Skocz do zawartości

OC czy można okresowo wycofać


Sloniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Sprawa ma się następująco,po wakacjach kupiłem poloneza borewicza do lekkich poprawek, mam nim zamiar jezdzic ale dopiero na wiosne jak porobie wszystko co potrzebne. Oc mi sie konczy 31 grudnia, teraz pytanie czy moge wypowiedziec umowe oc i nie brac nastepnej ? auto bedzie jezdzilo dopiero za 3-4 miesiace miec mi nie jest potrzebne. Prosze o pilna odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz

jeśli uda Ci się zarejestrować poldka na żółte blachy

warunki - starszy niż 1985r i musisz mieć chody u konserwatora zabytków coby Ci to na listę wpisał :bigrazz:

operacja w Twoim przypadku nieopłacalna jeśli chcesz mieć przerwę tylko na 3-4miesące

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna niestety :icon_evil:

 

 

:icon_rolleyes: ale osobiscie znam przypadek ludzie kupili auto wypowiedzieli OC nowego nie wykupili i po 2 latach poszli i jak gdyby nigdy nic ubezpieczyli go w innej fimie :icon_razz: zaciekawił mnie ten przypadek i go sledze obcnie minał ponad rok i wszystko jest ok zapłacili juz 2gi raz roczne OC

 

 

 

ale nie polecam sledze to z ciekawosci czy system jest na tyle dziurawy ze to przejdzie :icon_razz:

Edytowane przez cubamen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Unia wiec mozesz zarejestrowac w Niemczech na Saisonkennzeichen. Musisz jedynie zdecydowac sie w jakich miesiacach nie bedziesz jezdzil. POodejrzewam tylko, ze podatek i ubezpieczenie przekroczy koszta ubezpieczenia w PL.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_rolleyes: ale osobiscie znam przypadek ludzie kupili auto wypowiedzieli OC nowego nie wykupili i po 2 latach poszli i jak gdyby nigdy nic ubezpieczyli go w innej fimie :icon_razz: zaciekawił mnie ten przypadek i go sledze obcnie minał ponad rok i wszystko jest ok zapłacili juz 2gi raz roczne OC

ale nie polecam sledze to z ciekawosci czy system jest na tyle dziurawy ze to przejdzie :icon_razz:

 

mój tata zrobił tak z MZ Trophy i na razie jest spokój, a trwa to już lekko ponad rok.

Inna sytuacja, znajomy kupił "malucha" pojeździł jakiś czas i go zezłomował. Z tym że na tym złomie nie wystawiali papieru, że został zezłomowany. Wypowiedział umowę OC i tak to już wisi ponad 2 lata.

 

Znam jeszcze inną bardziej chytrą sytuację ale nie będę robił offtopu :icon_twisted:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, bez żółtych blach miłej lektury

 

zawsze się człowiek może dowiedzieć czegoś nowego ;)

powyżej odpowiadałem celowo pomijając żółte blachy, w opinii większości którzy skorzystali gra nie była warta świeczki - pytanie dot. raptem kilku miesięcy

 

przypadki braku oc po wypowiedzeniu poprzedniego wynikają tyko z braku centralnego rejestru, kiedy tylko powstanie, takie sytuacje zostaną wyłapane. nie chciałbym być złym prorokiem, ale może się i po paru latach zdarzyć, że fundusz gwarancyjny przyśle karę - administracyjne molochy lubią hodować długi

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, bez żółtych blach miłej lektury

 

http://www.w114-115.org.pl/f/viewtopic.php...5%82ych&start=0

Baaardzo ciekawe, ale.... ponieważ coś takiego bardzo by mi pasowało do Hondzi, to w przypadku motocykli wydaje mi sie nieopłacalne.

Bo - załóżmy że nie chcemy płacić przez zimę, czy tam pół roku. Robimy kartę zabytku, czy cokolwiek tam piszą, ALE żeby potem wpuścić taki pojazd dna drogę legalnie trzeba zrobić badanie. Koszt badania, o ile dobrze pamiętam koło 70-80zł - czyli prawie tyle samo co ja płacę za roczne OC. Także każde badanie częstsze niż co roku, jest bez sensu. Z drugiej strony - robić badanie na wiosnę, nie płacić OC przez zimę, potem znowu badanie na wiosnę.... hmm.. może i to ma sens...

Wydaje mi się że w przypadku motocykla skórka troszkę niewarta wyprawki.

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co ma przegląd do ubezpieczenia?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...