Skocz do zawartości

Kto Lubi Bmw?


straycat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja szukam jakiegoś auta od kilku tygodni, audi, toyota lub bmw.

No i wypadło na e91 z 2006 roku, silnik niespełna 2.0 o mocy 122 koni.

Ktoś miał ten silnik? Bo opinie są różne, między innymi takie, że ten silnik jest za słaby do tej budy, i że pali nawet 8 litrów w mieście.

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest to najlepszy silnik, ale skąd wziąłeś moc? Bo 1,8 ma 143 KM a 2.0 163, chociaż była taka wersja, pardon. IMHO lepiej szukać silnika 3.0d, gwarantuję satysfakcję. Z drugiej strony jeśli chcesz wygodny i ładny samochód to nie lepiej poszukać e60?

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest to najlepszy silnik, ale skąd wziąłeś moc? Bo 1,8 ma 143 KM a 2.0 163, chociaż była taka wersja, pardon. IMHO lepiej szukać silnika 3.0d, gwarantuję satysfakcję. Z drugiej strony jeśli chcesz wygodny i ładny samochód to nie lepiej poszukać e60?

 

Owszem, lepiej... ale znajdź zadbaną e60 w cenie 40.000 zł

A właśnie za tyle mogę kupić e91, zadbaną, prawie pełna opcja + dodatki (podświetlane klamki itp) oprócz navi i szyberdachu.

 

Oglądając piątki w podobnej cenie, to każdy element ma inny odcień, dziękuję za takie coś. Jakbym patrzył tylko na wygląd i wygodę, to kupiłbym sobie audi a6 2005 w sedanie, za 40.000, bo i taka jest do kupienia, ale... silnik 2.0 tdi BLB, i zaraz po zakupie, poleci jakiś wtrysk, koło dwumasowe albo pompa oleju. I szybciutko z 40.000 zrobi się 46.000 albo i więcej.

Edytowane przez colahondax11

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas się przyznać...i ja polubiłem BMW...czarne Z3 2.8 190 KM i 270Nm...

Na pierwszej stronie wytknąłem jedną rzecz, która mnie zawsze irytowała w BMW jednak idzie się do tego przyzwyczaić ;-)

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E91 i 122KM to to nie będzie jeździło.. byle jakie Megane 1,5dci 105KM Cię objedzie :P

 

Eee tam, gadanie takie, kolega ma forda focusa 1.8 tddi, waga 1800 kg, 90 koni, i daje rade.

Ja będę miał w podobnej budzie 122 kuce, do jeżdżenia wystarczy. Nie będę się ścigał, auto ma być oszczędne, nie szybkie i mocne.

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś potrzebuje jakieś graty do e34?

mam m.in. wnętrze w skórze w pięknym stanie, szyby, części karoseryjne itp.

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, lepiej... ale znajdź zadbaną e60 w cenie 40.000 zł

A właśnie za tyle mogę kupić e91, zadbaną, prawie pełna opcja + dodatki (podświetlane klamki itp) oprócz navi i szyberdachu.

 

Oglądając piątki w podobnej cenie, to każdy element ma inny odcień, dziękuję za takie coś. Jakbym patrzył tylko na wygląd i wygodę, to kupiłbym sobie audi a6 2005 w sedanie, za 40.000, bo i taka jest do kupienia, ale... silnik 2.0 tdi BLB, i zaraz po zakupie, poleci jakiś wtrysk, koło dwumasowe albo pompa oleju. I szybciutko z 40.000 zrobi się 46.000 albo i więcej.

 

No za 5-tke trzeba dać 50-tke albo trochę lepiej, pobieżnie tylko spojrzałem na ceny e91 i właśnie w podobnych cenach widziałem, dlatego też się tym zasugerowałem. 3-ka tylko trochę mała.

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snapback.pngUżytkownik zsakul1978 dnia pon, 04 cze 2012 - 17:18 napisał

 

E91 i 122KM to to nie będzie jeździło.. byle jakie Megane 1,5dci 105KM Cię objedzie :P

 

Eee tam, gadanie takie, kolega ma forda focusa 1.8 tddi, waga 1800 kg, 90 koni, i daje rade.

