Skocz do zawartości

x11 temperatura


Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

 

od dwóch dni jestem (byłem) szczęśliwym posiadaczem X11 2001r, ale dzisiaj w niewielkim korku temperatura urosła na maxa ,włączył się wentylator a temp.dalej rosła wchodząc na "czerwone pole" ku mojemu wielkiemu przerażeniu, po wydostaniu sie z korka oczywiscie opadła ale mimo wszystko w miescie utrzymuje się w górnych rejestrach i wystarczy krótki postój,żeby mi napędziła niezłego stacha i przy okazji zabrała cała przyjemność z jazdy X-em. poziom płynu oczywiscie w normie. poprzedni własciciel doradził mi,żebym unikał korków,on tak robił i ostatnie 20.000km przejechał bez problemów. POMOCY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak chodzi?

Diagnostyka ukladu chlodniczego: sprawdzasz:

Wiatrak czy chodzi. Czy zbija temperature. Czy termostat jest w porzadku. Czy uklad jest odpowietrzony.

 

Najpierw zacznij od wiatraka. Jesli chodzi to czemu nie zbija temperatury. Do sprawdzenia termostat, pompa wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wątek o x11, tam masz co nieco napisane na ten temat.

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w x11 oprócz chłodnicy wody jest jeszcze chłodnica oleju , może masz jakis wiekowy olej albo coś . Ja swoim X11 stałem w korkach w bezdusznych ulicach w 35 stopniowy upał i nigdy mi sie nie zagrzał . Cos masz nie tak . Należy zacząć od podstaw , posprawdzać drożność chłodnic , olejowej i płynu . Zalać nowy olej, dobrej firmy płyn chłodniczy . Tak jak chłopaki mówili - odpowietrzyć układ chłodniczy i sprawdzić czy termostat się nie przyciął . Jeżeli to nie pomoże to nie wiem , opcji jest wiele :P:P X11 ma to że rośnie mu temp w korkach i ogólnie w mieście ale nigdy mi nie weszło na czerwone pole, zawsze wiatraczek zbija . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje,za zainteresowanie moim kłopotem.może podam kilka faktów to bedzie łatwiej postawic diagnozę

-olej z tego roku (czysty,dobrej firmy valvoline,poziom w normie)

-płyn z tego roku

-termostat wydaje mi sie,że działa prawidłowo (chłodnica jest gorąca )

-wentylator działa

-uszczelka pod głowicą cała (olej czysty,płynu nie wyrzuca,przewody miekkie)

-czujnik??? chyba w porządku (wskazówka chodzi)

ogónie wszystko wydaje sie w porządku a temp. urosła mi "czerwonego pola" może coś sie zacieło ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-lat posiadałem X11 i nigdy temperarura nie weszła u mnie na czerwone! choć ten model tak ma ,że jazda po mieście a tym bardziej korkach to jazda z prawie nonstop włączonym wentylatorem! Bardzo ważną sprawą jest dbanie o to aby radiatory chłodnicy były proste(a nie pozaginane,jak ktoś myjką psiknie) oraz niezalepione błotem, piaskiem(podczas jazdy w deszczu syf wyrzucany z pod koła nieźle potrafi pozaklejać chłodnicę)

I tak jak mamy dobry płyn , szczelny korek wlewu(ważne), i czystą chłodnicę to wentylator zawsze zbija temperaturę przed czerwonym polem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli rozważamy opcje zacięcia się czegoś to proponuje rozgrzać silnik do właśnie czerwonego pola i sprawdzić wszędzie temperature miernikiem laserowym - na chłodnicy , silniku ,przewodach, głowicy , bloku , wszędzie jaka jest temperatura. Ja w swoim zakładzie mechanicznym mam taki miernik laserowy , inni mechanicy chcąc diagnozować takie problemy tez powinni go mieć . Proponuje sprawdzić - może tylko czujnik oszukuje (w co wątpie) . Będzie łatwiej znaleźć problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...