Skocz do zawartości

Co Z Ramą Cbr F4I Sport


Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/honda-cbr-600-f4-f4i-sport-02-rok-rama-dokumenty-i1520711898.html - a tu już tańsza, poczeka jeszcze trochę i może za 1 zł kupi. Ale tak serio to widziałem ramy z dokumentami po ok 1,2 tys tylko srebrne-zawsze można pomalować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mógłbyś napisać dokłądnie co zdjąc i z ktorej strony zrobic te zdjecia?

 

caly czas mam nadzieje ze to tylko lagi ale to raczej nie mozliwe bo kazdy na forum pisze ze rama. no coz trzeba sie z tym pogodzic i zagoscic w jakims lepszym warsztacie na ogledzinach i wtedy zadecyduje co i jak, a tak na zapas to dzuo jest paierkowej roboty ze zmiana ramy? bo w dowodzie jest numer ramy? mozna to zmienic bez wiekszych problemow no i oczywiscie kosztow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj temat bo juz Qurim napisał co masz zdjąc i jakie zdjecia pstrykać. Zrywaj plastiki i foty ramy, lag z główką ramy w tle.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mógłbyś napisać dokłądnie co zdjąc i z ktorej strony zrobic te zdjecia?

 

caly czas mam nadzieje ze to tylko lagi ale to raczej nie mozliwe bo kazdy na forum pisze ze rama. no coz trzeba sie z tym pogodzic i zagoscic w jakims lepszym warsztacie na ogledzinach i wtedy zadecyduje co i jak, a tak na zapas to dzuo jest paierkowej roboty ze zmiana ramy? bo w dowodzie jest numer ramy? mozna to zmienic bez wiekszych problemow no i oczywiscie kosztow?

Jak sam to zrobisz to będzie tanio, jak warsztat to pewno z ramą w 5000zł się zamkniesz.

niby tak tylko widać ze kolega ma nie za wielkie doświadczenie w motocyklach to raczej ciężko mu będzie to zrobić samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś wpadł jak gówno w wentylator, oby tylko umiał wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość. Początki zawsze bywają ciężkie. Dla pocieszenia drugi motor, który kiedyś nabyłem też miał krzywą ramę.

milicjaforum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak adi bedzie kupowal kiedys drugie moto, to pewnie odzaluje stowke czy dwie i pojedzie na ogledziny do warsztatu, bo koledzy znawcy juz mu doradzili i teraz sa skutki.

Na szczescie do cebry jest mnostwo czesci, takze bedzie dobrze.

 

Pzdr

baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego po prostu mu nie oddasz tego złomu i nie weźmiesz kasy - najszybciej i najłatwiej? Przekonaj tego handlarza, że jak on nie będzie Ci w stanie pomóc to może skarbówka coś Ci doradzi. :icon_mrgreen:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego po prostu mu nie oddasz tego złomu i nie weźmiesz kasy - najszybciej i najłatwiej? Przekonaj tego handlarza, że jak on nie będzie Ci w stanie pomóc to może skarbówka coś Ci doradzi. :icon_mrgreen:

pzdr

Tu może być kłopot bo adi pisał, że znacznie zaniżył cenę zakupu w umowie. W tym wypadku Skarbówka to z nim chętniej porozmawia. Z drugiej strony może się okazać po oględzinach przez speca , że cena która wpisał jest wyższa od wartości moto.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki motór by był dobry zimą,jak śnieg zaskoczy drogowców! :)

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka. Przeleciałem cały temat i powiem tak. Sam mam hondzine i ta ramę naprawdę trudno uszkodzić. Kolega pisze,że jedzie prosto, a lagi wizualnie proste. Jeśli to był "handlarz" to można się spodziewać wszystkiego... Panowie ja obstawiam, że dolna półka jest od innego moto. Inne położenie lag jest spowodowane nieosiowym ustawieniem półek. W wyniku czego lagi mogą być proste, rama prosta, moto pojedzie prosto a koło będzie bliżej tak jak w tym przypadku. Ps. Polecam zawiechę od 636 do stopali jak znalazł :notworthy:, a i jak okaże się ,że miałem racje to skrzyneczkę browarka widzę :buttrock: No a ramę to koszt ok 1500 wymiana max 2 dni i śmigasz.

