Skocz do zawartości

LS 650 rozrząd


thomyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o instrukcję, jak ustawić rozrząd przy wymianie łąńcuszka przy tym moto , qrwix zle sobie to zaznaczyłem i sie zmyło ... wiem ze trzeba ustawić wał na znakach z lewej strony ale nie wiem co za górną zębatką

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o instrukcję, jak ustawić rozrząd przy wymianie łąńcuszka przy tym moto , qrwix zle sobie to zaznaczyłem i sie zmyło ... wiem ze trzeba ustawić wał na znakach z lewej strony ale nie wiem co za górną zębatką

 

Witam. Zobacz tutaj

http://www.bractwo-suzuki.com.pl/forum/viewforum.php?f=5&sid=a2c93cd975e12618829b5ee75beb32b6

skarbnica wiedzy na temat LS'a, opisano chyba wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już doszedłem sam do tego :) dzięki za chęć pomocy

 

teraz mam jeszcze jedną sprawę... jak potrząsam w rękach koszem sprzęgłowym to coś mi lata jakby blaszka jakaś brzęczała. Oczywiście sprężyny mam w koszu i pewnie coś tam luz jakiś złapało ?? co robić ?? moge takie założyć ale jakoś tak nie lubie ...

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalka - sprezyny na obwodzie kosza siadly i brzecza jak nim potrzasniesz.

Naprawa tego to troche zabawy, nowe sprezyny i nity no i umiejetne zanitowanie zeby obie czesci kosza mialy mozliwosc ruchu wzgledem siebie ograniczona tylko sprezynami.

Albo wymiana kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wygaje , że tak zrobę tylko skąd sprężyny takie wziąć pewnie gdzieś dorabiają bo kosz nowy to pewnie drogawy będzie , a kupując używkę mogę trafić na taki jak mam albo gorszy. Myślałem jeszcze dotoczyć podkładki podstare sprężyny takie żeby trochę wchodziło w sprężynę powiedzmy 4 mm i reszta o średnicy spręzyny. Nie wiem już co lepsze, ale chyba sprężyny po lepsze wyjście.

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wygaje , że tak zrobę tylko skąd sprężyny takie wziąć pewnie gdzieś dorabiają bo kosz nowy to pewnie drogawy będzie , a kupując używkę mogę trafić na taki jak mam albo gorszy. Myślałem jeszcze dotoczyć podkładki podstare sprężyny takie żeby trochę wchodziło w sprężynę powiedzmy 4 mm i reszta o średnicy spręzyny. Nie wiem już co lepsze, ale chyba sprężyny po lepsze wyjście.

 

Zanim zaczniesz naprawiać ten kosz poszukaj na allegro używki i dopiero możesz rozgrzebać ten gorszy.

W przeciwnym razie możesz zostać na wiosnę bez motocykla.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie też racja kolego lepiej się zaopatrzyć w zapasówke :) czasem naprawa wyjdzie tak , że szkoda gadać :icon_mrgreen:

 

trzeba będzie sobie poszukać czegoś :)

Edytowane przez thomyk

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorabiajcie sprezyny i podkladki, nitujcie i potem szukajcie ich resztek w silniku. ostatnio mialem xtz750 w ktorym wypadniety z kosza sprzeglowego patent przeszedl pomiedzy kolo sprzegla i zebatke zdawcza i rozerwal blok silnika - bo cos musialo puscic.

 

ls650 to bardzo lipny motocykl i radze sie go pozbyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty nie pozbęde się dzikusa ... nie wiem kto ci powiedział , że lipny dużo osób mi mówiło , że całkiem bezawaryjny. Rozbierając go nie zauważyłem żadnego większego zużycia i oleju nie bierze w ogóle. Napewno pojezdzi jeszcze dłuuuuuugo. A co do podkładek pod prężyny zrobiłem i wydaje sie spoko.

Nity rozbite chyba lepiej od fabrycznych a podkłądki z zatoczeniem pod sprężyne więc nie ma szans raczej żeby wypadły. Jak wróce do domu z wioski to wrzucę fotki może sie komuś przyda taki manual :)

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem kolego i wał nie na panewkach ale jak się użytkuje coś z głową to powinno i posłużyć tymbardziej , że kupiłem od kogoś kto dbał o niego i wszystko wymieniał. Przy moich przebiegach raz w roku olej zmienię i mogę śmigać... wielkim plusem dla mnie jest to , że moge samprzy nim zrobić wszystko bez większych problemów

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkładka żelazna 1 mm grubości , pomysł z teflonem mi sie nawet spodobał :) może kiedyś takzrobie tylko 1 mm to trochę mało i nie wiem czy by ich nie rozwaliło... patrzyłem i jest niemożliweżeby to wypadło nawet gdy ściśnięta jest maksymalnie sprężyna więc raczej jestem spokojny

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...