Skocz do zawartości

LS 650 coś stuka


thomyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się dowiedzieć czym mogą być spowodowane delikatne stuki przy przyspieszaniu na wysokim biegu z niskich obrotów. Moto zmulam na 4 biegu i jak dodaję gazu tak lepiej to delikatnie cos stuka. Przy wyższych obrotach nie widze problemu. Na każdym biegu wydaję się być podobnie jeśli zejdę za nisko z obrotami. Niby to singiel ale sam nie wiem. Mam do wymiany niedługo sprzęgiełko bo przy dodaniu obrotów minimalnie lubi ślizgnąć , ale to nie wydaje się mieć z tym nic wspólnego. Moto nie bierze w ogóle oleju i na postoju cichutko pracuje. Tylko pod obciążeniem taki cos występuje. Miałem podobnie w ETZ 250 dawniej i wydawało mi się to normalne dla motocykla lubiącego wyższe obroty. Może ktoś coś podpowie.

Jak jadę po wertepach też czasem podobny dziwęk dochodzi. Takie metaliczne stukanie. Może to być łańcuszek rozrządu ? Narazie nic nie rozbierałem ale może ktoś też tak ma i to normalne.

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem co może być przyczyną tak jakby z silnika się dzwięk wydobywał. Trudno to zlokalizować w trakcie jazdy a na postoju spokojnie jest. Aha napęd wydaje się być zdrowy. Pasek nowy.

Edytowane przez thomyk

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć czym mogą być spowodowane delikatne stuki przy przyspieszaniu na wysokim biegu z niskich obrotów. Moto zmulam na 4 biegu i jak dodaję gazu tak lepiej to delikatnie cos stuka. Przy wyższych obrotach nie widze problemu. Na każdym biegu wydaję się być podobnie jeśli zejdę za nisko z obrotami. Niby to singiel ale sam nie wiem. Mam do wymiany niedługo sprzęgiełko bo przy dodaniu obrotów minimalnie lubi ślizgnąć , ale to nie wydaje się mieć z tym nic wspólnego. Moto nie bierze w ogóle oleju i na postoju cichutko pracuje. Tylko pod obciążeniem taki cos występuje. Miałem podobnie w ETZ 250 dawniej i wydawało mi się to normalne dla motocykla lubiącego wyższe obroty. Może ktoś coś podpowie.

Jak jadę po wertepach też czasem podobny dziwęk dochodzi. Takie metaliczne stukanie. Może to być łańcuszek rozrządu ? Narazie nic nie rozbierałem ale może ktoś też tak ma i to normalne.

 

Opisz jeszcze raz dokładnie. Gdzie słyszysz ten stuk? Czy na wertepach, przy stałej prędkości jest to ten sam stuk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak nagle przyspieszę to słyszę taki stukot zwiększający się z obrotami , jak dojdzie do wyższych obrotów to cisza ... jak jadę po dziurach jakichś np na 2 biegu to na co niektórych dziurach też podobny dzwięk... ale tak jakby z silnika.

 

hehe no nie widziałem żęby strzelał pas LS :)

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak nagle przyspieszę to słyszę taki stukot zwiększający się z obrotami , jak dojdzie do wyższych obrotów to cisza ... jak jadę po dziurach jakichś np na 2 biegu to na co niektórych dziurach też podobny dzwięk... ale tak jakby z silnika.

 

hehe no nie widziałem żęby strzelał pas LS :)

 

Jakoś nic mi do głowy nie przychodzi. Musiałbym to sam usłyszeć. Ten LS, to może od Rycha kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie z częstochowy od Sebastiana

 

qrcze zamówiłem łańcuszek i tarcze sprzęgłowe i będę patrzył pod dekla , tylko czy tam czegoś się dopatrzę...

 

Aha przypomniało mi się , że bardzo podobne objawy miałem kiedyś w awo jak mi się poluzowało koło zamachowe. Myślełem początkowo , że to sworzeń , ale jak już ścieło klina to było pewne o co chodzi :)

 

Jeśli na postoju jest ok i cisza to pewnie odpada wał i reszta ustrojstwa. Jeśli to jest po załączeniu biegu to mi zostaje wszytsko od sprzęgła dalej. Czyli sprzęgło , żębatki i skrzynia. To tak na moją logikę. Mam nadzieję , że to nie zkrzynia bo to w cholere roboty.

Edytowane przez thomyk

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No raczej szczelny wydech mam ... sorzegiełko wymieniłem a łańcuszek zostawilem na jesien , torszke luzu na łożysku było ale zostawilem bo i tak nie wymienie w motorze tego.

 

A jak wydech może na to wpływać ??

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć czym mogą być spowodowane delikatne stuki przy przyspieszaniu na wysokim biegu z niskich obrotów. Moto zmulam na 4 biegu i jak dodaję gazu tak lepiej to delikatnie cos stuka. Przy wyższych obrotach nie widze problemu. Na każdym biegu wydaję się być podobnie jeśli zejdę za nisko z obrotami.

 

Objawy klękającego wału .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś dziwne że na postoju cisza zajebista jest :icon_twisted:

 

wal sobie sprawdze w zimie ale przebieg nie jest duży

 

a jesli chodzi o łożyska rolkowe to przecież są dużo lepsze od zwykłych i junaki robiły z nimi multum kilosów bezproblemu żadnego

 

raczej wał bym wykluczył nawet :flesje:

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...