Skocz do zawartości

Sprzęgło hydrauliczne?


BaRy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry to wynalazek jeśli chodzi o jazde w terenie czy nie konieczny bajer??

Wszystkie KTM-y mają to standardowo montowane.

 

Jutro będe się widział z koleżką od którego kupuje pare rzeczy do mojej WR-ki. Ma on również sprzęgło hydrauliczne Magury z manetką łącznie z dekomprensatorem. I nie wiem czy warto to zakupić oczywiście po bardziej przystępnej cenie niż katalogowa.

 

Wszystkie opinie są mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Podstawowa zaleta - masz taki komfort jak z moussami w oponach: tam nie złapiesz gumy, tu nie pęknie Ci linka sprzęgła.

To po pierwsze.

Po drigie hydrauliczne sprzęgło działa zawsze tak samo miękko, pozwala doskonale dopasować nacisk do swoich potrzeb itd.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dominik za pomoc w podjęciu decyzji.

Spotkałem się z tym gosciem Grzegorzem dzisiaj na Torze Poznań bo przyjechał na zawody, startuje w Pucharze PZM na Suzuki GS 500F. Przy okazji pooglądałem sobie troche trening.

I zakupiłem to sprzęgło, tylko on zapomniał zabrać śruby którą mocuje się klamke do manetki i jeszcze innej pierdułki. Wyśle mi to dopiero w poniedziałek i musze czekać z montarzem i testowaniem tego sprzęgła. :)

 

Oprócz tego kupiłem: Tłumik FMF Powercore, aluminiowe osłony chłodnicy, tylną zębatke, ślizg na wahacz, napinacz łańcucha i klocki. Maił jeszcze buzer Foxa ale jakoś mi nie pasił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Fajny temat żeś odkopał :lol: U mnie tysz trochie jakby pumpka ( na kierownicy) przepuszczała . :D Minimalnie się poci i ostatnio pierwsze wbicie jedynki było połączone ze zgaśnięciem silnika.

 

To nie ja zgłosiłem post 8O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wyciek to rozklrec pompke i sprawdz czy nei dstal sie piach pod uszczelke i czy nei jest jakos uszkodzona.

Tak ja pisal Dominik, linka Ci nie pęknie lecz jak popsuje Ci się pompka to jestes +/- 700zlw plecy. Sam ją wymienialem lecz juz dawno i nie pamietam dokladnie ceny...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie' date=' to zbyteczny bajer. Pomyśl co będzie jak uszkodzisz. Mam takie cudo w swoim KTM SX 125 i gdzieś jest wyciek, ponieważ co kilka treningów muszę dolać płyn. Nie wiem skąd ucieka. Nie polecam. I tak sprzęgła się prawie nie używa w crossach.[/quote']

Też tak uważam, ale lepiej zlokalizuj wyciek bo jeśli nigdzie nie widać to znaczy że płyn ucieka do silnika, a jak ucieka do silnika to co kilka jazd trzeba zmienić olej. Ja mam ten sam problem, i chyba będę kupował z hamerykańskiego ebaya cały układ hydrauliczny bo używany kosztuje 20 dolarów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie' date=' to zbyteczny bajer. Pomyśl co będzie jak uszkodzisz. Mam takie cudo w swoim KTM SX 125 i gdzieś jest wyciek, ponieważ co kilka treningów muszę dolać płyn. Nie wiem skąd ucieka. Nie polecam. I tak sprzęgła się prawie nie używa w crossach.[/quote']

No trochę się spóźniłeś bo to było ponad rok temu.

Mnie to sprzęgło kosztowało 300zł więc aż tak nie będe płakac jak coś sie poważnego stanie. Poprostu wróce do linki.

 

A po czasie mogę powiedzieć że to hydrauliczne chodzi lżej niż linka.

Jakoś super wielkie udogodnienie to nie jest z tym, że ja mimo wszystko je trochę używam.

ja sie troche oderwe od tematy bary gdzie i za ile kupiles ten slizg na wahacz to lancucha ??

Ten ślizg i reszte dorzucił m ten koleś do wydechu i sprzęgła.

Chyba w każdym dobrym sklepie można coś takiego kupić ewentualnie zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam!!!

 

Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak odpowietrzyć sprzęgło w moim sx-ie?? Miałem potrzebę zdjęcia silnika, a co za tym idzie trzeba było odkręcić pompę od sprzęgła( siłownik ) dużo płynu sie wylało. Teraz kiedy złożyłem moto dwie godziny się męczyłem żeby go odpowietrzyć icon_evil.gif niestety efekt mizerny.... Czy to się odpowietrza tak samo jak np. hamulec? Klamka w ogóle sie nie napina, a z odpowietrznika wylatuje za każdym razem może z 1mm plynu( na odpowietrznik nałożyłem gumowy wężyk). Czy robie coś nie tak?? Jak to kur**stwo odpowietrzyć?? Czy możliwe żeby sie z pompka coś stało?? Dodam że wcześniej sprzęgło lekko ciągnęło, ale chodziło w miarę normalnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem przy KTM 125 EXC.. odpowietrzam standardowym sposobem i raz chodzi a raz nie ! ciagle to je*ane powietrze wylatuje ! :icon_mrgreen: :cool: jak mam zrytą pompke to sie roz.... motor ma zaledwiie 2 tyg .. chyba odda do serwisu! po drugie nie wiedziałem ze trzeba robic miesznake paliwową i zalałem raz normalnej PB98 ale jest ok narazie ufff... DOMINIK jaka robisz proporcję do swojego SX'a??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To które sprzęgło jest lepsze ?? Jakie zalety ma hydrauliczne i jakie minusy ... a jakie plusy ma sprzęgło tarczowe ( linkowe ) i jakie minusy .. Bo hydrauliczne to chyba chodzi cały czas płynnie no i nie trzeba kupowac tarcz ..... prosze o opinie ...

Mam na oku zakup motocykla HONDA CR 125 rocznik 2001 z hydraulicznym sprzęgłem .. na co patrzeć przy zakupie tego motorka ( jak sprawqdzić że ze sprzegłem jest wszystko OK ?? ) :bigrazz: :D :P

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o czymś takim, jak hydrauliczne sprzęgło, ale być może takie coś jest. Na pewno nie jest stosowane w motocyklach Rozumiem, że masz na myśli mechanizm wyłączający sprzęgło - w przypadku sterowania linką potrzebna jest większa siła, dochodzi do tego zawodność - zużycie linki itp. W przypadku sterowani hydraulicznego tych wad nie ma. Ale są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...