Skocz do zawartości

Spalone hamulce?


murgal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten nalot zazwyczaj nie daje sie usunac zadnym rozpuszczalnikiem i po prostu nie ma innego wyjscia jak uzyc jakiegos drobnego papieru sciernego typu 1500 czy 2000.

 

Robisz to złośliwie czy po prostu nie czytasz wątku?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wszystkie klepki w głowie, czy tylko udaje? Kogoś takiego nie dopuszczał bym do motocykla. Łopata i kopanie rowu to dostatecznie zaawansowany zestaw roboczy dla tego pana :).

 

Pozdro

 

 

Mechanik go podpuścił i kazał mu nasmarować tarcze, a ten idiota wziął i nasmarował, czyli ewidentny brak klepek :bigrazz:

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilka razy pisałem i powtórzę NIE WOLNO używać papieru ściernego podczas czyszczenia tłoczków hamulcowych czy co gorsze cylinderków w miejscu współpracy z tłoczkami.

Jak najbardziej masz rację, ale NIE WOLNO zamieniłbym na NIE POWINNO SIĘ. Kilka skorodowanych układów hamulcowych przy pomocy bardzo drobnego papieru ściernego udało mi się odratować w pojazdach nietypowych, czy zbyt starych na zdobycie części zamiennych.

Oczywiście papier ścierny to jest ostateczność, bo narusza powierzchnię i wszystkie inne metody nieinwazyjne są znacznie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz to złośliwie czy po prostu nie czytasz wątku?

Moja wina, tak sie zlozylo ze przeczytalem Twojego posta dopiero po tym jak dodalem swojego :). Patentu z welna stalowa nie znalem ale jest swietny i od tej pory bede jej uzywal zamiast papieru wodnego :). Dzieki.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o patencie z pastą polerską do aluminium ktoś słyszał? Ma większą granulację jak pasta do lakieru ale taką która nie uszkadza pow. roboczej tłoczka dodatkowo ją polerując.

 

Czasami wodnego 2000 używam do delikatnego szlifowania zacisku w środku kiedy już nie można tlenku aluminium spolerować pastą - w starych zapyziałych na maxa zaciskach.

 

Wełne też stosowałem ale moim zdaniem jest ona zbyt ostra do tłoczka, a b. dobra do piasty tłoczków.

--== XtzParts.com - części do XTZ 660, XTZ 750, TDM 850, TRX 850, TDM 900 ==--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...