Skocz do zawartości

Prawidlowe wylaczanie moto


Tytus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy cos takiego bylo juz poruszane ale jednak zapytam...

 

Ostatnio slyszalem duzo roznych opinii na temat prawidlowego wylaczania motocykla.

Jedni mowili ze nie wylacza sie moto tym czerwonym przyciskiem po prawej stronie bo to jest tylko do wylaczania awaryjnego (np zaswiecenie kontrolki oleju...) i nie uzywac go do normalnego gaszenia bo mozna zniszczyc chyba regulator i pare innych rzeczy... :o Gasic tylko poprzez przekrecenie kluczyka w stacyjce!

Natomiast inni twierdzili ze od zawsze wylaczaja tym przyciskiem (strzelaja z wydechow... :) ) i nic sie nie dzieje...

 

Teraz mam dylemat bo o tym sie niedawno dowiedzialem. A ja zawsze wylaczalem moto poprzez wlasnie ten przycisk (2 sezony) i nigdy nic mojej cbrce nie bylo

 

Podzielcie sie swoim doswiadczeniem bo jestem w kropce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zfadza sie co do czerwonego , tez tak slyszalem ze wylanczanie za jego pomoca powoduje uszkodzenie ukladu zaplonowego , niewiem czy moze sie uszkodzic czy nie , ale jako ze jest to wylacnzik awaryjny niestosuje go do wylaczania motorku ( wylanczam stacyjka ) natomiast do szczelania :D oooo tak to go uzywam :D naszczescie nieszczelam czesto. Narazie nic sie niedzieje, ale strzezonego Pan Bog strzeze :)

osobiscie odradzam , no chyba ze ktos mi da schemat i zobaczn se jak to jest polaczone , moze wtedy zmienie zdania :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyłączam guzikiem-chyba po to on tam jest :!: :?: :!:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyłączam guzikiem-chyba po to on tam jest :!: :?: :!:

 

wlasnie o to chodzi ze podobno on tam jest po to by AWARYJNIE wylaczac moto w czasie jazdy nie odrywajac rak od kierownicy... Tak mi mowili dlatego jest on na czerwono = ostrzezenie.

Sam nic nie wiem z tego jak wkoncu wylaczac prawidlowo motorek... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! A ja sie spotkalem z uszkodzeniem modulu zaplonowego po strzelaniu przyciskiem na kierownicy, lecz mysle ze to bylo jakies przypadkowe zwarcie i caly prad nie regulowany regulatorem(ok.100-120 Volt) puscil z dymem w/w element.Tylko gosciu troche sie splukal ( 750 zl- i tak malo) i juz nie strzela. Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szybkie wylaczenie i zalaczenie wylacznika awaryjnego mozrze uszkodzic regulator tak samo jak i szybkie wylaczenie satcyjki i wlaczenie ponownei. Kazde urzadzenie najbardziej jest narazone na uszkodzenia w momencie wlaczenia (najwieksze obciazenia). Dlatego uzywanie tego do strzelania z tlumika moze drogo sie skonczyc. Przy wylaczaniu nie ma prawa uszkodzic sie regulator tylko przy wlaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem juz ze najwieksze obciazenia sa podczas zalaczania a nie wylaczania.

Wedlug dwoch schematoe ktore mam nie ma znaczenia dla regulatora czy wiylaczam moto stacyjka czy wylacznikiem zagrozenie jest takie samo.

 

Szybkie wylaczanie i zalaczanie za to jest bardzo szkodliwe (np przy strzelaniu z tlumika) tak jak z zarowka ktora zalaczamy i wylaczamy szybko za pomoca przelacznika. Zarowka uszkodzeniu ulega w momencie zalaczenia a nie wylaczania.

 

Wieksze niebezpieczenstwo uszkodzenia instalacji w moto istnieje w momecie jego zalaczania w stacyjce niz guzikiem nawet. Ale zalozmy ze to nie ma roznicy czym wylaczamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylaczasnie przyciskiem jest o wiele wygodniejsze a jak to nie ma znaczenia to pozostane przy swoim :D

Ale prawidlowo jest , wlaczenie stacyjki, pozniej przelaczanie przelacznika w pozycje start i dopiero odpalenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...