Skocz do zawartości

Nie moge odpalic kawy


Witcher
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zrobilem z dwie rundki swoją gpz-etą i tak po 3 godzinach chcialem ją odpalic ,ale chyba za długo ją kręciłem na ssaniu,zalapala wczesniej na sekunde a pozniej juz nawet sie nie odezwała:/ Jest możliwosc ze ją zalałem czy co?

Pozniej po 2 godzinachnowu probowalem bo myslalem ze ewentualnie swiece moze przeschły i odpali ale tez nic.-zero odzewu ( swiece ngk dr8es).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko jest taki że niemam takiego klucza anrazie i trudno dostac bo jest potrzebna długa 18-nastka a podobno to nietypowy klucz...:/

 

w ogóle to normalne ze jak juz ją zalałem i pozniej odstala z dwie godzinki i probowalem jeszcze raz odpalic to nic nie załapala? Myslalem ze swiece samoistnie troche przeschną i cos zaskoczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć świece i wyczyść je. Tu nie ma nad czym myśleć.

Klucz do świec nr 18 nie jest niczym nadzwyczajnym jeśli pójdziesz do sklepu z narzędziami a nie biedronki czy oszołoma.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem w 3 motoryzacyjnych w moim miasteczku i nic, mowia ze to nie typowy i nie ma, co najwyzej na zamowienie i to tylko w 1 sklepie:/ Do tego wejscie jest tam takie male ze ebdzie trzeba zeszlifowac albo przetoczyc klucz bo nie idzie nim ruszac, wiem bo kolega ma nakładke na grzechotke tylko szkoda mu bylo ja szlifowac... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaatam. W motoryzacyjnych nie mają nawet dobrych wkrętaków. 18-tka wcale nie musi być długa. Wystarczy ta dłuższa nasadka która jest w zestawach nasadek i do tego przedłużka od grzechotki. Dostaniesz te elementy osobno w dobrych sklepach z narzędziami. Nie wiem czy masz takie sklepy w okolicy, u mnie jest np. Hurtostal i temu podobne sklepy "metalowe" gdzie mają wiertła, narzędzia, łopaty i inne pierdoły. Tam wszystko jest tez na sztuki, do wyboru, do koloru.

 

Np. takie coś + przedłużka i każdą świecę wykręcisz. No chyba że masz mało miejsca to szukaj klucza rurowego. Ja taką nasadką i przedłużką ostatnio wykręcałem świece w różnych sprzętach typu Gixxer, RF itp. Bez problemu.

http://allegro.pl/nasadka-3-8-6-katna-18-m...1411874505.html

 

Jakie szczęście że w Harrym do świec wystarczy płaski klucz 21mm. :biggrin:

 

Jak nie możesz odpalić Kawy to odpal herbatę. Albo browar.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same szpece w tych sklepach. Jak czegoś nie mają to od razu jest nietypowe :icon_rolleyes: Jeśli masz świece tak głęboko jak w mojej kawie to potrzebny Ci będzie fabryczny klucz który dają albo długa rurka do świec albo taka nasadka jaką pokazał Qurim przeznaczona do świec. W środku jest też gumka żeby się dało świece wyciągnąć.

 

Zmajstruj sobie ten klucz, bo potem znowu będziesz miał problem. Jeśli masz gdzieś pod ręką Castoramę, Praktiker czy inne Leroy Merliny to tam możesz szukać. A chyba najprościej będzie zrobić użytek z internetu i Allegro. Nawet bez konta niektórzy sprzedawcy zgadzają się na sprzedaż telefoniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupie na allegro chyba:P

 

Tylko ze mam pytanie bo wsadziłem do jednej fajki swiece od SIMSONA kolegi i polozylem na cylinder zakrecilem i iskry nie bylo...

 

Mam sie martwic? czy wogole na takiej swiecy bylaby iskra? Czy w moto cos jest walniete?

 

P.S. Aha na silniku pod gaznikami bylo mokro od paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupie na allegro chyba:P

 

Tylko ze mam pytanie bo wsadziłem do jednej fajki swiece od SIMSONA kolegi i polozylem na cylinder zakrecilem i iskry nie bylo...

 

Mam sie martwic? czy wogole na takiej swiecy bylaby iskra? Czy w moto cos jest walniete?

 

P.S. Aha na silniku pod gaznikami bylo mokro od paliwa...

 

Teoretycznie nawet lekko mokra zaiskrzy (odradzam eksperymenty) ale i tak powinieneś sprawdzać na wyczyszczonej świecy a nie ledwo wyciągniętej z zalanego cylindra.

Jak czysta nie iskrzy to wtedy się będziemy martwić dalej.

 

Jak jest mokro od paliwa to

1 zaworek iglicowy nie zamyka się

2 nieszczelna komora pływakowa od śrubki do spuszczania paliwa albo uszczelka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...