Skocz do zawartości

Metzeler Z 8 Interact


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka !

 

Chyby nigdy tak niecierpliwie nie czekalem na wyniki testu opon jakie w tym roku przeprowadzal Motorrad. Tym razem nie ukrywam, ze poszedlem troche na kompromis. W zeszlym roku najlepiej obciely Micheliny i Pirelli Angel ST. W sumie to najberdziej na nie sie pisalem, niestety Pirelli nie dopuscil ich do " K " ( przynajmniej jeszcze nie ). Troche zastanawialem sie nad Metzeler M3. W efekcie koncowym zamowilem Z8.

 

Na 27.05. Zaplanowalismy z rodzina wyjadz w gory Harz'u. Opony przyszly dopiero w Poniedzialek, motocykl i opony dostarczylem do handlarza dopiero w Srode rano - mieli zrobic do Czwartku -zrobili. Motocykle na przyczepe i heyah !

 

Pierwsze 200 km spokojnie, trzeba zedrzec powloke aby nie bylo uslizgow ani niespodzianek. Co prawda z regoly winklowanie zaczynam nieco wczesniej w zaleznosci od samych winkli :icon_mrgreen:

 

Pierwsze wrazenia, hmmmm, jestem naprawde pod wrazeniem. Opony trzymaja super " K " idzie jak po szynach b. dobry feed back, stabilna w zlozeniu co daje zupelnie inne mozliwosci a co wazniejsze poczucie bezpieczenstwa. Jedyne co niezbyt poprawilo sie w porownaniu z Z6 to sila impulsu aby wprowadzic ja w zlozenia, ale to raczej subjektywne. Guma klei sie juz po krotkim dystansie. Samo przerzucanie motocykla po winklach jest jakby plynniejsze co nieco koliduje z tym co napisalem wczesniej o wiekszej sile impulsu ale to dziala, i to chyba jest najwazniejsze. Pierwsze hamowanie awaryjne zaliczone, a raczej tylek ocalony :icon_mrgreen:

 

Opona naprwde godna polecenia. Pozostaje jedynie jedno pytanie, jak dlugo wytrzyma ? Ale na to tzeba bedzie nieco poczekac :icon_mrgreen:

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

KS no i jak sie jezdzi na tych gumach??

To 2-skałdnikowa mieszanka?

 

Nie ! Mieszanka jest jednoskladnikowa, Gumy zajebiste, jedzie sie na nich jak po szynach, zupelnie inne moto, trzeba sie na nowo uczyc jezdzic :icon_mrgreen: Na mokrym, trzymaja jak na suchym,

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Z8 w Fazerze. Na razie przejechałem na nich niewiele, może z 2000 km, ale nie mam się do czego przyczepić jeśli chodzi o te opony, nawet przy dość szybkiej jeździe. Granica przyczepności na suchym wykracza poza możliwości podwozia w FZS 1000 (w zakręcie można przycierać podnóki, crash-pady, kolana - opona trzyma), na mokro również jest bardzo dobrze i pewnie. Może nie nagrzewa się tak szybko jak opona sportowa, ale nie ma tragedii. Poręczność i ogólnie zachowanie się motocykla również bez zarzutów. Dawno nie jeździłem na oponach typu sport-touring, ale Z8 zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w xx - na żadnych gumach na mokrym nie czułem się tak pewnie (ostatnio dużo okazji do testowania ;) ). Poza tym latałem też na torze kartingowym, także dają radę :)

Z6 były bardzo ok, ale Z8 to poezja :)

 

pzdr

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...