dscf3764u.th.jpg

tu masz foto z zawieszeniem kawy

zero smutków, zero złości wyj**ane po całości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka. Przeleciałem cały temat i powiem tak. Sam mam hondzine i ta ramę naprawdę trudno uszkodzić. Kolega pisze,że jedzie prosto, a lagi wizualnie proste. Jeśli to był "handlarz" to można się spodziewać wszystkiego... Panowie ja obstawiam, że dolna półka jest od innego moto. Inne położenie lag jest spowodowane nieosiowym ustawieniem półek. W wyniku czego lagi mogą być proste, rama prosta, moto pojedzie prosto a koło będzie bliżej tak jak w tym przypadku.

i w wyniku czego naprężenia jakie powstają na półkach w trakcie jazdy wkrótce doprowadzą do pęknięcia jednej z nich.

W sumie hipoteza warta sprawdzenia.

EDIT: Teraz mi się przypomniało że PC37 (2005-2006) ma tą samą średnicę lag mimo UPD i posiada inny kąt głowki ramy oraz wyprzedzenie

Edytowane przez Bimbak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka. Przeleciałem cały temat i powiem tak. Sam mam hondzine i ta ramę naprawdę trudno uszkodzić. Kolega pisze,że jedzie prosto, a lagi wizualnie proste. Jeśli to był "handlarz" to można się spodziewać wszystkiego... Panowie ja obstawiam, że dolna półka jest od innego moto. Inne położenie lag jest spowodowane nieosiowym ustawieniem półek. W wyniku czego lagi mogą być proste, rama prosta, moto pojedzie prosto a koło będzie bliżej tak jak w tym przypadku. Ps. Polecam zawiechę od 636 do stopali jak znalazł :notworthy:, a i jak okaże się ,że miałem racje to skrzyneczkę browarka widzę :buttrock: No a ramę to koszt ok 1500 wymiana max 2 dni i śmigasz.

dscf3764u.th.jpg

tu masz foto z zawieszeniem kawy

 

bardzo ciekawa teza z tym zawieszeniem z innego moto bo tez juz duzo czytałem o ramach i pisze ze te ramy sa dosyc mocne ale tak czy tak musi to ktos zobaczyc kto sie zna i stwierdzi czy jest krzywa rama czy zawieszenie jest z innego moto. a to z 636 pasuje zawieszenie? jak w najblizszym czasie nie uda mi sie zawiesc moto na ta geometrie i pozdejmuje owiewki i zrobie wiecej zdjec moze cos bedziecie umieli stwierdzic chodziaz takei cos trzeba widziec na zywo, ale swoja droga to kazdy komu o tym mowie to jest w szoku ze moto z krzywa rama idzie prosto jak bicz ciekawe co tam jest faktycznie grane

 

a jeszcze jedno pytanko. podczas gwałtownego hamowania na przedni hamulec to stykac takei delikatne stukniecie to chyba amortyzatory dobijaja do konca czy jest to cos innego?

 

MYCIOR twoja rada jest dobra tylko na umowie jest cena taka a nie inna pozatym goscia nie ma na umowie wiec nie mam go nawet szans straszyc a dzwonilem ostatnio do niego to mnie wysmial i powiedzial ze jego zdaniem moto jest ok bo on na nim jezdzil i nic sie nie dzialo ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co słychać to łożysko główki ramy - prawdopodobnie.

Napiszę po raz siedemdziesiąty ósmy nie mówie o fakturze i jego danych. Myślisz ze skarbówka się nim nie zainteresuje? Poinformuj go o tym, że zamierzasz się "ich" spytać jak to jest że nie trzeba płacić podatków bo Ty nie wiesz tego, zobaczymy czy się w tedy będzie tak cieszył. Jak mu zrobią kontrolę to nie jedno znajdą , a i on dla 2-3 tys. (koszt naprawy) będzie wolał mieć spokój w księgowości. Myślę, że sprawa jest do załatwienia jak nie zwrot moto to zwrot kosztów naprawy.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zrobiłem za 0 zł. Nie mówię o salonie, ale nie jeden mechanik za 1000 by to ogarnął + rama za 1500 + łożyska (wszystkie) 400i całość 2900, a myślę że i za mniej niż 1000 by to ktoś przełożył.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...