Skocz do zawartości

Do sadu za zejscie na kolano!


Gość Sestorme
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Zgadzam się z Tobą w 100%. Później naszym się wydaje, że wszystko wolno, generalnie żaden problem i nie wiadomo o co się ich czepiają. I mamy skutki. Ten zapieprzał, tamten na procentach, w zimie auto typu iglo... I zawsze "ale o co chodzi?" I zawsze krzywda się dzieje.

No niestety. Nie od wczoraj wiadomo ze motocyklisci to prawdopodobnie najbardziej uciemiezona i dreczona grupa sposrod wszystkich uzytkownikow drog :(. Ale co poradzic. Trzeba sie przyzwyczaic do tej niesprawiedliwosci.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O krajach skandynawskich to wiem, ze tam hard core jest. Nie wiedzialem jak z prawkiem, bo nikogo tam nie mam, ale ponoc mandaty sa dosc wysokie, podobnie jest w Szwajcarii z tego co slyszalem.

 

Raczej powiedziałbym, że jest porządek. No może pomiając kwestię parkowania bo tu to nawet Norwedzy twierdzą, że przesada.

A tak dla przykładu za co można stracić w Norge prawo jazdy:

-przekroczenie prędkości o więcej niż 38km

- jazda w zimie autem-iglo.

 

Prawda jest taka, ze jak sie przegina, jezdzi po pijaku, to kara musi byc. Niestety niektore rzeczy na obczyznie zbyt czesto sa podciagniete pod niebezpieczna jazde. Niestety, kazdy kraj ma swoje prawo i trzeba sie dostosowac lub zostac w PL.

 

Dokładnie.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O krajach skandynawskich to wiem, ze tam hard core jest. Nie wiedzialem jak z prawkiem, bo nikogo tam nie mam, ale ponoc mandaty sa dosc wysokie, podobnie jest w Szwajcarii z tego co slyszalem.

Czyli lepiej mowic, ze sie prawka nie ma :icon_biggrin:

 

W Szwajcari wyjezdzalem z jakiegos wiekszego miaste - 5 czy 6 pasow, musialem szybko zmienic pas, przycisnalem i blyslo. Mandat za przekroczenie 6 km/h 140,- schweizer franken.

 

...W UK? Tam jest max.12 pkt

 

Pytanie raczej po jakim czasie te punkty sie same kasuja ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...W UK? Tam jest max.12 pkt

 

Pytanie raczej po jakim czasie te punkty sie same kasuja ?

 

:crossy:

 

W przeciągu dwóch lat od zaliczenia testu praktycznego można uzbierać max. 5 punktów. Jeżeli załapiemy się na 6 i więcej prawko zostanie ANULOWANE, czyli całą zabawę będzie można zaczynać od początku :dry:

 

Jeżei chodzi o czas "wygaśnięcia" punktów to wygląda to następująco:

Przestępstwa typu "jazda pod wpływem", spowodowanie śmierci przez jazdę "pod wpływem" (działa to również w przypadku gdy sprawca ulotni się z miejsca wypadku i zdaży wytrzeźwieć przed złapaniem)- 11 lat od daty skazania.

Reckless/dangerous driving (jazda ryzykowna/niebezpieczna) i wszystkie wykroczenia skutkujące odebraniem prawka- 4 lata od daty skazania.

Pozostałe- 3 lata od daty wykroczenia.

Czyli lepiej nie świrować :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W przeciągu dwóch lat od zaliczenia testu praktycznego można uzbierać max. 5 punktów. Jeżeli załapiemy się na 6 i więcej prawko zostanie ANULOWANE, czyli całą zabawę będzie można zaczynać od początku :dry:

 

Jeżei chodzi o czas "wygaśnięcia" punktów to wygląda to następująco:

Przestępstwa typu "jazda pod wpływem", spowodowanie śmierci przez jazdę "pod wpływem" (działa to również w przypadku gdy sprawca ulotni się z miejsca wypadku i zdaży wytrzeźwieć przed złapaniem)- 11 lat od daty skazania.

Reckless/dangerous driving (jazda ryzykowna/niebezpieczna) i wszystkie wykroczenia skutkujące odebraniem prawka- 4 lata od daty skazania.

Pozostałe- 3 lata od daty wykroczenia.

 

Dzieki !

