Skocz do zawartości

Podświetlane kierunkowskazy a przepisy


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam tak od 1998 roku, z tym że na przegląd zerowy odpiąłem bo się czepiał facio. Ale teraz co roku już mi nikt problemu nie robi. Policja też nie! Zawsze to w nocy wiadomo, że jedzie moto, a nie jednooka puszka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo takie świecące kierunki są niedozwolone, do mnie też się raz przyczepił gość na przeglądzie, ale policja zatrzymywała mnie chyba już ze 2 razy i nic na ten temat nie wspominali (może to ich niewiedza :-D ). W amerykańskich wersjach takie kierunki robią za światła pozycyjne, zgodnie więc z przepisami "powinniśmy" je odłączyć a wstawić żarówkę w reflektor.

Ale ja tego nie zrobię :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że jest to (na szczęście) raczej martwy przepis. Ani na przeglądzie, ani na trasie nie miałem w związku z hamerykańkimi :) światłami żadnych problemów. Prawdą jest, że polskie przepisy nie przewidują takiego rozwiązania, ale w końcu dodatkowe światło stopu też nie miało kiedyś łatwego życia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli moge smiało tak sobie smigac bo troszke sie przestraszyłem pierwszego postu ze zabiora dowóe :? no ale widze ze z doswiadczenia wynika "ok mozna tak latac" i dobrze bo mi to tez sie podoba szczegolnie w chopperach itp. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hee no nie tak do konca ale przyznam sie ze pierwszy sezon moj na powazniejszym motocyklu , wrazie co bede woził zorówy ktore mam obecnie z poprzepalanymi włuknami 5W czyli tymi palącymi nawet wrazie doczepienia sie mam prawo wymienc prawda co by dowodu nie zabrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nie będę odgrzewał jednego tematu o modyfikacjach świateł, mam pytanie o zapis w polskim prawie, posiadam sprowadzony ze stanów motocykl z żarówkami dwużarnikowymi w kierunkach z przodu, po przekręceniu kluczyka czy też w trakcie jazdy kierunki świeca się słabym światłem, wcześniej na forum wyczytałem (bo taką opcję też chcąc nie chcąc mam), że diody pod silnikiem i bakiem są dopuszczone , ale jak pojazd stoi, a jak jest z kierunkowskazami?

dzięki z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj kodeks ruchu drogowego. tam jest wszystko ładnie wyłożone co się ma świecić, a co nie. amerykańskie kierunki zazwyczaj przechodzą na stacji badań, ale zgodnymi z przepisami bynajmniej ich to nie czyni

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...