Skocz do zawartości

Wałęsa miał wypadek


DrPlama
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A swoją drogą to ja nie rozumiem tego całego zapędu do "polepszania" naszego wizerunku gdziekolwiek się da. Naprawdę wam zależy na tym żeby wszyscy nas kochali dookoła? :biggrin: tak tylko głośno myślę...

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piórko, juz sam fakt nagłosnienia w mediach tematu, ewentualnego wyroku z winą puszki ... jest świetnym , naprawdę idealnym, pretekstem żeby sprawy bezpieczeństwa motocyklistów poruszyć medialnie i skierować do szerokiego odbioru. I jest / było wiele takich przypadków które mogły posłużyć jako pretekst ... Drugą sprawa jest to, że przecież nie o Wałesie chcę w takiej rozmowie słuchać, tylko o ogólnym stanie bezpieczeństwa ... Żeby kowalski przyjął do wiadomości fakty takie że np. 80% (czy coś koło tego) wypadków z udziałem motocyklistów powodują puszki ... żeby przeciętnemu człowiekowi przedstawić nasz punkt widzenia na wiele spraw ...

Sprowadzanie wszystkiego do Wałesy jest takim polskim bagienkiem ... nie potrafimy nigdy szerzej spojrzeć na problem, tylko babramy się z przykładem jednego delikwenta ... Wałęsa moze nawet twierdzić że był idiotą wsiadając na motocykl ... dobry PR-owo dziennikarz motoryzacyjny skomentowałby to że koleś tak uwaza, bo jazda motocyklem po polskich drogach jest śmiertelnie niebezpieczna (co zresztą jest prawdą) . Ale taki komentarz rzuciłby dziennikarz dobry ... dziennikarz mierny zamiast obrócić sprawę na dobre tory napisze - ach ten niedobry, jak mógł tak powiedzieć ;) Wałęsa nie jest dziennikarzem, nie jest też PR-owcem ... jest politykiem ... Przypuszczam że nie będzie wyreczał roboty dziennikarzy motoryzacyjnych kosztem swojej "kariery politycznej"... bo musiałby czuć spore poparcie "naszej" grupy społecznej, żeby się wychylić ...

 

 

A swoją drogą to ja nie rozumiem tego całego zapędu do "polepszania" naszego wizerunku gdziekolwiek się da. Naprawdę wam zależy na tym żeby wszyscy nas kochali dookoła? :biggrin: tak tylko głośno myślę...

 

Nie chodzi o miłość tylko o świadomość na drodze (no i przy jej budowaniu) ... że po drogach jeżdżą też motocykle ... Żyjemy w kraju w którym wielu nawyków jeszcze kierowcy nie mają . Choć jest trochę lepiej niż kiedyś. Nie tak dawno temu przeciskając się przez korki można było w zęby od kierowców dostać ... był przekaz medialny, że to zgodne z prawem i że to korki rozładowyje ... kowalski przyjął do wiadomosci ... i teraz nawet zdarzy się, że ci miejsce zrobią ... o to w tym chodzi a nie o jakąś miłosć ;)

 

[

Edytowane przez faza-s

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Wałęsa ma mówić, skoro z niego taki motocyklista jak ze mnie baletnica.

Wdać że ze*rał się ze strachu i jeździć już nie będzie.

 

O właśnie, to jest moim zdaniem cały problem. Yuby ma rację, a Faza - obyś Ty miał rację.

Pożyjemy, zobaczymy i pewnie do tematu wrócimy :biggrin:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież on się tam słowem nie czepił Wałęsy. Stwierdza tylko, że są równi i równiejsi.

Niestety trudno podejmować dyskusję czytając tak paradoksalnie sformułowane dwa zdania.

Bo pominąłeś jeden istotny etap. Najpierw czytaj, potem ZROZUM, następnie ewentualnie podejmuj dyskusję.

 

Nie ma pretensji do Wałęsy, że jest on tym równiejszym. On ma o to pretensje do "systemu". Ma pretensje do służby zdrowia, mediów sądownictwa, że WSZYSTKICH nie traktują tak doskonale, jak potraktowali Wałęsę. Autor chciałby, byśmy wszyscy mieli tak samo dobrze. Chyba nie ma tu z czym dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody człowieku ja potrafię zrozumieć słowo pisane w ojczystym języku i nie mam zamiaru Ci tego w żaden sposób udowadniać ale podtrzymuję swoje zdanie o Twoim paradoksalnym sformułowaniu 2 po sobie następujących zdań.

Może dla podpowiedzi odwrócę te zdania. a raczej ich część "że są równi i równiejsi" a wcześniej "on się tam słowem nie czepił Wałęsy"

W całym tym paszkwilu kilka razy wymieniane jest nazwisko poszkodowanego w wypadku, tak czy nie ? i ani raz nie wymieniono nazwiska sprawcy, tak czy nie ? to w takim razie o kim mowa ? kto jest równiejszy ?

A teraz kwintesencja Twojej wypowiedzi :" Autor chciałby, byśmy wszyscy mieli tak samo dobrze." :biggrin:

Sugerujesz, że autor chciałby powrotu komunizmu czy realnego socjalizmu z Leninem na czele ??? :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwiska sprawcy nie ujawniono prawodopodobnie z racji tego iż zostało Ono zastrzeżone przez Prokuraturę ...... ot cała filozofia :D

 

Podoba mi się taka filozofia :biggrin:

Sprawca który podlega nieuniknionej karze jest chroniony przez jakąś ustawę o ochronie danych osobowych a poszkodowany nie jest chroniony.

