Skocz do zawartości

Mycie silnika, zacisków itp


milosz-RR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam dobrego i sprawdzonego środka chemicznego do usuwania zanieczyszczeń z bloku silnika, zacisków hamulcowych itd. Macie jakieś sprawdzone preparaty do odnawiania wyglądu zewnętrznego części silnika?

Chyba że macie jakieś inne patenty typu myjki ultradźwiękowe albo coś.

 

Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmywa smary i inne zaschnięte zanieczyszczenia, żeby alu wyglądało jak nowe możesz kupić środek do mycia samochodowych bloków silnika (są takie preparaty w tesco nazwy nie pamiętam ale dosyć tanio można to dostać)

dla przykładu silnik ktma mojego kolegi który mył tym moto klik

 

z dimerem trzeba uważać, kiedyś źle go rozcieńczyłem i potrafił zmyć ocynk z kubła na śmieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zacznij od produktów przeznaczonych do moto ew. samochodów. Ja osobiście czyściłem silnik i chłodnicę środkiem K2 Akra i nie było źle. Z tego co wiem, Shell, Castrol i Motul mają też takie środki.

Jak zostaną Ci jakieś hardkorowe syfy to wtedy pomyś o czymś mocniejszym. Akra kosztowała mnie jakieś 20-25zł, całe nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zacznij od produktów przeznaczonych do moto ew. samochodów. Ja osobiście czyściłem silnik i chłodnicę środkiem K2 Akra i nie było źle. Z tego co wiem, Shell, Castrol i Motul mają też takie środki.

Jak zostaną Ci jakieś hardkorowe syfy to wtedy pomyś o czymś mocniejszym. Akra kosztowała mnie jakieś 20-25zł, całe nic.

 

Tym już próbowałem, trochę poczyściło ale nie całość, a za kolektorami to ciężko wymyć, dlatego myślę o czymś mocniejszym. A zacisków to nawet trochę ten preparat nie ruszył. Silnik z ktma wygląda nieźle szczególnie cylinder, coś takiego by się przydało.

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początek biorę benzynę ekstrakcyjną i pędzel, szczoteczka do zębów.Nafta doskonale czyści smar z łańcucha i inne tłuste sprawy.Wszelkie środki jak Akra itp. potrafią uszkodzić pewne powierzchnie galwaniczne.

Owszem, samo alu czyści dobrze ale nie licz na cudy, bo 2mm smaru nie usunie.Najlepiej myć taki syf myjką parową czy też ciśnieniówką z gorącą wodą, wtedy to czyni cuda.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz weź butelkę nafty, pędzelki, czteropak i ogarniesz bez problemu. Ja naftą cały syf domywam bezproblemowo.

 

To już przechodziłem, cebre nawet na bok wywaliłem żeby lepsze dojście mieć. Ale mam na bloku chyba ślady po soli, takie lekkie wżery, i kolor alu taki ciemny, a chce go zrobić na jasny, co by jak nówka wyglądał :)

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...soda oczyszczona lub kaustyczna :bigrazz: Nie pamiętam, która będzie lepsza ale chyba oczyszczona.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwałych uszkodzeń lakieru nie usuniesz. Są to wżery i fizyczne uszkodzenia a nie zabrudzenie.

 

Korzystałem kiedyś ze spraju do mycia silników i straszna kupa wyszła. Co z tego że silnik umyty skoro wszędzie białe plamy i zacieki... :banghead: Nafta lub ekstrakcyjna, szczoteczka do zębów lub pędzel obcięty na 5mm i szorujesz. Co nie zjedzie pod beną/naftą i szczotką to nie zejdzie też pod szprajem.

 

Ewentualnie mała, mosiężna szczotka druciana i wtedy próbuj szorować, najlepiej używając do tego beny ekstrakcyjnej co by na sucho nie było. Mosiężna jest delikatna i nawet gnioty na chromie czasem da się usunąć, przypalone podeszwy itp.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj synek :P

 

http://bikepics.com/members/bahama/06cbr600/

 

tu macie linka jak wygląda mój silnik po czyszczeniu pewnym środkiem (niestety nie podam w tej chwili nazwy gdyż jestem w pracy, jak wrócę do domu to napisze ), na innych fotkach widać wahacz po czyszczeniu okolice przedniej zębatki oraz cały napęd po szczoteczkowaniu z użyciem nafty :)

 

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akrę używa się na ciepłych przedmiotach(narzędzia też tym myję), zmywa się wysokim ciśnieniem po paru minutach jak się dobrze wgryzie w osad

 

w innym przypadku efekt będzie tak sobie

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...