Skocz do zawartości

Cafe Racer filtry powietrza


marcinekmoki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Regulacja mieszanki w gaźnikach jakieś synchro po wyczyszczeniu to rozumiem i koszt nawet w warsztacie motocyklowym będzie znośny. Dręczy mnie najbardziej wymiana dysz, iglic albo innych elementów których koszt nie będzie wart wywalenia airboxa. Czy ktoś zakładał stożki i motocykl chodził mu dobrze bez wymiany części??

 

Ze względu na zachodzące procesy przepływu falowego taka opcja jest niewykonalna. Do prawidłowej pracy takie gaźniki potrzebują odpowiednie podciśnienie w obudowie filtra powietrza.

Jeżeli chcesz koniecznie zamontować filtry stożkowe to wpierw wypada wymienić baterię gaźników na tzw. mechaniczne np serii CR (bardzo drogie nawet używki ) lub baterię gaźników z jakiegoś starszego motocykla typu Z900/1000 lub najstarszego GS750/1000 ale to kupa roboty aby dopasować je do innego silnika.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmajstrowałem zmotę w KZ400 polegającą na zwężkach wciśniętych w stożki.

Właściciel powiedział że " takiego pierdolnięcia jeszcze to moto nie miało"

Edytowane przez saska251

Tchórze zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali emzeciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Apropo filtrów powietrza to widziałem kiedyś taki patent, że aby zmniejszyć przepustowość stożków a zwiększyć podciśnienie w gaźnikach stożki zostały owinięte taśmą izolacyjną na pewnej części swojej powierzchni. W ten sposób można w miarę płynnie regulować tą przepustowość, i dostosować stożki bez przeróbek w gaźniku. Pewnie żeby to ładnie wyglądało też się da jakoś zrobić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem zestawy dysz w bardzo rozsądnych cenach na http://outlet.intermotors.pl ale niestety nie ma tam zestawu do iksjoty. może podejdą od od innego sprzętu. warte to jest zbadania bo dysze są poniżej stufki PLN

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...