Skocz do zawartości

Nowy nabytek - Kawasaki GPZ


HeavyMetalGuy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Kawasaki GPZ 500.

Na wstępie dodam, że prawko zdałem prawie dwa lata temu. Od tamtej pory niestety nie miałem okazji pojeździć jakimkolwiek motocyklem. Wczoraj dokonałem zakupu mojej pierwszej dwu kołowej bestii ;).

Póki co przejeździłem prawie godzinę po drogach osiedlowych, co by przypomnieć sobie jak to jest jeździć motorem. Myślę, że jutro wtargnę na bardziej zaludnione drogi.

Byłbym wdzięczny za jakieś rady odnośnie samego motocyklu - na co zwrócić uwagę podczas użytkowania ewentualnie czego przestrzegać. Jakieś porady, uwagi dla nowicjusza motocyklowego. Dodatkowo jeżeli istnieją jakieś pozycje z literatury godne polecenia to wpisujcie tytuły i autorów, na które warto zwrócić uwagę.

 

Na dniach postaram się wrzucić jakieś fotki mojego dwukołowca.

Na pewno będę częstszym gościem tego forum niż dotychczas.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu :buttrock:

A co do literatury, to nie będę oryginalny, zacznij od "Motocyklisty doskonałego" Davida L. Hougha.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem też na ten temat

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/3849-podstawy-ktore-musisz-umiec-zbior-wiedzy/

na pewno nie zaszkodzi

no i serwisówkę warto czytać :D

Jakbyś miał problem ze znalezieniem to pisz.

 

Niech Ci służy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bezawaryjnie w zasadzie caly sezon.

Czasem szaleją obrotomierze - około dwukrotnie zawyżają pomiar obrotów. Trzeba wymienic kondensatory w zegarach i problem z bani. A to wersja przed liftem, czy po? W tej przed - magneto lubiło się jeszcze rozlecieć :)

Niech się sprawuje, gratulacje.

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam i przepraszam za tak długą przerwę.

Poniżej fotka mojego Kawasaki GPZ. Póki co mam tylko tę jedną fotkę, ale obiecuję i tym razem na pewno wkleję więcej zdjęć i z różnych ujęć.

Motocykl_015_800.jpg

Co do samego motocykla. Jeździ się czadowo. Wyszedłem poza etap jeżdżenia wokoło osiedla i puściłem się do centrum miasta. Zaczynam czuć się coraz pewniej.

W między czasie zaliczyłem pierwszy upadek. A raczej przewrót. Wjeżdżając na skrzyżowanie byłem przekonany, że jest niższy bieg i przy przyspieszaniu zdławił mi się motor. Dodatkowo bezsensownie wcisnąłem hamulec, motor się złożył i poleciał na bok (próbowałem go utrzymać w pionie, ale poległem). Na szczęście żadnych ubytków nie ma. Na zdrowiu nie ucierpiałem.

Co dalej, kompletuję powoli strój do jazdy. Przymierzam się też do zakupu jakiegoś zabezpieczenia bo docelowo będę chciał śmigać motorem do pracy. Czytałem, że są kłódki na tarcze hamulcowe, a w sklepie polecali mi łańcuch i przymocowanie motoru do jakiegoś słupa lub czegoś takiego (o ile jest taka możliwość). Macie jakieś sugestie co do zabezpieczenia? Oprócz OC, AC itd? :)

 

Cóż, muszę przyznać, że zakochałem się w jeździe motorem. Za każdym razem jak wracam do domu po przejechaniu kilku kilometrów nie mogę się doczekać kolejnej przejażdżki. Już podczas nauki jazdy wiedziałem, że to jest coś co pokocham.

 

Póki co to tyle. Obiecuję pojawiać się częściej na forum i na dniach pstryknę kilka nowych fotek.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...