Skocz do zawartości

Przyszła kolej na mnie ...


toOczeQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie gnojcie go tak.

Rozumiem Cię w jakimś stopniu bo również miałem 17 lat i chciało się robić rzeczy,o których się marzyło i nadarzyła się okazja jedna na milion.

Młodość ma takie prawo i wtedy konsekwencje się nie liczą a mądrość zawsze przychodzi po szkodzie.

Tutaj strach przed śmiercią był mniejszy od strachu przed mianem mięczaka. Dopiero z latami przychodzi do głowy rozsądek i zmiana priorytetów i przypuszczam, że dlatego Toczequ trzymał się mocno i zaciskał zęby udając, ze mu to sprawia przyjemność.

Teraz już wie co jest ważne a co nie.

I nie bądźcie takimi hipokrytami...bo mniejsze ma znaczenie czy to skakało się z mostu do wody, czy pukało ledwo znana panienkę bez gumki czy w dżinsach latało motongiem.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszające jest to, że odszkodowanie ci się należy.

Idź na izbę przyjęć i daj sie zbadać.

 

Byłem od razu po wypadku. Polskie szpitale to jeden wielki syf. Nie dbają o pacjentów, mają ich po prostu gdzieś. Tak jak ratownicy Bartka ...

 

Mama Bartka, chce wytoczyć sprawę w sądzie ratownikom którzy przyjechali, bo nie podjęli żadnej akcji ratunkowej. Byłem tego naocznym światkiem. Z resztą, opisywałem akcje wcześniej w poście.

 

 

Dzięki wszystkim za wyrazy współczucia. Czuje się dobrze, tylko kolana mam pozdzierane, ale jest okej. Tydzień i forma będzie jak dawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tytuł posta i myśle fajnie znów się któryś żeni i będzieobstawa, pierwsza myśl jaka mi przyszła.

Czytam a tu taka tragedia bardzo ci współczuje.

też kiedyś jechałem jako plecak ponad 2.. trzymałem sie kurczowo kierowcy bo innego wyjścia nie było, całe szczęscie tylko chwila na prostej za nim zwolnił chciałem go kaskiem stukać żeby zrozumiał że nie bardzo mi sie to podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję bo to naprawdę ciężkie przeżycie i sroga lekcja.

Żal mi jednocześnie wszystkich tych , którzy nie przeczytawszy nawet ze zrozumieniem opisu zdarzenia mieszają z błotem autora postu.I jak tu się dziwić komentarzom jakie wystawiają ludzie nie związani z motocyklami...

Prawda jest taka że w życiu oprócz rozumu trzeba mieć też trochę szczęścia , a tego autorowi wątku niestety zabrakło :( Wbrew temu co niektórzy piszą nie był aż tak nieprzygotowany do jazdy na moto -miał przyzwoity kask , rękawice , kurtkę motocyklową...fakt-brakło spodni ale ilu "pawdziwych" motocyklistów jeżdzi podczas upałów w jensach i podkoszulku? Wielu 17 latków zaś zap...la w adidaskach , krótkich spodenkach i często bez koszulki.Nie obwiniajcie też toOczeQ-a za brak rozwagi kierującego i nie wyżywajcie się na nim za błędy kierowcy.

I niech mi starzy wyjadacze nie próbują wcisnąć że w wieku 17 lat nigdy nie poszli na żywioł i nie zrobili nic głupiego-po prostu właśnie mieli szczęście i teraz mogą się wymądrzać.

Ze swej strony myślę , że toOczeQ przez to doświaczenie jest "starszy" jeśli chodzi o jazdę na moto przynajmniej o kilka lat , bo na własnej skórze przekonał się czym grozi brak wyobrażni.Życzę mu więc , żeby jak najszybciej mógł się otrząsnąć i żyć dalej: lepiej , mądrzej i dłużej niż bez tego co go spotkało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ustania akcji serca są tylko 4 minuty na podjęcie reanimacji. Nie sadzę żeby karetka przyjechała w ciągu 4 minut od zdarzenia. Po prostu ktoś w pobliżu nie udzielił pierwszej pomocy, czego skutkiem był zgon.

Pogotowie ratunkowe nie ma póki co zdolności wskrzeszania umarłych.

