Skocz do zawartości

Kawasaki Z750 O6r. telepie na boki kierą


Moto Racing
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od 0 do 35 km/k podczas jazdy motocyklem nic się nie dzieje . Dopiero od 40 do 90 km/h jak lekko trzymam kierownicę lub prawie puszczę to rusza się na boki i po chwili wręcz telepie aż ciężko utrzymać. Koło wyważyłem. To samo. Założyłem drugą oponę przednią i wyważyłem i objawy te same. Luzu na główcę ramy nie stwierdziłem , łożyska kół też ok.

Prośba o pomoc kolegów może ktoś się z tym spotkał. Pozdrawiam i dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

od 0 do 35 km/k podczas jazdy motocyklem nic się nie dzieje . Dopiero od 40 do 90 km/h jak lekko trzymam kierownicę lub prawie puszczę to rusza się na boki i po chwili wręcz telepie aż ciężko utrzymać. Koło wyważyłem. To samo. Założyłem drugą oponę przednią i wyważyłem i objawy te same. Luzu na główcę ramy nie stwierdziłem , łożyska kół też ok.

Prośba o pomoc kolegów może ktoś się z tym spotkał. Pozdrawiam i dziękuję .

 

Mój kumpel miał to samo w Z750S. Pamiętam że miał poluzowane jakieś małe śrubki na samym dole lag, po dokręceniu wszystko wróciło do normy.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tarcze hamulcowe lubiły się wybijać te tulejki mocujące w nie których rocznikach przy ostrzejszej śmiganinie potrafiła się któraś z tarcz nawet wygiąć i też miałeś takie bicie na kiere musisz po obserwować.Daj znać z ciekawość co to było jak znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzu na główcę ramy nie stwierdziłem

 

A w jaki sposób sprawdzałeś?

Jestem pewien, że to główka, albo łożyska wahacza.

 

Czarekmbx, popraw tą wysuniętą lagę i sprawdź. Jak się nie poprawi, to szukaj dalej. Raczej się nie poprawi.

Tchórze zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali emzeciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Łozysko moze nie mieć luzu ... bo je ktoś za mocno dowalił śrubą i uszkodził . I od tego nalezy zacząć . Rozebrać główkę , wyjąć łożyska , wyczyścić i sprawdzić czy bieznia obraca się swobodnie i bez zacięć .

2. Jaki rocznik opon masz założony ?Czy w rozmiarze przewidzianym przez producenta ? Może ktoś ci sprzedał kartofla z 2000r. NA przodzie w Falco porobły mi sie ząbki na takim (no , troche młodszym) dinozaurze :bigrazz:

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...