Skocz do zawartości

Jak poznać auto po przekładce z wersji angielskiej?


Tytexo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie jak w temacie, wiem że prościej było by mówić czym konkretny model się różni po przekładce ale na co ogólnie zwracać uwagę i co może powiedzieć że autko było prawo stronne wcześniej.

 

POZDRO.

LAKIERNICTWO MOTOCYKLOWE - 889 423 626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np lampy. Powinny mieć homologacje na Europe i strzałki (poczytaj na google dokładniej)

Zobacz mocowanie wycieraczek (w angliku chodzą odwrotnie niż u nas żeby kierowca miał lepszą widoczność (wyjątkiem jest BMW e39 a czy jest ich wiecej to nie wiem).

Przy przekładce często zapominają o daszkach przeciwsłonecznych... Kierowca nie ma lusterka w niektorych modelach więc na to też trzeba zwrócić uwagę.

Jeżeli się znasz to możesz zobaczyć w komorze silnika kilka charakterystycznych elementów jak np przekładnia kierownicza (maglownica) i parę innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest dobrze(!) zrobione to nie poznasz. Dobrze to znaczy np. że nie ma przedłużanych kabli w wiązce tylko ma na nową wiązke wszystkie plastiki wewnątrz są pozmieniane (niektórzy np. atrapy airbagu nie zmieniaja i jak przełoża na drugą strone to logo "airbag" jest w prawym rogu a nie w lewym jak w serii), inni nie przekładaja wycieraczek (bo one nie sa symetrycznie lewaj jest bliżej brzegu szyby niż prawa).

Czasami można poznac po nieorginalnym maglu (do freelandera zakładają od Vectry C), można się dopatrzeć nieorginalnych otworów w ścianie grodziowej, zalezy od samochodu,

 

Jedynie co Ci zostaje to VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie auto. Jeśli czujnik temperatury jest w lusterku, to w wersji angielskiej będzie w lewym.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest banalnie prosty sposób - spisujesz VIN i dzwonisz/jedziesz do serwisu danej firmy . W 99% odpowiedzą a jeśli nie to dzwonisz do innego serwisu (chyba że np kupujesz np Lamborghini gdzie serwisów raczej mało to problem :icon_biggrin: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starszych japończykach: civic VI gen, mazda 323 (druga połowa lat 90) miejsce mocowania anteny radiowej jest nad drzwiami kierowcy. Często nie chce się tego ludziom przenosić po przekładce, bo trzeba trochę porzeźbić. A jak już przeniosą, to dziurę po starej antenie trzeba czymś załatać, a to łatwo wykryć. W ww. samochodach ścianę grodziową trzeba przespawać.

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest banalnie prosty sposób - spisujesz VIN i dzwonisz/jedziesz do serwisu danej firmy . W 99% odpowiedzą a jeśli nie to dzwonisz do innego serwisu (chyba że np kupujesz np Lamborghini gdzie serwisów raczej mało to problem :icon_biggrin: )

Hmm, no nie wiem. Ja powiedziałbym że w 99% serwisów nic nie powiedzą.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest banalnie prosty sposób - spisujesz VIN i dzwonisz/jedziesz do serwisu danej firmy . W 99% odpowiedzą a jeśli nie to dzwonisz do innego serwisu (chyba że np kupujesz np Lamborghini gdzie serwisów raczej mało to problem :icon_biggrin: )

 

Hmm, no nie wiem. Ja powiedziałbym że w 99% serwisów nic nie powiedzą.

 

 

No własnie. Jak nie jestes właścicielem, to przeważnie guzik się dowiesz. Nawet, jeśli właściciel udostępnił Ci nr VIN. Taki mamy chory system.

Czasem sa inne sposoby na sprawdzenie VINu, trzeba popytać wśród znajomych i na forach. Ale wciąż chyba nie wiemy jakie to auto....

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposob(na lenistwo przekladajacych)to miejsce dzwigni hamulca recznego,oraz uchwyt nad drzwiami pasazera.

Ewentualnie sterowanie elektryka szyb.

Tych rzeczy czesto nie chce im sie przekladac ;)

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...