Polska to dziwna kraj.

Fabryki absurdów ciąg dalszy :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Filozofia tylko takie jest prawo i nie tylko w Polsce tzw. "Domniemanie niewinności" .... każdy do momentu wydania wyroku jest według prawa NIEWINNY.

 

Właśnie to "Domniemanie niewinności" prowadzi do takich absurdów. Nie znam prawa tak dogłębnie ale czy niema jakiejś GRANICY stosowania tego bądź co bądź przywileju?

Może mi ktoś to wyjaśnić ?

 

Yubasku lubię Cię za takie teksty :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś to wyjaśnić

 

 

 

To jest jedna z elementarnych zasad procesu karnego i nie jest przywilejem, bo figuruje na równi z innymi zasadami, m.in. obiektywizmu, czy prawa do obrony. Nie da się tego zmienić.

Gdybyśmy nazwali to przywilejem, nie miałoby to logicznego sensu :)

Edytowane przez Domiiniika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to "Domniemanie niewinności" prowadzi do takich absurdów. Nie znam prawa tak dogłębnie ale czy niema jakiejś GRANICY stosowania tego bądź co bądź przywileju?

Może mi ktoś to wyjaśnić ?

 

Yubasku lubię Cię za takie teksty :biggrin:

 

o tym mówi chociażby Konstytucja, art 42 ustęp 3:

Każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu.

 

Te stwierdzenie znajduje się w rozdziale II Konstytucji "Wolności i PRAWA osobiste"

 

Gdzie więc widzisz tu przywilej? To jest nasze prawo.

 

Dalej, na czym to polega, to nie Ty musisz udowadniac, że jesteś niewinny ale np Prokurator podczas rozprawy sądowej musi udowodnic, że tego czynu o który Cię oskarża faktycznie się dopuściłeś. O tym jest mowa w art 5 kpk. również

 

Podoba mi się taka filozofia :biggrin:

Sprawca który podlega nieuniknionej karze jest chroniony przez jakąś ustawę o ochronie danych osobowych a poszkodowany nie jest chroniony.

Polska to dziwna kraj.

Fabryki absurdów ciąg dalszy :biggrin:

http://polskalokalna...-sadzie,1763420

 

poczytaj sobie o tym, wierzę, że dojdziesz do słusznych wniosków.

Edytowane przez ryba1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowca Toyoty to pipa nie kierowca, bo wyjechał zza tira i nie zachował szczególnej ostrożności. Pipa nie kierowca.

Kierowca motocykla to pipa nie kierowca, bo widząć tira na poboczu i mając ograniczoną widocznosć nie zachował szczególnej ostrożnosci i nie zwolnił. Do dozwolonej prędkości chociażby. Pipa nie kierowca.

 

Spotkały się dwie pipy no a wyszło chu*owo...

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się taka filozofia :biggrin:

Sprawca który podlega nieuniknionej karze jest chroniony przez jakąś ustawę o ochronie danych osobowych a poszkodowany nie jest chroniony.

Polska to dziwna kraj.

Fabryki absurdów ciąg dalszy :biggrin:

 

Właściwie to nie powinni podawać żadnego z tych 2 nazwisk, ani poszkodowanego ani domniemanego sprawcy. W normalnych warunkach podaliby informację że w wypadku brali udział Józek S. i Maniek T. ... Tutaj dochodzi jednak sprawa tego, ze niejaki Wałęsa jest osobą publiczną , w dodatku europosłem i prawo prasowe zezwala w takich sytuacjach na podanie danych personalnych i szczegółów zdarzenia. Zresztą jest to cena za bycie osobą publiczną i każdy kto taką osobą chce być, doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

To tak w ramach ścisłości ...

 

Nie zmienia to jednak faktu, że zgadzam się z sensem twojego wpisu, bo i owszem jest to absurd, żeby media roztrząsały się nad poszkodowanym i nie miały prawa roztrząsać się nad sprawcą. No i ogólnie jeśli robiłby to FAKT albo inny brukowiec , to pies im mordę lizał ... ale jak portal motocyklowy takie teksty zamieszcza, to już nie jest fajnie ;) Kto jak kto, ale na tym portalu to akurat powinni stanąć po stronie motocyklisty , kimkolwiek by on nie był ... i jakiekolwiek by go względy nie uświadczyły ...

 

Yubi ma trochę racji chyba, że z niego był zdaje się taki motocyklista jak z Urbana ministrant :D ale chciał nie chciał wypadek miał na motocyklu i w publicznym odbiorze został zakwalifikowany jako motocyklista ... a w interesie motocyklistów, czyli naszym, byłoby chyba jednak to, żeby w "publicznym odbiorze" motocykliści nie byli postrzegani jak banda warchołów ... dlatego będę się upierał, że kimkolwiek by poszkodowany nie był, jakiekolwiek by go nie dotyczyły względy, i naczymkolwiek by nie jechał, to jednak gazety i portale motocyklowe powinny zamieszczać komentarze z trochę większym wyczuciem. Takie artykuły czytają nie tylko motocykliści ;) i dla - "mugola" nie motocyklisty - z takiego artykułu zamiast prostego przekazu że wymuszono pierwszeństwo, że jest to u nas nagminne i że niesie ze sobą takie -lub gorsze- konsekwencje ..... zostaje przekaz że motocykliści jeżdżą jak wariaci i sami są sobie winni. Osobiście nie bardzo mi się takie podejście podoba ;D

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...