 

Faktycznie hard core, u nas po dwoch latach ( teoretyczniebo praktycznie dochodza jeszcze dwa miesiace i kilka dni ).

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyspach kolesia zlapali za jazde po pijaku, to prawko mu oddali, bo nie bylo wydane na wyspach. Podobnie jest z pkt karnymi, nie dopisuja bo nie maja do czego.

Nie jest tak. Kolege zlapal fotoradar a mial polskie prawko to w liscie ktory przyszedl z mandatem bylo napisane ze musi albo wymienic prawko na brytyjskie albo wyrobic sobie "counterpart" gdzie beda wpisywane punkty.

 

Na wyspach w sensie PLN IRL. Ja dostalem mandat za predkosc, wpisalem swoje dane i nic mi nie przyszlo, ze mam wymienic prawko. Tutaj generalnie sami policmajstry nie bardzo wiedza, jedni kaza wymieniac, inni mowia ze nie trzeba :banghead:

Widze, ze w Angli jeszcze wieksze restrykcje niz w Irlandii. Tutaj dopiero od niedawna sie wzieli za wszystko, wczesniej byla taka troche samowolka i czesto przymykali oko.

Do zeszlego roku, dopuszczalny poziom alkoholu w wydychanym powietrzu do 0,8 promila to chyba lekka przesada, a wczesniej to nawet alkomatow nie bylo.

Teraz wystarczy lekko przekroczyc dopuszczalne 0.5 promila i od razu rusza maszyna - kajdanki, sprawa itp.

Od tego roku wchodza takze kursy na prawko, takze nie wystarczy zdac testow, zeby dostac prawko.

Maja tez wprowadzic przeglad na motocykle, bo poki co to nie ma.

 

Pzdr

Edytowane przez bibor80
baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu wejścia Polski do UE liczba pijanych kierowców w UK skoczyła w górę o 20% albo i lepiej. :icon_mrgreen: Kiedyś czytałem statystyki.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu wejścia Polski do UE liczba pijanych kierowców w UK skoczyła w górę o 20% albo i lepiej. :icon_mrgreen: Kiedyś czytałem statystyki.

 

Taaa. Ze dwa lata temu w jednym miasteczku pod Edynburgiem zatrzymali Polaka, który był tak narąbany, że fakt braku jednego koła w jego samochodzie uszedł jego uwadze :icon_eek:

Wyżej wymienione koło rozstało się z samochodem po tym jak nasz dzielny rodak nie zauważył ronda i przejechał je "na skróty" :banghead:

Policję zawiadomili mieszkańcy zaniepokojeni widokiem pojazdu zostawiającego za sobą snopy iskier i kawałki podwozia.

Niektórzy nigdy się nie nauczą :angry:

Btw niezły widok musiał być :icon_biggrin:

http://www.youtube.com/watch?v=FNWRQ7aetCA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... bo wielu polaków tak ma :banghead: że jak sobie wypije to się im nieśmiertelnośc włącza :banghead: tak w kraju jak i poza nim...niestety słoma z butów tylko wystaje i potem tak o nas piszą... szkoda że gdzie człowiek nie ruszy się opinii pozytywnych jest niewiele o tym narodzie ...

Edytowane przez BMWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie trochę jechanie po Polakach za picie...tak jakby inne narody nie piły.

Pracowałem w angolii, szwecjowie i teraz w niemcowie.. patrząc na to co się dzieje na około mnie to ja abstynent jestem.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...patrząc na to co się dzieje na około mnie to ja abstynent jestem.

 

 

No bo jestes, ja Cie przynajmniej nawalonego nie widzialem !

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...patrząc na to co się dzieje na około mnie to ja abstynent jestem.

 

 

No bo jestes, ja Cie przynajmniej nawalonego nie widzialem !

 

:crossy:

 

Bo ja anonimowy :flesje:

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba także przyznać że to co wyczyniają obcokrajowcy na naszych drogach to woła o pomstę do nieba… Np. bicie rekordów prędkości na strefach zabudowanych należy bezsprzecznie do Niemców-mają wyj**ane na nasze ograniczenia maksymalnie. Jak widzę numery we wstecznym lusterku Litwina to redukuję i odjeżdżam czym prędzej bo oni zamiast mózgu w czaszce mają kisiel. Słowacy i Ukraińcy podobnie…

Edytowane przez ernestZL

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...