Skocz do zawartości

,,przechodzenie'' OC i utraty zniżek


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam takie pytanie: ponieważ sytuacja życiowa zaczyna mnie coraz brutalniej zmuszać do zakupu samochodu (bronie się jak mogę :D )i zdania prawa jazdy więc chciałem spytać, jak wygląda sytuacja obecnie z ,,przechodzeniem zniżek'' ??

 

obecnie mam 50ccm w PZU, słyszałem że zniżki z motoroweru nie przechodzą na samochód w żadnej ubezpieczalni, ale słyszałem że z wielu ubezpieczalniach zniżki z motocykla przechodzą na samochód to prawda ??

 

i chciałem zrobić coś takiego: znalazłem ubezpieczyciela który uzna mi moje zniżki z motoroweru na motocykl , teraz mam pytanie, ubezpieczę u nich motocykl i teraz np za pół roku zdam prawko i kupie samochód i pójde do jeszcze innej ubezpieczalni, to jest szansa że to zniżki będe miał na samochód ??

 

wiem trochę niejasno napisałem ale chodzi mi o przeniesienia zniżek z motorower na auto w celu zaoszczędzenia kasy........

 

 

i druga kwestia : motorower ma w ubezpieczalni XX, motocykl w YY, powoduje wypadek z mojej winy motocyklem, i teraz tracę zniżki tylko na pojazd którym spowodowałem wypadek czy na wszystko ??

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ubezpieczalnia zaakceptuje Ci zniżki z motoroweru na motocykl, to przy opłacaniu składki OC auta zatwierdzą Ci posiadane zniżki - jeżeli pójdziesz do innego ubezpieczyciela, wówczas u obecnego prosisz o potwierdzenie posiadanych zniżek i jest gitarra :bigrazz:

W drugiej kwestii - zniżki tracisz w obu ubezpieczalniach.

<<=== BORN TO RIDE ===>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o zniżki to w różnych firmach różnie to wygląda

liczą się lata "bezwypadkowości" i w różnych firmach jest to różnie przeliczane na "procenty"

nie wiem jak to wygląda w innych firmach ale z PZU możesz dostać "wyciąg", na którym będzie marka pojazdów, numery rejestracyjne oraz czas trwania umów ubezpieczenia

jeśli gdzie indziej nie pokapują się, że jednym z Twoich pojazdów był motorower (bo tego na wyciągu nie ma) to może uznają ci wszystkie lata "bezwypadkowości"

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ubezpieczalnia zaakceptuje Ci zniżki z motoroweru na motocykl, to przy opłacaniu składki OC auta zatwierdzą Ci posiadane zniżki - jeżeli pójdziesz do innego ubezpieczyciela, wówczas u obecnego prosisz o potwierdzenie posiadanych zniżek i jest gitarra :bigrazz:

W drugiej kwestii - zniżki tracisz w obu ubezpieczalniach.

 

 

Dziwne, ja jakoś nie straciłem. I ciekawe skąd jeden ubezpieczyciel ma wiedzieć że spowodowałeś wypadek u innego? Na razie jeszcze nie mają takiej ewidencji.

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku tego roku bądź pod koniec zeszłego w TV trąbili o tym, że firmy ubezpieczeniowe będą dzielić się informacjami na temat osób powodujących kolizję

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ubezpieczalnia zaakceptuje Ci zniżki z motoroweru na motocykl, to przy opłacaniu składki OC auta zatwierdzą Ci posiadane zniżki - jeżeli pójdziesz do innego ubezpieczyciela, wówczas u obecnego prosisz o potwierdzenie posiadanych zniżek i jest gitarra bigrazz.gif

 

no i o to mi chodziło dzięki........

 

W PZU uznają zniżki z auta (z innego TU) na moto - sprawdzone.

 

w tą stronę wiem że działa ale ja potrzebuje odwrotnie :D mam zniżkę na motorower, a być może będę na auto potrzebował........

 

kiedyś zniżki z motoroweru przechodziły na każdy pojazd, teraz teoretycznie zniżki z motorowerów i chyba przyczepek nie przechodzą na żaden inny pojazd a ja chce tak zakombinować żeby przeszły :D wiadomo ojciec kupował papiery od ogara 200 za 100 rejestrował i płacił OC a młody dorastał jak dorósł to miał 60% zniżki za bezszkodowość :D ubezpieczalnie sie pokapowały i ukróciły ten proceder.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

tak - zniżka jest za Twoją "bezwypadkowość" a nie przypisana do konkretnego pojazdu

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, czemu jeśli jestem włascicielm auta, a kolizje ma np. siostra, lecą zniżki z mojego ubezpieczenia.

najprościej wytłumaczyć to tym, że po prostu z Twojego ubezpieczenia realizowano odszkodowanie

raz - nie musiałeś udostępniać jej auta, dwa - mogła sobie wykupić swoją polisę jako posiadacz Twojego auta, trzy - od jakiegoś czasu niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie zniżek

 

myślę, że za jakiś czas może być tak jak np. w UK - w przypadku, gdy Twoim pojazdem miałyby poruszać się inne osoby to dowalą zwyżkami

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W UK i w IRL, jest, tak,że jak nie masz ubezpieczenia na siebie to nie wolno, poruszac ci sie autem.

 

Bo tam mają troszkę bardziej myślące władze. Inna sprawa to współwłaściciele. Młodziak kupuje auto, on jest właścicielem a ojciec wpółwłaścicielem, żeby mieć zniżki ojca. Młody wali w słupek, bo zapatrzył się na panne w kłusej kiecce i lecą zniżki ojcu również.

 

Z tym przechodzeniem zniżek z motoroweru to myślałem,że wszędzie tak się dzieje. Przecież ilu ludzi trzymało w komórkach komarki i trzymało,żeby zniżki już były. Widać ubezpieczalnie wzieły się i za ten proceder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK i w IRL, jest, tak,że jak nie masz ubezpieczenia na siebie to nie wolno, poruszac ci sie autem.

W Hiszpanii przy wypożyczaniu auta trzeba wskazać kierowcę a jak się chce kilku to dopłata do ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...