Skocz do zawartości

Kto jezdzi nowa Super Tenere XTZ 1200


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Do kolegi, który szuka moto po suzuki VS. Jeżeli nie jesteś fanatykiem konkretnej marki to GS 1200 lub Tereska.

Jeżdżę z kolegą, który od 20 lat związany jest z Yamahą a od 4 z Tereską. Ja sam ma od 12 lat GS 1200 (przejechane ok. 100 tys.km). Obaj przejechaliśmy razem kupę km i zawsze polecilibyśmy te dwa motocykle. Ja bardziej GS :biggrin: kolega Tereskę.

 

Oba sprzęty są naprawdę ok. !!!, co do KTM-a, czy Trampka nie mam zdania, ponieważ nie jeździłem. Moja wiedza pochodzi wyłączenie z internetu lub od innych użytkowników. Jak to mówi klasyk "nie wiem, nie znam się, nie pomogę"

 

Na Teresce dzięki uprzejmości mojego kolegi pośmigałem co nie co.

 

Nie jest tak, że jeden motor jest lepszy od drugiego. To są 2 trochę inne motocykle. Niemniej jednak zostały stworzone do podróżowania bo drogach różnej kategorii odśnieżania - bardzo wygodne.

 

Po drugie to kwestia gustu - jednemu podoba się GS drugiemu Teresa.

 

Po trzecie jeden i drugi motocykl miały różne problemy techniczne - jakie wystarczy pogrzebać po tym forum lub forum bmw.

 

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu!

Szczęśliwego Nowego Roku!!!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa królowa w postaci CRF1000L, potem bemwe z niesamowitym ktm, długo, długo nic i dopiero reszta świata, takie są fakty Panowie. Na otarcie łez zostają limitowane spotkania fanbojów XT coś tam Z.

a ile km nalatałeś tą nową królową, że jesteś przekonany o jej panowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj w salonie Yamahy w Bielsku, ale niestety nie mają na stanie Tereski :( najbliższy dostępny egz. stoi w salonie w Katowicach i w dodatku nie jest niestety udostępniony do jazdy próbnej :( może jednak ktoś się znajdzie z okolicy Bielska abym mógł podjechać i porozmawiać, pooglądać, pomacać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Kłodzku i jest testowa "Z" blue do dyspozycji. Była jeszcze testowa w Wawie ale sprzedali. Wychodzi ze to jedyna w kraju.

 

Panowie posiadacze poradźcie tak z doświadczenia :)

Kufer centralny oryginał chce wymienić na Givi Outback 42l bo kask się nie mieścił natomiast zastanawiam się czy boczne też wymienić na jakieś inne? Jeśli tak to na jakie? Generalnie chodzi o jakość i trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Shak

Miałem w pierwszej ST boki Givi ,góra oryginał Yamaha.

Obecnie mam wszystko Givi . Jest ok.

Moim zdaniem Givi jest (przynajmniej wygląda)solidniejsze.

Może Koledzy mają inne zdanie.

To jest moje subiektywne odczucie.

Oczywiście mówimy o Givi Trekker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe moto mam od miesiąca. także nie ma jakichś spektakularnuch

wypadów(aura). Generalnie wszystko ok.

Pojemność. Boczne niezbyt (kosmetyczka .cywilne buty no i kilka drobiazgów na stronę oczywiście.)

Centralny pełen wypas(jeżeli po drodze kasków ukryć nie chcesz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

z góry dzięki za pomoc :) każda rada, wskazówka mile widziane :)

Masz wiadomość na priv

 

Byłem dzisiaj w Kłodzku i jest testowa "Z" blue do dyspozycji. Była jeszcze testowa w Wawie ale sprzedali. Wychodzi ze to jedyna w kraju.

 

Panowie posiadacze poradźcie tak z doświadczenia :)

Kufer centralny oryginał chce wymienić na Givi Outback 42l bo kask się nie mieścił natomiast zastanawiam się czy boczne też wymienić na jakieś inne? Jeśli tak to na jakie? Generalnie chodzi o jakość i trwałość.

 

Shak ja jak zwykle polecam solidność z górnej półki. www.holan.pl . Wszystko zależy gdzie chcesz jeżdżić i z kim , a może tylko sam ??

Edytowane przez wooosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

Kwestia kufrów - jeżdżę na oryginalnych, centralny zmieści kask (CABERG GTS), boczne nie są za pojemne ale w pojedynkę idzie sie zapakować. Sposób otwierania jest kłopotliwy, wystarczy w złą stronę przekręcić kluczyk i ma się odpięty kufer zamiast otworzonego. Mechanizm zamykania kufra w stelażu wymaga ułożenia i pewnej precyzji. Rozbierałem te mechanizmy oraz zmieniałem zapadki w zamkach i jak dla mnie za delikatne wszystko.

Byłem teraz niedawno z kumplem od GS-a na oglądnięciu teresy w Krk (juz sprzedana) i zgadaliśmy się z Właścicielem, który wspominał i pokazał kufry z Czech wyglądające jak kufry Pancernika - solidne wykonanie i cena b. przystępna. Widzieliśmy też mocowanie kufra centralnego tego z feralnego z pierwszej produkcji - wyłamany w zaczepie tylnym, kufer lobował przez kask i połamał szybę. Nowe mocowania centralnego mają stalowe wzmocnienie idące środkiem - dobrze jest zwrócić na to uwagę!!!.

Co do królowej spod znaku Hondy.... każdy chce zaistnieć na forum:).... tylko czemu w tak nieoryginalny sposób? Znajomi byli na prezentacji i zachwyceni nie wrócili, marketing żaden... no i jeszcze czekają choroby wieku dziecięcego :).....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...