Skocz do zawartości

Czujnik temperatury GPZ 600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Tak jak w temacie, nie mam podłączonego czujnika temperatury (tak mi się wydaje) który się znajduje po prawej stronie chłodnicy, ale wskaźnik coś pozuje (chyba że są 2 czujniki jeden od temp, drugi od wiatraka??), jak moto mocniej się zagrzeje to wskaźnik rośnie. Powiedzcie mi o co chodzi? Czy te po prawej stronie to jest tylko czujnik od wentylatora bo wentylator mi nie działa w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi o co chodzi?

 

nie mam podłączonego czujnika temperatury który się znajduje po prawej stronie chłodnicy, bo wentylator mi nie działa w ogóle.

 

Sam sobie odpowiedziales ;-)

 

Podlacz czujnik na chlodnicy. Dla testu mozesz zrobic zworke na tej kostce - wtedy powinien wlaczyc sie wiatrak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok Ale wskaźnik pokazuje mi temperaturę o to chodzi hehe tylko wiatrak nie kręci i czujnik po prawej stronie nie jest podłączony, od czego on jest? Są 2 czujniki w chłodnicy czy co? jeden odpowiedzialny za wskazania temp a drugi ten po prawej nie podłączony za wentylator?

 

Już chyba znalazłem jeden mam podłączony przy pompie wody pod bakiem i to on wskazuje mi temperaturę wody a drugi od wiatraka na chłodnicy który kieruje wiatrakiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak. Jeden czujnik w chłodnicy załącza wentylator, drugi w termostacie pokazuje temp.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z płynem chłodzącym?? Mogę zalać niebieskie borygo? albo wymieszać z tym co jest w chłodnicy teraz?

 

Wymień najlepiej płyn na nowy jesli nie wiesz ile czasu ma ten stary (i co to za mieszanka tak w ogóle). Niebieski Petrygo (a jest niebieski Borygo?) zalewam do wiekszości motocykli, w porównaniu do chwalonego Prestone nie widać (nie czuć też) żadnej różnicy.

--== XtzParts.com - części do XTZ 660, XTZ 750, TDM 850, TRX 850, TDM 900 ==--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok Ale wskaźnik pokazuje mi temperaturę o to chodzi hehe tylko wiatrak nie kręci i czujnik po prawej stronie nie jest podłączony, od czego on jest? Są 2 czujniki w chłodnicy czy co? jeden odpowiedzialny za wskazania temp a drugi ten po prawej nie podłączony za wentylator?

 

Już chyba znalazłem jeden mam podłączony przy pompie wody pod bakiem i to on wskazuje mi temperaturę wody a drugi od wiatraka na chłodnicy który kieruje wiatrakiem :D

 

Pod bakiem masz obudowę termostatu a pompa cieczy chłodzącej jest na dole silnika.

Napraw wentylator bo za chwilę będziesz pisał opowiadanie jak Ci korba wyszła bokiem karteru.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko zrobione :) tamten płyn wylałem a wlałem nowe borygo do -35* wiatrak też działa, musiałem tylko przylutować kabelek. Wszystko w 100% po wyjęciu kluczyka wiateak dalej kręci nawet :icon_razz:

 

Dzięki Wam za pomoc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko zrobione :) tamten płyn wylałem a wlałem nowe borygo do -35* wiatrak też działa, musiałem tylko przylutować kabelek. Wszystko w 100% po wyjęciu kluczyka wiateak dalej kręci nawet :icon_razz:

To chyba masz stacyjke rozwalona.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To badz jeszcze tak mily i mi to wytlumacz, bo ja nie ogarniam. Niestety nigdy nie posiadalem kawasaki, ale w normalnym motocyklu mozna wyjac kluczyk ze stacyjki tylko w pozycji OFF, a wiec takiej w ktorej jest odciety doplyw pradu. I tak sie teraz zastanawiam, co napedza ten wiatrak w kawasaki po wyjeciu kluczyka, moze gdzies tam jest schowany jakis chomik w obrotowej klatce?

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To badz jeszcze tak mily i mi to wytlumacz, bo ja nie ogarniam. Niestety nigdy nie posiadalem kawasaki, ale w normalnym motocyklu mozna wyjac kluczyk ze stacyjki tylko w pozycji OFF,

 

Skonczcie sie spinac :D

 

Autor mial na mysli ze jak wylaczy na OFF i wyjmie kluczyk to wentylator nadal dziala.

Rozwiazanie jest zalezne od konkretnego motocykla. U mnie w poprzednim GPZ500 wentylator nie dzialal kiedy stacyjka byla wylaczona. Ale np w R1 RN12 wiatrak chodzi po zgaszeniu i przekreceniu kluczyka na OFF.

W wiekszosci samochodow tez wiatrak pracuje po wylaczeniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimi, spokojnie, nikt sie nie spina :). Po prostu nie wiedzialem ze po przekreceniu kluczyka na OFF moze byc jeszcze jakis doplyw pradu gdziekolwiek. Troche to nielogiczne dla mnie ale przyjalem do wiadomosci :). Dzieki ;)

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To badz jeszcze tak mily i mi to wytlumacz, bo ja nie ogarniam. Niestety nigdy nie posiadalem kawasaki, ale w normalnym motocyklu mozna wyjac kluczyk ze stacyjki tylko w pozycji OFF, a wiec takiej w ktorej jest odciety doplyw pradu. I tak sie teraz zastanawiam, co napedza ten wiatrak w kawasaki po wyjeciu kluczyka, moze gdzies tam jest schowany jakis chomik w obrotowej klatce?

Myślę jednak, ze się spiąłeś, zwłaszcza piszc o tym chomiku. To, ze Ty się nie spotkałeś to nie znaczy, że takie rozwiązania nie istnieją. Choć pompa wody nie działa to płyn schłodzony w chłodnicy porusza się grawitacyjnie a więc nadal w jakimś stopniu chłodzi silnik i nie powoduje gotowania się płynu w chłodnicy i bloku. Zasilanie silnika od wiatraka jest poza stacyjką w takim układzie.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...