Skocz do zawartości

Wada postawy, a jeżdzenie na moto z niską kierą


Tobik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajta,

Ostatnio zacząłem śmigać na XX 1100. Jako że kierownica jest położona niżej niż w VFRze to po przejechaniu 450km czułem się jak stary dziadek, czyli plery bolą, ręce bolą barki bolą, dupa boli. Na następny dzień zakwasy. Ale jednak mam też krzywy kręgosłup troszkie. Na następny dzień jednak jakoś bardziej wyprostowany chodziłem, tzn mniej zgarbiony niż zwykle. Dziwna sprawa, przez przypadek zwróciłem na to uwagę. Mam nadzieje,że do motocykla się przyzwyczaję i będzie dobrze. I teraz wniosek-pytanie, czy jak ktoś ma wadę postawy to paradoksalnie nie będzie lepiej mu jeździć na niskiej kierze niż na takiej niż jest np w varadero czy v-stromie? Siedzą na takim moto, gdzie postawa jest wyprostowana, a nie się leży, to automatycznie się garbię i jest kicha. Natomiast jeśli jest bardziej sportowa kiera to wtedy pozycja wymusza prostą linie pleców, bo inaczej nie da rady. Co o tym myślicie? Czy to jakieś herezje som?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie som to herezje ; ). "leżąc" na moto w pozycji sportowej utrzymujesz wyprostowaną linie pleców i przy dłuższych przebiegach będziesz się bardziej prostował. Siedząc na turystykach gdzie siedzi się "prosto" człowiek się garbi bo jest to pozycja zrelaksowana, czyli opiera się na brzuszku :icon_mrgreen: . Też zauważyłem to u siebie, tylko z innej strony bo miałem viaderko i bardziej się zgarbiłem :icon_evil: , na dniach będę kupował jajko więc może coś się poprawi, chociaż tam też pozycja za kierownicą jest wygodna . Pożyjemy zobaczymy, czyli można powiedzieć że ścigi leczą z wad kręgosłupa niczym pajączek :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajta,

Ostatnio zacząłem śmigać na XX 1100. Jako że kierownica jest położona niżej niż w VFRze to po przejechaniu 450km czułem się jak stary dziadek, czyli plery bolą, ręce bolą barki bolą, dupa boli. Na następny dzień zakwasy. Ale jednak mam też krzywy kręgosłup troszkie. Na następny dzień jednak jakoś bardziej wyprostowany chodziłem, tzn mniej zgarbiony niż zwykle. Dziwna sprawa, przez przypadek zwróciłem na to uwagę. Mam nadzieje,że do motocykla się przyzwyczaję i będzie dobrze. I teraz wniosek-pytanie, czy jak ktoś ma wadę postawy to paradoksalnie nie będzie lepiej mu jeździć na niskiej kierze niż na takiej niż jest np w varadero czy v-stromie? Siedzą na takim moto, gdzie postawa jest wyprostowana, a nie się leży, to automatycznie się garbię i jest kicha. Natomiast jeśli jest bardziej sportowa kiera to wtedy pozycja wymusza prostą linie pleców, bo inaczej nie da rady. Co o tym myślicie? Czy to jakieś herezje som?

 

To że bolały cię ręce i barki to oznaka że zbyt mocno opierasz się na kierownicy, poza tym mięśnie kręgosłupa muszą się przyzwyczaić że muszą mocniej pracować (trzymać większy ciężar). IMO za wolno jechałeś. Nie wiem jak na XX-e ale na moim Sprincie optymalna prędkość do turystyki to 130+ km/h wtedy ciężar ciała jest w znacznym stopniu podtrzymywany przez wiatr. Mi osobiście najbardziej odpowiada na moto pozycja pół sportowa ponieważ dziury w drodze nie biją w kręgosłup a nadgarstki nie są tak obciążone jak w sporcie.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczestsza wada postawy faceta to "dupa na boku".:)

Ale cos w tym jest, ze motocykle teoretycznie pozwalajace na wyluzowana pozycje powoduja, ze czlowiek sie garbi.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jedziesz na wyprostowanych rękach (blokujesz ręce w łokciach). Prędkość jazdy nie powinna mieć wpływu na zmęczenie nadgarstków pod warunkiem, że luźno trzymasz ręce (obiegowa głupota brzmi, że na "ścigaczu" wygodnie się jedzie dopiero ponad 120 kmh/h, bo dopiero od tej prędkości opór wiatru podtrzymuje ciężar ciała).

Wyprostuj plecy, pochyl się nieco do przodu, ale pamiętaj o 2 rzeczach:

- łokcie niezblokowane

- nie zaciskaj dłoni na manetach :icon_razz:

 

Pozdro!

Edytowane przez Sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...