Skocz do zawartości

Renault


Guzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem 2.2 dCi 150 KM, całkiem przyjemnie to latało. O silniku 1.8 nie mam pojęcia :] z wad to przede wszystkim elektryka, ale nigdy nie zdarzyło się, by auto padło na amen. Wszystkie usterki po prostu denerwowały. Jeśli już nie masz, to pewnie będziesz miał problem z przygasającym panelem sterowania od klimy, jest na to jakiś patent, już nie pamiętam, ale na forum laguna 3/4 użytkowników się na to skarżyło, mi nie przeszkadzało. Mi akurat samoczynnie włączali się światło awaryjne podczas jazdy - strasznie irytujące ;). Padł silniczek od wycieraczki tylnej - nowy kosztował kosmos, dałem do elektryka i działał. Siadł też silniczek od szyby pasażera - ten sam scenariusz. Ogólnie auto miało naturlane coś koło 300tys, mimo, że na liczniku widniało 180 tys, ale o tym wiedziałem już wcześniej. Poszła do komisu, bo zaczęły siadać wtryski w dieslu - to chyba standard w Renault, ale po 300 tys miały prawo. Ogólnie - b. przyjemne auto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mam taką ale 1,6 2003 rok nalatałem nią już 80000 km bez większych problemów ! Wymieniałem cewki na świecach i czujnik położenia wału.Reszta to oleje filtry i gałka z przodu. Dbaj o nią to będzie ok .Linki podnośnika szyb to jej wada ale na allegro kupisz wzmocnione za ok 160 zł tu w Irlandi w sklepie wołają za sztukę140E.Teraz mam na liczniku ok 160 tys km .Znajomy ma 1,8 to wymieniłem mu tylko czujnik przepustnicy i wału reszta na razie ok a ma już około 270 tysięcy km.

Edytowane przez tomasz wloch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taka, znaczy sie ciagle mam w UK 1,8 :icon_mrgreen:

Fajne autko, bezawaryjne, tylko lac wache i smigac.

Ma tylko jeden dziwny przypadek. Zawsze jak ex prowadzila to sie zapalala kontrolka serwis a jak prowadzil ktos inny to spoko :eek:

Bardzo ciezko dostep do wymiany zarowki w przednim reflektorze, trzeba zdjac praktycznie wszystkie plastiki zakrywajace silnik :banghead:

Jakis debil to wynysli.

To samo aby wyjac akumulator.

Duzo miejsca w srodku, malo pali, dobrze zapierdziela nawet zapakowana na maxa w 4 osoby + w ch*j bagazu :buttrock: :clap:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he

niektore rzeczy o ktorych piszecie sam juz zauwazylem:

1. miga kluczyk na panelu z przebiegiem. czyli ze na przeglad. ale przeglad juz byl. musze dojsc do tego jak to skasowac

2. lata naprawde sympatycznie. fajne fotele prawie jak kubelkowe ;) lubie takiej ktore dobrze trzymaja

3. ofkors nie pali sie ten panelik od klimy. tzn nie ma podswietlenia w trybie nocnym ;) i nic nie widze.

4. no i te 120 KM. wiem wiem. niektorzy pewnie to obsmieja. ale ja latalme do soboty Astra ktora miala fabrycznie 60 ;)

 

gałka z przodu. Dbaj o nią to będzie ok .

jaka gałka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powszechnych opinii wynika że autko mechanicznie jest ok, ale niepotrzebnie przeładowane elektroniką co generuje tysiące drobnych (nie tylko) upierdliwych awarii.

Kumpel ma pomoc drogową, miał podpisaną umowę z Renaultem jak wchodziły laguny II. Do dziś mówi że to był złoty okres dla niego, same holowania gwarancyjne bo bryki nie odpalały :D

W sumie elektronika to chyba jedyna wada, nie słyszałem a jakiś innych minusach.

Aha - jeszcze jedno: z jakiejś przyczyny te auta po kilku latach są b.tanie, egzemplarze z pierwszych lat można kupić za grosze a to daje do myślenia.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze laguny II to podobno była masakra. Potem (jeszcze przed fl) coś poprawiali i sytuacje, w których auto stawało zdarzały się rzadko. Ogólnie francuzy to dobre, zajebiscie komfortowe auta, ktore nękają się problemami z elektryka. Jeśli ktoś się tego nie boi - warto brac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taka lagune II 1,9dci 120km. Uzytkowana 4lata w sumie bez zadnej awari dobrze wspominam to auto bardzo komfortowe i silnik zajebiscie chodzil bardzo duza kultura pracy. Poza wymiana elementow eksploatacyjcnych (laczniki stabilizatroa gumy w tylnej belce, klocki (olej filtry co 10tys km ) )zadnych awari ani razu nie stanela w droze mimo zlej opini. Teraz za jej miejsce jest scenic 2008 rok i megane 2003 jak narazie caigle jade na francuskich autach i jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. miga kluczyk na panelu z przebiegiem. czyli ze na przeglad. ale przeglad juz byl. musze dojsc do tego jak to skasowac

 

Z tym chyba nic nie zrobisz, raz miga raz przestaje, nawet po serwisach .... chwile jest dobrze, pozniej znowu mryga, kobitka wsiada-mryga, ja wsiadam-nie mryga, kolega wsiada-nie mryga, Ona wsiada-mryga :eek:

Trzeba przywyknac.

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sobie radziliscie z brakiem podswietlenia informacji o klimie?

 

aha

i nie zamyka sie klapka chowajaca radio itd

 

Guzik nabyłeś zajebiste auto, nie sprawi Ci zawodu.

przeczytalem za szybko bo w pierwszym momencie w oko wpadlo mi cos o wzwodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie zamyka sie klapka chowajaca radio itd

 

ha, ha !!!!!

I tu Cie mam kolego :icon_mrgreen:

Tu jest taki smieszny i troche wkurwiajacy dinks, ze .... musisz nacisnac ta klapke praktycznie idealniew srodku i lekko przycisnac i wtedy sie zamyka.

Jak robisz to szybko i nacisniesz z brzegu klapki to nie zamyka sie :buttrock:

 

a jak sobie radziliscie z brakiem podswietlenia informacji o klimie?

 

Podswietlenie klimatyzacji masz na galce, tuz obok snieżynek .... mala, pomaranczowa lampka :icon_mrgreen:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...