Skocz do zawartości

Kawasaki ZX10R - 2004


Rekomendowane odpowiedzi

Musze sie pochwalic, wypozyczylem dzisiaj z kumplem z salonu w Niemczech ZX10R nowka z tego roku, jazda testowa, moglismy zrobic 100km, napisze tak - szok i przerazenie !! 8O co ta maszyna potrafi,

na zakretach idzie super pieknie trzyma sie drogi nie ma zadnego bujania jak w moim sprzecie a ta moc toz to szok. Na dwojce bez sprzegla na kolo - kiedy tylko sie chce, lekkie odkrecenie gazu i idzie w gore.

Na trojce juz ze sprzeglem ale mozna przejechac kazda prosta, przy 180 km/h idzie na kolo bez problemu

maxa nie sprawdzilismy bo nie bylo gdzie - osiagnalem 270km/h, choc w dowodzie wpisane miala 295 km/h

na jedycne 150km/h na dwojce poszla do 206km/h

 

dzisiaj chyba nie zasne- a musialem napisac bo taka pogoda ze dziisiaj juz z nikim nie polatam i sie nie wygadam z tego co przezylem.

 

a tak ogolnie maszyna fajna tylko czlowiek jest bardzo skulony, silne ugiecie kolan.

Forum Kołobrzeskich Motocyklistów www.moto-kolobrzeg.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w dechę przeżycia. :D Zazdroszczę, choć to ponoć niezdrowa reakcja. Jeździłem Ninją i chyba stąd mój sentyment do sportowych maszyn spod tego znaku :D . Nie analizując dokładnie danych fabrycznych konkurencji uważam, że to obecnie najciekawszy i najpiękniejszy supersport 1000ccm (oczywiście dla wielu rzecz względna). Poza tym miłośnicy tej marki (czyli również ja) długo czekali na pojawienie się czegoś tak dobrego (i lekkiego) jak ZX10R czy ZX6R. Pozdrawiam

 

P.S. pewnie nigdy się takiego nie dorobię :) już prędzej stworzę jakąś marną replikę ZX10R :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaaa ZX10R to prawdziwy majstersztyk techniczny... widzieliście jakie toto ma tłoczki? naleśniki mocowane do korbowodu to chyba dobre określenie...

ciekawe kiedy w Polsce sprzeda ła sie pierwsza ZX10R? Podejżewam, że już znalazła jakiegoś bogatego opiekuna :) Jak narazie w Szczecinie jeszcze nie widziałem... Zresztą nowej R1 też jeszcze nie widziałem. Zeszłoroczną GSXR1000 owszem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl jest totalny...ale w Superbikach to tak średnio sobie radzi...Sancini na ZX 10 raczej trzyma się około 10 -15 pozycji... ale tak czy siak ZX 10 jest niesamowity... no i w końcu Kawasaki pokazało że potrafią robić naprawde ostre motocykle... a przy tym odjechane stylistycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hiszpan, jak R1 2004 pojawiła się w polsce jakos na początku roku to od razu wszystkie zostały wykupione. następne zamówienia bedzie mozna składac dopiero w październiku chyba. podejrzewam że tak samo bedzie z ZX 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z tym co napisaliście i potwierdzam ze jest ładna i bardzo wściekła, jendnak ok. 1 miesiąca temu w ten sam sposób wypożyczyliśmy nową R1 i muszę przyznać, że wygodniejsza jest pozycja kierowcy i w ogóle miałem takie odczucie że R1 jest jakaś taka bardziej zwinna, zwrotna no i oczywiście bardzo ładna.

W Kawie nie podoba mi się ten nowy licznik.

A co do R1 to mogliśmy zrobić tylko 15km więc nie sprawdziłem jej jak ZX-a

Forum Kołobrzeskich Motocyklistów www.moto-kolobrzeg.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widze że poruszyliście temat R1 - to w Gorzowie jedna juz lata,

a w salonie powiedzieli, że do września dostaną jeszcze 6 szt. i wszystkie

są juz zarezerwowane :) , komedia- nie - tylko 63.800zł, może taką będę miał za 6-8 lat

Forum Kołobrzeskich Motocyklistów www.moto-kolobrzeg.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już w kwietniu w Berlinie na chodniku R1 2004 w bardzo nieciekawym kolorze, czyli wiśniowy metalik. Osobiście to niepodoba mi się wykończenie seryjnych tłumików, takie zbyt eleganckie te końcówki i ogólnie skromnie wyglądają.

 

P.S. Co ciekawe była słoneczna pogoda ale tylko 7 stopni celsjusza, a motorów w mieście to widziałem coś koło setki (w ciągu paru godzin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Co ciekawe była słoneczna pogoda ale tylko 7 stopni celsjusza, a motorów w mieście to widziałem coś koło setki (w ciągu paru godzin).

 

Potwierdzam. Fakt, że mieszkam blisko granicy sprawia że dużo kilometrów robimy po Niemczech, a tam czasami naprawde jest kiepska pogoda a oni i tak lataja na moto. A w Berlinie to juz w ogóle - cały rok. Oczywiście nie o tak dużym nasileniu jak teraz i nie wszystkie rodzaje motocykli.

Forum Kołobrzeskich Motocyklistów www.moto-kolobrzeg.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Niestety na nowej Dziesiątce miałem okazję tylko po parkingu pojeździć. Ale rzeczywiście pozycja jest znacznie bardziej ekstremalna niż na nowej R1, która jest nad wyraz "cywilizowana", jak na tak sportowy motocykl.

W ZX10 nie mogę patrzeć na ten skaszaniony układ wydechowy - pierwsza rzecz do wymiany. Za to ładnie wygląda akcesoryjny, złocony amortyzator skrętu Hyperpro na półce. Naprawdę pasuje jak ulał. Podoba mi się czarne malowanie (taką miałem okazję dokładnie obejrzeć). Z karbonowym akcesoryjnym Acpapovicem jest po prostu nieziemska.

Inna sprawa, że i tak wolałbym czerwone Ducati :mrgreen:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...