Skocz do zawartości

Ciśnienie w oponach


ucizze
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Krótka pytanie. Czy ćisnienie i dobijanie powietrza powinno być na ciepłych czy zimnych oponach? bo u mnie mam tył 2.9 a przód 2.5 sprawdzałem i pompowałem na zimnych kołach. Ale przejechałem 30km sprawdzam a ciśnine sie zwiększyło. przód 2,7 tył 3,1 Pytanie moje. Czy pompowanie i sprawdzanie ciśniena powinno być na zimnych czy ciepłych oponach? Jak wy robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz pompowac na zimnych , ale jak sie nagrzeje to sobie upuscisz , pytanie czym latasz i jakim style , bieszczady o zachodzie slonca , czy kolanem miedzy tirami na zakopiance ? bo do tego ostatniego cisnienie masz o wiele za duze

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szramer - a powiedz mi czy upuszczenie ciśnienia do ostrego latania ma pozytywny skutek? bo w mojej opinii wręcz odwrotnie - a ciśnienie sprawdzamy na zimnych kapciach

Do ostrego pałowania trzeba upuścić poniżej normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy ponizej normy?? nie ma normy tylko konkretna wartość dla kazdego motocykla i uposzczenie o np 1psi juz jest poniżej normy. konkretnie napisz ile byś obniżył

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ciśnieniem w oponach wchodzicie na śliski grunt.

Droga publiczna to nie tor wyścigowy i powinno się utrzymywać ciśnienie zalecane dla danego modelu opony biorąc również pod uwagę zalecenia producenta motocykla ponieważ przy prawidłowej temperaturze opony w zależności od typu motocykla ciśnienie może się wahać w przedziale 1.9 - 2.5 na przodzie.

Dla konkretnego motocykla z zadanego pytania powinno być 2.5 . 2.9 ale pompowane azotem i wtedy nie ma problemów ze zmienną temperaturą opony bo ciśnienie wewnątrz się nie zmienia.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to sie nie zmienia? bzdura...

 

a tak to nie zmienia się ciśnienie w oponach pompowanych azotem bez względu na temperaturę tych opon

Dotarło to do Ciebie?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to właśnie się pompuje azotem aby ciśnienie było stałe, niezależnie od temperatury. :banghead:

 

 

A kwestię upuszczania ciśnienia poniżej normy stosowałem osobiście, do dziś nawet stosuję. Ale nie do zapie**alania na kolanie ale dzikiej jazdy przez miasto jako kurier, zimą. Niższe ciśnienie, trochę więcej "footprint" czyli też odrobinka więcej przyczepności. Wartości niższe nie więcej jak 10% nominalnego ciśnienia. Poniżej tych wartości opona robi się szmatława i "ciągnie" kierownicę.

 

 

Teraz czasem w Harrym upuszczam ciśnienie, gdy jest mokro i zimno. Opony mam "drewniane" i na zimnej drodze prosiak często się ślizga.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze - ciśnienie fakt faktem zmienia się dużo mniej niż na samym powietrzu, ale w dalszym ciągu się zmienia - tutaj akurat fizyki się nie oszuka - i nie chcę podważać tutaj zalet azotu :).

Do dalszej dysputy o upuszczaniu będę musiał się praktycznie przygotować - tj spróbować i dopiero będę dyskutował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze - ciśnienie fakt faktem zmienia się dużo mniej niż na samym powietrzu, ale w dalszym ciągu się zmienia - tutaj akurat fizyki się nie oszuka - i nie chcę podważać tutaj zalet azotu :).

Do dalszej dysputy o upuszczaniu będę musiał się praktycznie przygotować - tj spróbować i dopiero będę dyskutował

 

W/g jakiegoś bezimiennego teoretyka internetowego po zastosowaniu prawa Charlesa azot zachowuje się identycznie podczas zmian temperatury jak powietrze ale w praktyce mechanicy Formuły 1 od lat z powodzeniem stosują tylko azot do pompowania.

Zrób po prostu próbę - załóż koc grzewczy na koło i podłącz manometr na oponie pompowanej azotem.

Twój argument o prawach fizyki legł w gruzach po przekroczeniu prędkości światła podczas doświadczeń w laboratorium :icon_biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytoeane za jakąś stroną traktującą na ten temat :

 

Rozszerzalność objętościowa azotu wynosi 0.003671 K^-1; powietrza 0.003670 K^-1; jest więc nieznacznie WIĘKSZA .

A plusy to :

a) azot jest gazem stosunkowo mało reaktywnym (z gumą),

b) azot jest gazem szeroko dostępnym (ponad 78% powietrza) a więc tanim,

c) azot jest gazem, którego cząsteczki są na tyle duże by zaniedbać zjawisko osmozy (t.j. „wyciekania” gazu z opony – z tego powodu np. hel nie może być stosowany)

d) rozszerzalność cieplna azotu jest akceptowalna w rozpatrywanym zastosowaniu "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...