Skocz do zawartości

Błędy w nazwie modelu


Tomicb500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko czy komuś z was zdarzyło się kupić moto, które ma błąd w nazwie modelu? Niedawno kupiłem cbf500 który w dowodzie ma wpisane jako model cb500 czyli brakuje literki F VIN jest ok. Dzwoniłem do wydziału komunikacji w którym moto było rejestrowane ale facet stwierdził, że nie ma się za bardzo przejmować. Mówił też, że jest możliwość odkręcenia tego u diagnosty jako potwierdzenie modelu czy coś w tym stylu. Muszę jeszcze podjechać do mojego wydziału komunikacji i tam dokładnie porozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

permanentnie. często jako model podawany jest symbol produkcyjny, moja xj600n miała w dowodzie nazwę 4brn. po prostu tłumacz się nie zna, urzędnik też, a odkręcanie tego to za dużo kłopotu - i kompletnie bez realnego znaczenia

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy w domu dwa potwory, według dowodu rejestracyjnego Ducati ST4 waży 304 kg, a Multistrada 288 kg. :banghead:

 

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale diagności to też kretyni. Dane pojazdu biorą z katalogu Motocykle Świata. Ilustrowanego... :banghead:

 

Rejestrowałem Suzuki RF600R którą sobie przywiozłem z UK, diagnosta sugerował się tym co na tabliczce jest napisane. Nie dał sobie przemówić że RF to RF, właśnie taka z której spisał wymiary i masy z katalogu kupionego w kiosku. No i w papierach miałem wpisane Suzuki, model GN76 czy coś takiego. Bo VIN zaczynał się od GN76-........ . :banghead:

 

Jak rejestrowałem Harrego to miła pani wpisała w kwity Harley-Dawidson. Zmieszałem ją z błotem i poprawiła na "v". Ale model mam taki jak trzeba - FLH. :clap: Nie spodziewałem się że tak ładnie mi wpiszą.

 

Innego razu koledze wpisali w kategorii pojazdu "motor". :icon_mrgreen: :banghead:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi. Dla mnie nie ma to też dużego znaczenia, ale przy ewentualnej odsprzedaży może lekko odstraszać, bo może coś kombinowane.

 

Jak się okazało po oględzinach znajomego który trochę lepiej się zna problem z inną nazwą modelu to pryszcz w porównaniu z tym co on znalazł. Na główce ramy jest nabity numer VIN i jest on przerabiany. Dokładnie jedna cyfra przerobiona na 8. No i teraz to jestem w d... (kropce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale diagności to też kretyni. Dane pojazdu biorą z katalogu Motocykle Świata. Ilustrowanego... :banghead:

 

Rejestrowałem Suzuki RF600R którą sobie przywiozłem z UK, diagnosta sugerował się tym co na tabliczce jest napisane. Nie dał sobie przemówić że RF to RF, właśnie taka z której spisał wymiary i masy z katalogu kupionego w kiosku. No i w papierach miałem wpisane Suzuki, model GN76 czy coś takiego. Bo VIN zaczynał się od GN76-........ . :banghead:

 

ja mialem podobne przebiegi, tlumaczylem debilom ze zle robia, ze to nie te dane a oni nic...

mialem po zarejestrowaniu pojazdu wyslac pismo w sprawie rozpoczecia postepowania administracynego w zwiazu z poswiadczeniem nieprawdy przez diagnoste, ale... przebaczylem, choc wku**wiony bylem... ;)

Edytowane przez mrbravo

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedna cyfra to widocznie byl blad w papierach z zagranicy i ktos zamiast wyrobic poprawne duplikaty z czym jest troche zachodu wolal poprostu przebic nr :P

 

 

Tak tyko teraz inny diagnosta będzie miał powód do tego by nie podstęplować przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...