Skocz do zawartości

proszę o opinie na temat KAWASAKI EL 250


Pooh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czasem nie chodzi jak jakaś NSR 125
nie no 4suw to zawsze juz chodzi ciekawiej :D . po za tym moto rzeczywiscie troszke male ale przy 183 nie wiem czy wygladal bys smiesznie. musisz znalezc jakas oferte lub isc do salonu i sie przymierzyc (choc w salonie pewnie bedzie juz el 252 ale to sie chyba nierozni zbytio od siebie (?)). moc 27 km osiagana przy 12000 obr/min - czyli maly silnik sciga wsadzony w malego crusiera - ciekawe rozwiazanie, podobne jak w mojej CM bo u mnie moc osiaga przy 9500 - to tez nie jest malo jak na chopperka..

 

moto ma opinie latwo przyswajalnego i gdzies czytalem ze dedykowany jest pocztkujacym i kobietom wiec mysle ze to dobra propozycja na 1 powazniejszy motocykl.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w telegraficznym skrócie: wywsokoobrotowy silnik w customowej ramie, moment obrotowy dość wysoko, bo około 8500 obr/min co wróży częste zmiany biegów... Napęd paskiem zębatym - bezobsługowa sprawa.

Jak ktos lubi machać gajgą biegów to ok. Silnik to taka pomniejszona GPZ 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, miałem kupić Kawę ER 5, lecz fundusze chwilowo :biggrin:

Więc jestem w trakcie polowania na EL 250 - roczniki 92-95. Na dniach jadę je obejrzeć. Na co mam zwócić uwagę, pod względem technicznym?

Przy okazji: motocykla "użytkuję użytkowo" - to znaczy dzień w dzień od lutego do grudnia (taki mamy klimat :buttrock:): praca, sklep, znajomi... roczny przebieg co najmniej 10 tys. Głównie miasto, czasem między miastem. Ten mały - i taki stary - Eliminator się nada? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A nie za mała ta Kawa? Nie znudzi się żonie?

 

EL250 nie jest częstym sprzetem na drogach.

 

Polecałbym Kawe EN500, dobre osiagi, częsci silnikowych dużo.

 

O wadach i zaletach niestety nic nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są dane Eliminatora:

 

http://chudzikj.republika.pl/EL250.htm

 

Sam chciałem kupić i sie przymierzałem - moto jak na 250 ccm wcale nie jest taki malutki i wygląda całkiem, całkiem (widziałem model z połowy lat 90-tych). Zrezygnowalem, bo widziałem na rynku same mocno starsze roczniki. Trochę też mnie zniechęcały niskie siodło i charakterystyka silnika - specyficzna jak na dragsterowaty - wysokoobrotowy rzędowy t-vin - znacznie wyżej trzeba kręcić niż w moim Comecie 250 - a Comet do niskoobrotowych nie należy... Za to 33 Km to nieźle - więc pewnie, mimo bardzo wysoko umieszczonego momentu, motorek pojedzie. Wg danych osiagi są wyjątkowo dobre na tę klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za linka, co do wielkosci mysle , ze na pierwsze kroki jako adepta motocyklizmu wystarczy jej w zupełności. Nauczy sie podstawowych zasad, oswoi a później przyjdzie czaas na coś wiekszego. A osiagi fakt calkiem, calkiem jak na 250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sam w zeszłym roku kupiłem takie moto dla siebie ( 1997r. 17 000 przebiegu) . Z braku gotówki wybrałem takie moto i nie żałuję.

Spalanie ok. 5l /100, dobra dynamika, części tanie.

 

Link do strony z manualem

 

http://el250.michti.sm.pl

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El 250 piekny na poczatek ale szybko sie nudzi EN 500 super polecam .Zalezy jak połowica sobie radzi

To sobie zmieni na większy jak się znudzi. Niech dziewczyna wybierze to co się jej podoba.

Moja żona na komaryku nieopatrznie dodała gazu i wylądowała na siatce. Tak się zraziła, że nie chce już jeździć. Dobrze, że był to komar a nie EN 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

EL 252 dla dziewczyny idealne! szybko sie nie znudzi

poreczny, niski, malo pali, ciezko go zepsuc(sprawdzalem :) )

wyglada super malo tego jest owszem ale to plus

i jak na 250 to lata jak p..any(i tu wlasnie sie szybko nie znudzi)

polecam pozdro

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, jesli wierzyc mocy z katalogow... to wychodzi ze jest to prawie to samo co Yamaha Virago 535 wersja niemiecka 34KM... wiadomo charakterystyka pracy silnika zupelnie inna jak i zakres obrotow... ale widzialem kilka tych Eliminatorow 250 na drodze i smigaly BARDZO sprawnie jak na choppery. Male, lekkie, szmoc wystarczajaca, dla poczatkujacej kobiety powinno byc w sam raz :banghead:

 

PS/ bardzo jednak zaskoczylo mnie zuzycie paliwa tej 250tki ! 5,5 L na sete ! strasznie duzo, moja virazka 535 bierze od 4-5L (jak ja paluje po miescie to max 5,5)

Edytowane przez Unix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przymierzam się do Eliminatora 250. Mam dylemat wyboru między nim, a nówką chińszczyzną. Wszystkie Eliminatory które widziałem w ogłoszeniach miały przebieg rzędu 50.000 km. Ten który mi się podoba kosztuje ponad 5000 zł. Deko drogo, jak na nastoletni motocykl małej pojemności...

Już chciałem brać chinola ale jakoś bardziej przemawia do mnie 33 KM niż 16.

 

Nie wiecie przypadkiem jak z awaryjnością Eliminatorków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...