Skocz do zawartości

Renault


Guzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

he he

niektore rzeczy o ktorych piszecie sam juz zauwazylem:

1. miga kluczyk na panelu z przebiegiem. czyli ze na przeglad. ale przeglad juz byl. musze dojsc do tego jak to skasowac

2. lata naprawde sympatycznie. fajne fotele prawie jak kubelkowe ;) lubie takiej ktore dobrze trzymaja

3. ofkors nie pali sie ten panelik od klimy. tzn nie ma podswietlenia w trybie nocnym ;) i nic nie widze.

4. no i te 120 KM. wiem wiem. niektorzy pewnie to obsmieja. ale ja latalme do soboty Astra ktora miala fabrycznie 60 ;)

jaka gałka?

 

Guzik, Laguna to fajna i wygodna fura. Mialem kiedys wlasnie lagune z silnikiem 1.8 i fajnie sie nia latalo, teraz latam czasem taka sama ale z silnikiem 1.6 i ten silnik to jest porazka. Nie chce jechac, dopoki nie zaczniesz krecic go wysoka, a jak zaczniesz go krecic to w srodku jest dosc glosno.

odnosnie klimy - nie pali Ci sie tylko ten panel czy cala konsola. Z lewej strony kiery jest pokretlo do sciemniania i rozjasniania podswietlenia, wiec moze masz go sciemnionego i dlatego nie swieci.

 

Pzdr

 

baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,9 od 4 lat i jest spoko, ma nakulane 220 tys i nic sie nie dzieje oprocz tego ze komp mi w upaly mowi slodkim glosem ze czujnik tylniego kola nie ma ochoty nadzorowac cisnienia :biggrin:

Laguna to calkiem mile i wygodne jezdzidlo tylko turbo nie lubi niskich obrotow co wplywa na jego trwalosc no i dobrze zapomniec o zalecanych wymianach oleju co 30 tys :biggrin:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój szwagier ma Lagune II 1,9 dCi z 2004r. Trafił chyba na felerny egzemplarz. Na kulane ma 200 tkm. Najpierw padła turbina,urwał się wirnik. Dwa lub trzy razy problemy z kartą elektroniczną. Nie szło odpalić auta,raz w ogóle otworzyć. Nie liczę wymiany elementów zawieszenia. Te czujniki od kół migają jak im się podoba,jak i inne kontrolki w zegarach. Teraz też stoi u mechanika bo koło dwumasowe się rozpadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki cisnienia w kolach u dobrego elektryka z komputerem idzie tak zaprogramowac aby nas nie wkurzaly. Bynajmniej u mnie ustawil tak ze caly czas kola byly widziane ze cisnienie jest prawidlowe. Podswietlenie klimatronica tez da sie naprawic koszt u mojego elektryka jakies 50-60zl jest to typowa wada tych klimatronicow, oglaszaja sie tez ludzie na allegro co takze to naprawiaja. Olej wyminielame co 10tys i auto chodzilo bez problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mocno uturbionej benzynce (laguna 2.0t 204KM) wymieniałem co 15 tys. Podczas dawania w palnik turbinka pięknie syczała, aż się zal robiło, w dieslu predkość obrotowa turbo jest jeszcze większa, więc wymieniałbym co 15k.

 

enduromaster jasne, pisałem rok temu artykuł do pewnego dodatku motoryzacyjnego - o ludziach, którzy oleju nie wymieniali nigdy, wtedy się zagłębiłem w temat. Temat powstał w głowie po tym słynnym oświadczeniu gościa z castrola, po wszystkim potrzebowałem troche zdjęc i opini mechanika, więc pojechałem do znajomego - i dobrze trafiłem, bo akurat robił dwa silniki - w saabie robił zawory, na blacie miała ponad 500k km, a dla megane głowił się nad zatartą budą (mniej niż 200k km). Saabinka była jego, więc miała perfect service. W megance babka nie wymieniała oleju odkąd ją kupiła (4 lata), 1.9 dCi, tylko dolewała. Szkoda, że nie mam zdjęc obu bloków, zobaczyłbyś różnice.

Edytowane przez Domestos_WC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chce to niech wymienia co 10 tys. U mnie ludziska też wymieniają co 10, czy to diesel czy benzyna. Ja jednak uważam, że 10 tys. to jednak trochę za krótki okres, w zupełności co 15 tys. Dla trwałości silnika uważam, że to i tak nie ma znaczenia.

 

o co powiecie na wymiane oleju w golfie II 1,6tdi co 6 tys mam takiego sasiada co ma bzika na punkice tego auta i ogolnie hitlerowskich vw, on wymiena co 6 tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co powiecie na wymiane oleju w golfie II 1,6tdi co 6 tys mam takiego sasiada co ma bzika na punkice tego auta i ogolnie hitlerowskich vw, on wymiena co 6 tys km

 

Jest najzwyczajniej w świecie je*nięty. Pewnie zbyt wiele tych kilometrów miesięcznie nie robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...