Skocz do zawartości

Moto się przegrzewa!!


Krookie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam go!

dostałem się do niego.

Przyczyną przegrzewania się mojego moto był padły termostat.

poprzedni właściciel (vt500 mam od października 2003) najwyraźniej osrał sprawę,

nie zmianiał płynu albo lał wode, ja dodatkowo na zime ja go nie zmieniłem ... i to wraz z pewnie wieloma jeszcze czynnikami spowodowało że - termostat padł.... otwiera się przy ok 100stopniach.

Co do miejsca (martius, paweł) to znajdyje się nad bakiem pod samą kierownicą...

srania było co nie miara.. sam bym sobie nigdy nie poradził.

wszystko spieczone, rury śruby..

co do odpowietrzania to ja tez nie zdawałem sobie sprawy że to robie :D

 

A leje się QAL - na przykład... mi taki polcił Paweł.

 

 

Pozdrawiam Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. Teraz na lato możesz go w cholerę wyawlić, jak nie masz nowego. W upały termostat w motocyklu i tak otwiera się szybko, więc raczej nie będzie niedogrzany silnik. Przed jesienno-zimowymi jazdami warto go jednak zamointować zakupiony na spokojnie termostat.

 

POzdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed jesienno-zimowymi jazdami warto go jednak zamointować zakupiony na spokojnie termostat.

 

hm.... za 260 pln.... boldor....

za każdym razem kiedy tam jestem a bylem trzy razy ... wyszedlem wqrwiony i przybity...

dodatkowo mam rozwalony czujnik przy wiatraku kolejne .... 260 pln..

zachlastać się można!!

:D

 

Pozd. Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne .... 260 pln..

zachlastać się można!!

:D

 

Pozd. Kamil

Poszukaj kontaktu do firmy BOT (może znajdziesz w starszych ŚM). Jeżeli bedą mieli te części to na pewno będzie taniej.

Sam też poszukam i jak znajdę to dopiszę.

 

Dopisane:

tel. 068 371 06 26

mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hm... podsumowanie..

czujnik przy wiatraku-lada dzień będę miał (w tej chwili wiatrak podłączony na krótko-działa )termostat-wyleciał i w tym roku nie wróci.

Poskładałem moto i ...

i wydawało mi się że po problemie... otóż nie..

 

kiedy maszyna się rozgrzeje (75-80% skali)... płyn zaczyna "wyciekać"(delikatnie mówiąc) ze zbiornika wyrównawczego, rurką odprowadzającą nadmiar.

nie wydaje mi się aby to był jego nadmiar...

wlane było pod korek-z góry do chłodnicy,

układ był dobrze odpowietrzony.. i uzupełniony płyn w zbiorniczku wyrównawczym...

ki czort!!! :? :?

 

Pozd. KAmil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...