Skocz do zawartości

Naprawa skrzynki w RF 900


Greedo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, to skrzynia jest z 94 roku, od 93 robili chłodzonego cieczą GSXRa W. Czyli ją kupiłem, ale jeszcze takie pytanie.

W manualu jest napisane, żeby pierścieni Segera nie używać drugi raz, prawda li to? będę musiał ew. jeden wałek wymienić.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli prawda to takie pierścienie nie są drogie. Ja mam 100szt 12mm za 12zł. Problemem jest tylko dostanie tego, na sztuki rzadko sprzedają. Może jeśli w jednym sklepie zamówisz komlpet np. 3+3 albo 2+6 itp. to pójdą na taki warunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jednak żeby mi taki seger za 12zł/100 sztuk nie pękł podczas pracy skrzyni.

 

Giołem je na milion sposobów, żaden nie kapitulował. Problem z seegerami jest taki, że po zdjęciu 0,5mm (przykładowo) szczelina pierścienia robi się 5mm :) Prawdopodobnie dlatego jest zalecana wymiana, bo stary już nie będzie tak ciasno oplatał wałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się je wymieniać. Tak jak każde inne zabezpieczenie. Zawleczki itd. Segerów szukaj w lokalnych sklepach z łożyskami/uszczelniaczami. Ja się zaopatruję w takowym - łożyska główki ramy, kół itd. Różne marki, ceny i git wybór. Uszczelniacze to samo, i o-ringi od najmniejszych takich na dysze główną w RF, do mega-wielkich sztuk. Segery też powinni mieć.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze jedno szybkie pytanie.

 

http://www.bikebandit.com/1996-suzuki-moto...m6533#sch280293

 

http://www.bikebandit.com/1994-suzuki-moto...m6205#sch240184

 

W działach transmission są numery wałków sprzęgłowych, które się różnią. Możecie mi pomóc i powiedzieć czy one mają szansę pasować czy różnice między nimi są zbyt duże? Numery 1 w dziale trasmission.

 

PS. Skrzynia od GSXRa 1100 W nie miała żadnych wad?

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z fiszek wynika że pierwszy RF 900 miał taką samą skrzynie jak wodniak i rocznik RF 94 ma ten sam wałek sprzęgłowy co wszystkie roczniki 1100W, natomiast od 95 wzwyż jest inny. Jest inny dlatego że kosz sprzęgłowy jest również inny, więc pewnie musiałbyś urzyć kosza od 1100W. (Choć jest szansa że mimo tego że kosze są inne to mają ten sam wielokiln).

Czyli wiem że nic nie wiem:D

Edit:

na 99% nie pasuje.

Edytowane przez baba_zanetti

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, ale to fishki, a ważne są numery.

 

z fiszek wynika że pierwszy RF 900 miał taką samą skrzynie jak wodniak i rocznik RF 94 ma ten sam wałek sprzęgłowy co wszystkie roczniki 1100W, natomiast od 95 wzwyż jest inny. Jest inny dlatego że kosz sprzęgłowy jest również inny, więc pewnie musiałbyś urzyć kosza od 1100W. (Choć jest szansa że mimo tego że kosze są inne to mają ten sam wielokiln).

Czyli wiem że nic nie wiem:D

Edit:

na 99% nie pasuje.

 

Najwyżej kupię sprzęgło od RFy z 94, dzięki za zwrócenie uwagi (na 94 rok nie patrzyłem).

 

PS. Adam, zabierz głos :)

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...