Skocz do zawartości

jak wyprostowac scentrowane kolo??!!!


pol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem

Niedawno zrobilem motocykl, na nastepny dzien jak jechalem do szkoly kobieta w maluchu WRC wymusila mi pierszenstwo wyjezdzajac z zupelnie podporzadkowanej uliczki i skrecajac w lewo i uderzyla mi w bok motocykla z tylu. Mam lekko scentrowane tylnie kolo i przeszkadza mi to w jezdzie szczegolnie na zakretach, teraz mi jeszcze powietrze zeszlo (chyba gume zlapalem tydzien po tym zdarzeniu). Mam kolo ze szprychami, motocykl to DT 125 E.

mieszkam w Rzeszowie (moze jakis zaklad mi doradzicie).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej oddaj do specjallistycznego warsztatu -zrobią to dobrze, ponaciągają szprychy itp. Jak nie wiesz jak się do tego zabrać możesz tylko narobić szkód (tak na marginesie, to mało nie jest to takie łatwe).

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam specjalny zakład od takich spraw, ale w Warszawie :) Jeśli jesteś bardzo zdeterminowany wal śmiało. Ów warszawski, poleca jako zakład "zaprzyjaźniony" przybytek z Bielska Białej:

Bielsko-Biała

Ul.Piekiełko 8 (Wapienica)

tel.(33) 818-25-92

 

Będzie chyba nieco bliżej niż do W-wy. Oby pomogli :D Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki embe, jesli nie znajde porzadnego zawrsztatu bizej bede jakos kombinowal. A jakie to sa dokladnie warsztaty? Czy to tylko od motocykli maja byc czy moga myc jakies warsztaty wulkanizacje,serwisy rowerowe prostujace kolka czy serwisy motocyklowe.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być miejsce, gdzie wyprostują felgę motocyklową. Jeśli felga jest aluminiowa, koniecznie to zaznacz w rozmowie (mam na myśli telefon - na żywo facet powinien rozpoznać :) ). Nie każda wulkanizacja wyprostuje felgę. Nie każdy warsztat gdzie prostują felgi wyprostuje felgę aluminiową. Nie każdy warsztat prostujący alu wyprostuje motocyklową. Także zanim weźmiesz koło pod pachę i odwiedzisz warsztat, upewnij się, że zajmują się felgami dokładnie takimi jak Twoja. W DT125 o ile się nie mylę felga jest stalowa (???+szprychy), także powinno być łatwiej znaleźć taką "prostowalnię". W-Wa jest trochę takich miejsc, ale z alu jest kłopot. Gdy do tego dojdzie jeszcze to, że motocyklowa, kłopot nie do przeskoczenia :)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzwoń do salonów tylko do zakladów gdzie spercjaizują sie w takich rzeczach...zresztą nic dziwnego że ci tak powiedzieli, bo nie mogą ci tego zarobić,a chcią na tobie zarobić. Jeśli nie uda ci się znaleźć warsztatu który ci ją wyprostuje to kup używaną, nie kupuj nowej bo się zrujnujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane często są po prostowaniu. Czy u nas, czy w rzeszy - bez znaczenia. W-Wa jest bardzo fajny zakładzik, poza tym Damian też zajmuje się tymi rzeczami. Słyszałem kiedyś taką opinię, że "nie ma felgi, której nie dałoby się wyprostować". To odnosiło się do aluminiowych (z lekkiego stopu). Stalowe z tego co wiem jest łatwiej wyprostować, także tymbardziej nie powinno być z nimi kłopotu. W salonach takich rzeczy nie robią (tak jak pisał Idaho_da). Musisz szukać zakładu który zajmuje się dokładnie "PROSTOWANIEM FELG". Nie traktorowych, nie do kombajnu, ale motocyklowych. Nie chcemy przecież, żeby spieprzyli :) Myślę, że w każdym większym mieście sątakie punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pol, jeśli koło masz szprychowe, to idź po prostu do warszatu rowerowego. Prostowanie felg, dotyczy kół odlewanych, a w twoim wypadku, jeśli koło jest scentrowane, to wystarczy pewnie szprychami wyregulować. A to powinni zrobić w każdym zakładzie rowerowym. Pojeździj i tam popytaj.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wystarczy pewnie szprychami wyregulować

 

Daj spokój...samymi tylko szprychami? Ta felga jest na pewno bardziej plastyczna od alu, alu wydaje mi się, że aż do tego stopnia. To koło musi być wyprostowane niemal perfekcyjnie, a czy szprychy dadzą radę naciągnąć obręcz z wymaganą precyzją, siłą? Rowery nie osiągają zazwyczaj prędkości powyżej 100km/h. W rowerze nawet z mocno scentrowanym można jechać, w motocyklu nie. Ja bym się obawiał adaptacji metod rowerowych w tej dziedzinie.

 

pees: co innego, gdyby było to felgi ze skutera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie zaonosze do warsztatu motocyklowego (uniwersalnego) zeby mi zobaczyli czy kolo jest scentrowane czy obrecz jest uderzona i sie pogiela (bo mozliwe ze tak sie stalo....)

 

Najwredniejsze ze mam papiery z policji i moge isc po OC babki co we mnie wpadla ale nie moge bo moto mam zarejestrowane na starego a jakby sie dowiedzial o wypadku to bym sie porzegnal z motocyklami... (ogolnie to pozwolenie na moto wymusilem- dalem mu ultimatum zeby sam zaniosl papiery do szkoly [podczas egzaminu do liceum] i tak: albo do hujowego to nie bede jezdzil albo do dobrego i mi pozwoli i.... po tygodniu sie dowiedzialem ze jestem w tym dobrym :mrgreen: ). Jakims cudem nic nie przyszlo do domciu z pogotowia i z policji (puki co) a moja rozwalona noga to rzekomo z kopniecia w slupek w szkole podczas gry w pilke :lol: :lol:

 

kolo 1500zl, obrecz 700 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...