Skocz do zawartości

Dosiad- pozycja za kierownicą


tiger666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może się mylę - niech mnie kto poprawi - Czy ornitolog musi umieć latać? A czy ktoś latający mimo "ptasiego móżdżka" może być ornitologiem? Nie zawsze zawodnicy są dobrymi trenerami,a trenerzy dobrymi zawodnikami. Uczenie się poprzez obserwację zawodnika niekoniecznie jest dobrym pomysłem. Widzimy co w danej chwili robi ale nie wiemy dlaczego tak zrobił. Keny Roberts jaździł oparty o bak, a rossi trzyma sprzęgło całą ręką. I jak to już zostało mądrze napisane MIMO TO wygrywał.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej niezupełnie jest takie proste. W końcu nawyk jest drugą naturą człowieka :biggrin:

 

M.in. takie zdjęcia pokazują o jakim poziomie umiejętności mówimy:

 

28_000_Par6395330.jpg

 

Po prostu trudno mi uwierzyć, że jeśli ekipie Eliasa wychodzi, że pozostałe rzeczy są ok, a tylko zostaje problem z pozycją i mówią do niego "Toni, przesuń dupę trochę", to on im odpowiada "Sorry guys, ja tak jeżdżę od dziecka." Byłoby to zbyt proste IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra fota :)

 

Co do Eliasa - cóż, coś widocznie jest głęboko na rzeczy i w psychice. Raczej jego dni są policzone. Szkoda go bo jak pamiętam wyścig jak walczył z Rosolakiem do samej mety - to było coś...

...to nie motur, LECZ TWA BANIA
...WYMAGA... tuningowania!

https://www.facebook.com/pawel.rinas.przybylski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Bradl, ale ja to akurat mam skoliozę :)

 

Porównywanie pozycji ich i mojej to jak porównywanie naszych motocykli. Ja wiem po co są pewne rzeczy i do tego dążę. Jeśli nie wiem po co, to nie małpuję bez zastanowienia jak tutejsi bajkopisarze. Nakręciłem wystarczająco dużo kółek, żeby wiedzieć, że łatwiej złapać mi pozycję ze stopą ułożoną jak na zdjęciach wklejanych tu dziewczyn (SV i Ninja) niż jak u Stonera czy Simoncelliego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ruchu drogowym jeżdżę z +- taka pozycją

pozycja1.JPG

w miarę blisko zbiornika, na "kaczkę" jak to mądrze nazwaliście :banghead: z palcami praktycznie obok dźwigni zmiany biegów, totalnie wyluzowany, z wyprostowanym tułowiem

 

a Fantom Ty mi proponujesz tak

pozycja2.JPG

jak tak jeździsz po ulicach to gratuluje samozaparcia :icon_mrgreen:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Respect :lalag:

 

Ja dzisiaj dużo po mieście i aż jak głupek się patrzyłem na siebie jak siedzę - i tak własnie siedzę. Owszem nogi oparte o zbiornik - jak najbardziej - ale prawa noga cały czas na hamulcu a lewa - nie tyle "na" czy "pod" dzwignią - ale obok. No i oczywiście siedzę na baku - jak się hebluje albo stopale robi to tylko tak. I ogólnie kontroluje się moto zapier*alając między autami.

 

Co do dotykania dupą tyłu siedziska - owszem robię to, ale jak np. cisnę na gumie dopnę 3ci bieg i szukam balansu. Inaczej to - tak jak dałeś foty - "art for art" maj lejdis :wink:

...to nie motur, LECZ TWA BANIA
...WYMAGA... tuningowania!

https://www.facebook.com/pawel.rinas.przybylski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ostatnia moja odpowiedź na poważnie w tym temacie :)

 

Nigdy nie siedzę tak blisko zbiornika, bo nie da się wtedy zrobić poprawnie wyniesienia przy hamowaniu. W ciągu ostatnich tygodni zrobiłem z żoną na plecaku 2 wyjazdy po Polsce po +/- 800km/ weekend i każdy z tych kilometrów przejechałem odsunięty daleko od zbiornika. A ja jeżdżę F4 sport, która jest w pizdu mniej wygodna niż XJ600 czy ta CBFa (widać te "podesty" na setach o których pisałem i na nich opierałem piętę na XJocie). Nie, nie bolały mnie nadgarstki. Plecy owszem.

 

I żeby było jasne - ja naprawdę gówno umiem, boję się jeździć szybko, nie umiem wheelie, stoppie, nie przycieram sliderów i mam skoliozę :) W Lublinie i Radomiu objeżdżają mnie kaczki, skoliozy i stunterzy. Piszę tutaj z nudów albo dla jaj, nie żeby kogoś pouczać. Natomiast lubię niektórych gości poczytać, bo potwierdzają tylko to czego staram się nauczyć. Howgh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczę.

 

I o to chodzi ! Ćwiczenie czyni mistrza, a człowiek się uczy całe życie. Ja po każdym wypadzie na tor potem myśle co źle było. Samoktyryka to podstawa.

...to nie motur, LECZ TWA BANIA
...WYMAGA... tuningowania!

https://www.facebook.com/pawel.rinas.przybylski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stoner.jpg

Ale przecież Stoner tu W OGÓLE nie opiera nogi o podnóżek :icon_mrgreen:

 

Konradzie - zmieniłabym Twoją drugą pozycję na mniej radykalną - pupa trochę bliżej baku, przód nie pochylony i rozluźniony - bo to "nienaturalna" i niepotrzebnie obciążająca pozycja na takim moto, zwłaszcza w powolnym ruchu miejskim. Za to gdybyś stopy ułożył na pierwszym zdjęciu "sportowo" to zobacz, gdzie wcelowało by Twoje kształtne kolano - dokładnie we wcięcie na baku, które jakiś zmyślny japoński inżynier obmyślił... Tylko zupełnie nie wiem, po co, Ty też?... ;)

 

Generalnie też mam w nosie, czy ktoś zawadza butami o asfalt czy też nie, czy jeździ ze stopami do dołu czy na zewnątrz, czy przedkłada używanie hamulca tylnego nad przedni, czy po prostu sadza dupę na moto i się wiezie, czy może jednak stara się na nim usiąść zachowując jakąś pozycję.

Jeśli jeździ tak, bo nikt mu nigdy nie zwrócił uwagi, a sam nie wpadł na to, że można inaczej - to niedobrze.

Jeśli jeździ tak, bo próbował już inaczej, może nawet zagłębił się w temat i wyciągnął wnioski, że jednak więcej rozsądnych argumentów przemawia za trzymaniem stóp luźno zwisających, ew. olał temat, bo moto używa do dojeżdżania do pracy bez korków i nie obchodzi go, że tam się coś powinno trzymać kolanami - to spoko, niech jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...