 

Ja będę miał w podobnej budzie 122 kuce, do jeżdżenia wystarczy. Nie będę się ścigał, auto ma być oszczędne, nie szybkie i mocne.

 

 

To Cię kolega nakłamał bo Focus nie waży więcej niż 1350kg.. Zapominasz również o stratach mocy spowodowanych napędem na tylną oś. aaa i BMW zdaje się przeczyć regule, że im mniejszy silnik tym oszczędniej się jeździ :(

 

snapback.pngUżytkownik zsakul1978 dnia pon, 04 cze 2012 - 17:18 napisał

 

 

E91 i 122KM to to nie będzie jeździło.. byle jakie Megane 1,5dci 105KM Cię objedzie :P

...na prostej, może...

 

zgadzam się, że BMW ma zajefajne zawieszenie, które świetnie trzyma się drogi tyle, że nie nadrobisz nim strat jakie na prostej wygeneruje Ci taki mały silnik..

 

P.S. Nakręciłem już grubo ponad 400tyś km samochodami tylko tej marki i muszę powiedzieć, że jedyny silnik w czterech cylindrach jaki jest do zniesienia to M44 (is). Jeśli ma to być coś innego to musi to być przynajmniej R6 :)

Edytowane przez zsakul1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Cię kolega nakłamał bo Focus nie waży więcej niż 1350kg..

 

 

 

 

faktycznie, na szybkiego spojrzeliśmy w dowód, i widniało 1775, mysleliśmy że to masa, a to była pojemność.

Edytowane przez colahondax11

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

choruję na E30 od dłuższego czasu. Kiedyś miałem e36 316. Fakt że silnik za słaby jak na taki samochód ale frajdy sporo dawał szczególnie zimą ;) Ile trzeba liczyć kasy na przyzwoite E30? Nie mówię o cabrio w stanie kolekcjonerskich od bogatego szwajcara:D Raczej o samochodzie z pewnymi niedogodnościami w granicach rozsądku który będzie mi służył z myślą o stopniowym pozbywaniu się jego wad. Ta: http://allegro.pl/bmw-318i-e30-m10-1987r-z-niemiec-i2398140321.html wygląda pięknie, ale nie specjalnie się znam i nie wiem czy cena adekwatna a i ze zdjęć ciężko cokolwiek powiedzieć o stanie silnika itp. Jak się ma cena części i utrzymania E30 do E36 ( powiedzmy silniki 1.8 - 2.0 )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwie E30 i z wlasnego doswiadczenia powiem tak:

 

Patrz na podłogę, progi, podłużnice, ścianę grodziową, słupki przednie pod błotnikami, bagażnik. W sumie dokładnie oglądnij całą budę. Nie bój się wskoczyć na kielichy żeby zobaczyc, czy przód jest prosty. Potem najdroższy element to chromline - listwy wokol okien i zderzaki. Jak jest zniszczone i brzydkie to juz niewiele zrobisz z chromem. A juz na foto widac, ze zderzaki srednie.

 

a z cenami to wiesz jak jest. Mozna czasami kupic naprawde zdrowa E30 za 1000zł, a mozna kupic trupa za 10 000zł. Z czesciami tak samo. Jak wiesz gdzie szukac to masz tanio, jak kupujesz w ASO to masz drogo. Zależy też co chcesz do niej dokładać. Jak rózne rarytasy, felgi, M-techniki, zawieszenia, elementy wyposazenia, bedziesz robil swapy to koszty beda rosly w nieskonczonosc. Temat rzeka...

Edytowane przez straycat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem następnej beemki - "kebab w sedesie" - 320

włoszka sprowadzona parę lat temu, bez rdzy, bezwypadkowa, kilka rzeczy do poprawek ale ogólnie to dawno nie widziałem e36 w tak dobrym stanie

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...