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kivi, ale skąd przekonanie, że jakakolwiek reanimacja coś by zmieniła? Chyba że nie odczytałem czegoś w opisie, że tuż po wypadku kierowca dawał oznaki życia.

Pytam w kontekście tego, że piszesz o tym jako o przyczynie smierci.

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję-mógł mieć urazy narządów wewnętrznych czy też wewnętrzne krwotoki-tu pomoże sekcja zwłok.

Ale jakkolwiek natychmiastowa reanimacja w przypadku ustania akcji serca mogłaby być szansą-a jest na nią podjęcie reanimacji i masaż serca i jest na to max. 4 minuty. W tyle czasu na pewno pogotowie nie przyjechało-więc oskarżenia są lekko nie na miejscu.

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniam: akcję resuscytacyjną należy prowadzić do czasu przyjazdu pogotowia. A pierwszą czynnością jest sprawdzenie czy ma miejsce akcja serca-jeśli jej brak reanimujemy nie wdając się w szczegóły stanu nieszczęśnika. No ale jak czytam w opisie ktoś tam czynił starania-nawet buta podłożył pod głowę-zawsze coś

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak czytam w opisie ktoś tam czynił starania-nawet buta podłożył pod głowę-zawsze coś

 

mhm. w skrajnym przypadku mógł w ten sposób biedaka udusić... wychodzi wiedza i umiejętności społeczeństwa w zakresie pierwszej pomocy, czyli kompletny ich brak. to też powinno skłonić do refleksji i podjęcia nauki, póki jeszcze te umiejętności nie był do czegoś potrzebne

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gnojcie go tak.

Rozumiem Cię w jakimś stopniu bo również miałem 17 lat i chciało się robić rzeczy,o których się marzyło i nadarzyła się okazja jedna na milion.

Młodość ma takie prawo i wtedy konsekwencje się nie liczą a mądrość zawsze przychodzi po szkodzie.

 

 

Masz rację. Większośc ludzi robi jakiś głupstwa. Takie gnojenie po fakcie nic już nie zmieni.

Gnoić należy zanim coś się stanie. W tej chwili możemy jedynie współczuć.

toOczeQ miał juz swoją lekcję i czego mógł się nauczyć, już sie pewnie nauczył.

 

 

Od ustania akcji serca są tylko 4 minuty na podjęcie reanimacji. Nie sadzę żeby karetka przyjechała w ciągu 4 minut od zdarzenia. Po prostu ktoś w pobliżu nie udzielił pierwszej pomocy, czego skutkiem był zgon.

Pogotowie ratunkowe nie ma póki co zdolności wskrzeszania umarłych.

 

 

Kivi:

Po pierwsze nie wiadomo, kiedy nastąpiło zatrzymanie akcji serca. To raz. Dwa, jeśli obrażenia były badzo duże, to i wzorowa resuscytacja mogła nic nie dać. Więc nie rzucaj takich oskarżeń.

 

To, że ktoś powinien udzielic pomocy od razu jest pewne, ale trzeba jeszcze wiedziec jak.

 

Wyjaśniam: akcję resuscytacyjną należy prowadzić do czasu przyjazdu pogotowia. A pierwszą czynnością jest sprawdzenie czy ma miejsce akcja serca (...)

 

Nawet Ty mądrzysz się, a widać, że nie wiesz o czym piszesz.

Jaką akcję serca?? Kto? I co ma wyczuć? Swoje własne tętno?

Nawet studenci medycyny i niektórzy lekarze mają z tym problem.

 

 

mhm. w skrajnym przypadku mógł w ten sposób biedaka udusić... wychodzi wiedza i umiejętności społeczeństwa w zakresie pierwszej pomocy, czyli kompletny ich brak. to też powinno skłonić do refleksji i podjęcia nauki, póki jeszcze te umiejętności nie był do czegoś potrzebne

jsz

 

But mógł pomóc na etapie ściągania kasku, żeby utrzymać pozycje głowy... Ale dalej fakt. Wiele zabrakło.

To niestety świadczy o tym jak fatalna jest wiedza w naszym społeczeństwie. Może wystarczyłoby wysunięcie żuchwy. A może nic nie mogło już pomóc.

 

 

 

Załoga karetki i tak musiała ocenić miejsce wypadku, nikt nigdy nie rzuca się natychmiast do resuscytacji... Wytoczenie sprawy jest proste, ale udowodnienie czegokolwiek już nie.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...