Skocz do zawartości

Potrzebuje opinie czy uderzenie w koło zderzakiem wykrzywi je. PILNE


Digidy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy wjeżdżając w tylne koło motocykla ważącego z kierowcą 350kg ( 250 kg + 100kg), powodując że na zablokowanym kole przednim oraz tylnym przestawi mnie o 80 -100cm do przodu (na suchej nawierzchni, zablokowane koła),

wykrzywi się felga w ten sposób ?

 

uderzenie z prędkością około 20 km/h

 

zdjęcia zderzaka i śladu ( zostało na nim 3 mm gumy z twardej opony) ten element zderzaka wystaje o 10cm od rejestracji,

 

http://zapodaj.net/476e58b550cc.jpg.html

 

zdjęcia koła:

 

http://zapodaj.net/f1f1e655eef3.jpg.html

 

proszę o konkretne i poważne odpowiedzi, ja uważam że koło się wykrzywiło od tego uderzenia, ale musze mieć 100% pewność,

Edytowane przez Digidy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze krzywa, ale czy takim zderzakiem i czy z taką siła 20km/h może się felga uszkodzić ??

 

muszę mieć pewność wiec się pytam, czy na podstawie tego zdjęcia można stwierdzić takie uszkodzenie? motor bardzo ciężki jest !!

 

Edytowane przez Digidy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze krzywa, ale czy takim zderzakiem i czy z taką siła 20km/h może się felga uszkodzić ??

 

muszę mieć pewność wiec się pytam, czy na podstawie tego zdjęcia można stwierdzić takie uszkodzenie? motor bardzo ciężki jest !!

Na podstawie zdjęcia to można stwierdzić czy dziewczyna się ci podoba, a nie czy to konkretne koło wygięło się wskutek starcia z e zderzakiem Peugeota. Oczywiste, że mogło tak się stać, chociaż moim zdaniem to mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20km/h To nie mala predkosc, do tego zblokowane kola robia swoje. Felgi aluminiowe sa delikatne. Wiec wykrzywiona felga mogla zostac uszkodzona przez udezenie auta.

 

edit

HD1940 ale chyba nie wziales pod uwage ze przestawilo motocykl o 80 -100cm

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie felga jest ewidentnie krzywa z innej przyczyny (jakieś inne uderzenie?)

 

Normalnie przy większej sile uderzenia tak wąskim elementem jak koło powinna przełamać się belka zderzaka, a jeżeli nie ma belki to sam zderzak nie powinien spowodować takiego wgięcia.

 

Chyba wiem co kombinujesz i nie podoba mi się to... mam nadzieję że trafisz na wnikliwego rzeczoznawcę

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak oceni to biegly. Na zdjeciu jest skrzywiona - widac nawet "na łoko". Wystarczy postawic na podnosnik i zakrecic kolem.

 

Mi przy zderzeniu z 40-50 rozlupalo przednia felge.

 

Warto tez sprawdzic czy wahacz jest nieruszony i inne podzespoly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy nawet biegły będzie potrzeby, bo sprawca powiedział ze dotknął mnie z prędkością 3 km/h, a to bym mu nawet śladu nie zostawił od gumy, a jeszcze mu maskę zarysowałem mocno swoja rejestracją,

 

( też mam zdjęcia maski)

http://zapodaj.net/7ec4a3482016.jpg.html

 

Edytowane przez Digidy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówić to on sobie może, módl się żebyś na "normalnego" biegłego trafił - a nie jak mój kumpel na gościa który nie trawił motocyklistów.

Felga jest krzywa bo to widać i tu żadnego filozofa nie trzeba.

 

Jak napisał jimi sprawdź pozostałe podzespoły, im więcej opisze tym lepiej dla Ciebie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...