Skocz do zawartości

Motocykliści nagminnie łamią prawo - w korkach


Rekomendowane odpowiedzi

czyżby faktycznie zmiana przepisów w nas uderzyła aż tak mocno?! 500zł za to że nie stoje w korku jak idiota kiedy mogę przejechać między samochodami...? chore :/

 

http://moto.wp.pl/kat,89554,title,Motocyklisci-nagminnie-lamia-prawo-w-korkach,wid,13478321,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, to jak w koncu jest ? Byly na forum dyskusje z wstawionymi linkami do policyjnego forum na ktorym sami policjanci wypowiadali sie, ze mozna, hmmmmm !

 

Jezeli wiec nastapila zmiana w przepisach to z tego co widze idzie w kierunku ujednolicenia przerpisow w Europie. Czas najwyzszy !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze że źródłem jest gazeta prawna więc chyba bzdur nie piszą, czyli zajebiście rowerzyści mogą sobie omijać a my nie - jawna dyskryminacja.

Jeszcze nie zglębiałem tego tematu, ale uwaga odnosi się do gazety prawnej. Przyjmowanie tez z art. w tej gazecie bezkrytycznie jest conajmniej ryzykowne, żeby nie powiedzieć więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w Polsce buduje sie autostrady

 

http://finanse.wp.pl/kat,104126,title,CBA-i-ABW-ostrzegaly-przed-Chinczykami,wid,13481239,wiadomosc.html

 

Przetarg wygrala firma ktora porzucila projekt ... ewenement na skale Europy chyba :D

 

Nie dali chinczykom tanio zrobic.Musi byc w H*J drogo bo nas stać.

 

Co do wp to oni przepisuja te artykuly skad popadnie na zasadzie COPY PASTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zglębiałem tego tematu, ale uwaga odnosi się do gazety prawnej. Przyjmowanie tez z art. w tej gazecie bezkrytycznie jest conajmniej ryzykowne, żeby nie powiedzieć więcej...

 

Przeczytałem jeszcze raz i jest tak jak było, bo w artykule jest mowa o wyprzedzaniu a nie omijaniu. Chociaż możliwość wyprzedzania też powinni stworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jeszcze raz i jest tak jak było, bo w artykule jest mowa o wyprzedzaniu a nie omijaniu. Chociaż możliwość wyprzedzania też powinni stworzyć.

No właśnie. Artykuł podaje prawdziwe informacje.

Tyle, że autor chyba nie rozróżnia pojęć omijanie i wyprzedzanie, dlatego napisał to zawile.

Swoją droga nie ma co się oszukiwać - na jeden ominięty samochód przypada 10 wyprzedzonych, kiedy korek pełznie 5 km/h. Przynajmniej w dużych miastach, gdzie samochody stoją dłużej niż jedne światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jeszcze raz i jest tak jak było, bo w artykule jest mowa o wyprzedzaniu a nie omijaniu. Chociaż możliwość wyprzedzania też powinni stworzyć.

 

Faktycznie, podczas korku motocyklista nie wyprzedza, tylko omija stojące pojazdy, no chyba, że kolumna aut bardzo wolno jedzie - wtedy już jest wyprzedzanie. Aczkolwiek wydaje mi się, że to jest tylko kwestia doboru słów przez autora tekstu i nieumiejętność rozróżnienia omijania od wyprzedzania. Chociaż jeśli okaże się, że faktycznie w ustawie jest mowa tylko o wyprzedzaniu, to wtedy jak auta będą stać to można śmigać dowoli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, podczas korku motocyklista nie wyprzedza, tylko omija stojące pojazdy, no chyba, że kolumna aut bardzo wolno jedzie - wtedy już jest wyprzedzanie. Aczkolwiek wydaje mi się, że to jest tylko kwestia doboru słów przez autora tekstu i nieumiejętność rozróżnienia omijania od wyprzedzania. Chociaż jeśli okaże się, że faktycznie w ustawie jest mowa tylko o wyprzedzaniu, to wtedy jak auta będą stać to można śmigać dowoli :D

 

1 m bezpoieczenj odleglosci pozostaje w dalszym ciagu jednym metrem bez roznicy wiec czy omijasz czy wyprzedzasz :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...