUTION GMBH

SHOEI EUROPE DISTRIBUTION SARL

SHOEI ITALIA S.R.L.

SHOEI SAFETY HELMET CORPORATION

 

shoei polska nie znalazlem. nie wiem wiec jakie jest ich umocowanie nie mowiac juz o tym, ze na stronie nie nawet ich nr telefonu...

 

edit: dobra nr tel juz mam, teraz tylko forma prawna i krs...

Edytowane przez mrbravo

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy dozywotnia, znaczy ile lat???

 

a w ogole strona japonska wskazuje ze polske obsluguja niemcy. natomiast krs ministerstwa sprawiedliwosci nie wyszukuje w ogole takiego podmiotu jak "shoei polska"...

 

imgill02.jpg

Edytowane przez mrbravo

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPS wymienili??? ja mam kask ze nie ma nawet ryski na nim a jest po dzwonie i poleci teraz do fabryki bo chce sie dowiedziec czy EPS sie odksztalcil... ze wzgledu na EPS przynajmiej jesli chodzi o araja (ktory tez mowi o dozywotniej gwarancji) zaleca sie wymiane kasku co 7 lat z uwagi na jego utlenianie...

Edytowane przez mrbravo

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W PL można kupić w bardzo podobnych cenach w jakich ty ciągniesz z UK :flesje:

Nie można kupić NOWEGO kasku w PL za cenę jak w Anglii.

Jak można daj linki.

Tylko nie mówimy o kaskach z wyprzedaży z wystawy, przymierzonych przez 10000 osób. Te nie nadają się do użytku.

Sam ostatnio mierzyłem. Tak rozepchany że szkoda słów.

W końcu kupiłem SHOEI X-SPIRIT II czarny za 1700 pln. W moto-akcesoria 3099 zł tez czarny. Więc nie mówmy o porównywalności cen.

Zgadzam się, że w sklepie będzie drożej niż kupno przes strone www. ale moi drodzy sprzedawcy nie 2 razy drożej. POMYŁKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...