Skocz do zawartości

W jakiej cenie kupić olej do motocykla?


Rekomendowane odpowiedzi

dobra a co sądzicie o nowym orlenowskim platinium 10w40?? Ma ktoś jakieś doświadczenia? W gs500 zakupionym przedwczoraj dla mojej został zalany taki olej, ok miesiaca temu... w autoryzowanym salonie suzuki...

 

W tabeli właściwości ma dobre ;) Ale jak będzie z dostępnością tego oleju jak teraz to będzie nadal egzotyka :(

Na stacjach Orlena chyba widziałem raz, a miałem okazję na wielu stacjach zobaczyć :)

 

Też kiedyś się zastanawiałem nad tym olejem, chciałem jakoś polski produkt spróbować i w ogóle "bo polskie", ale jakoś jeszcze się nie zdobyłem na tą odwagę(?)

 

Może jak będziesz miał okazję być w tym serwisie to zapytaj się czy jest w porządku :)

Edytowane przez derbixxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jarenty, a dlaczego bym nie wlał? Ano daltego, że olej jest zupełnie nowy, a ja wolę po prostu produkty sprawdzone i bardziej renomowane.

Taki nowy to on nie jest(pare lat na rynku), tylko teraz go reklamują.Co do zalania nim motocykla...też kiedyś się zastanawiałem nad Orlenem syntetycznym 10W50 do GSXF...ostatecznie nie zalałem, jakieś opory były choć parametry ma dość dobre, tylko trochę mało opini o nim jest dostępnych(pewnie wynikają także z takich psychicznych oporów przed zalaniem nie Motul,Castrol Racing itp tylko Orlen :) )

Edytowane przez Domel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej mialem Castrola GPS 10w40 - straszny brud zostawial w silniku palilo go ok 400ml/1000km, teraz mialem mobila 10w40 tez polsyntetyk - silnik czysciutki, olej tez, ale za to pochlanial go duze ilosci - ponad pol litra na 1000km... (stad tez olej nieco czysty ;-) )

A teraz zalalem Repsola Moto Sintetico 10w40 pelny syntetyk... I genialny jest... Na castrolu na zimnym silniku trzeba bylo "recznie" rozkleic sprzeglo. Na Repsolu na zimnym sprzeglo i skrzynia pracuje tak jak przy normalnej temperaturze pracy. Sprzego nie uslizguje sie, chodzi gladko, a skrzynia tez poprawila swoja prace. No i teraz najlepsze: przez 400km od wymiany nie zauwazylem spozywania oleju. Dopiero po 580ciu widac ze lekko ubylo. Po 1000km bede wiedzial ile dokladnie.

Pzdr

 

Ps. a najlepsze ze za 4L zaplacilem 90zl + przesylka i marza. Kupilem od razu 5L zeby dolewac.

Edytowane przez jimi11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe czesc czolem... ;)))

 

tez mam mieszane odczucia co do castrola (i zrobilem na nim raptem okolo 1500km), mam 10w50 racing i no sam nie wiem, skrzynia jakos dziwnie chodzi. objawia sie to tym ze czasem na postoju zeby wskoczylo 1 musze ciut do tylu dac i dopiero. nigdy wczesniej tego nie bylo...

 

najgorsze ze wymiana oleju (a bankie castrola tez 4 kupilem) to znowu wydatek + KN filtr i w sumie nie wiadomo co przyniesie repsol... slyszalem ze i agip dobry...

Edytowane przez mrbravo

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zalalem Repsola Moto Sintetico 10w40 pelny syntetyk... I genialny jest... Na castrolu na zimnym silniku trzeba bylo "recznie" rozkleic sprzeglo.

 

Ps. a najlepsze ze za 4L zaplacilem 90zl + przesylka i marza. Kupilem od razu 5L zeby dolewac.

Jeśli kupiłeś Repsol Sintetico, taki jak tu: http://allegro.pl/olej-motocyklowy-repsol-...1223354436.html

To jest to PÓŁsyntetyczny olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki nowy to on nie jest(pare lat na rynku), tylko teraz go reklamują.Co do zalania nim motocykla...też kiedyś się zastanawiałem nad Orlenem syntetycznym 10W50 do GSXF...ostatecznie nie zalałem, jakieś opory były choć parametry ma dość dobre, tylko trochę mało opini o nim jest dostępnych(pewnie wynikają także z takich psychicznych oporów przed zalaniem nie Motul,Castrol Racing itp tylko Orlen :) )

 

A to nawet nie wiedziałem :) W każdym bądź razie do motocykla bym nie wlał. Natomiast samochody do pracy zalewam ze względu na koszty i częste wymiany Lotosem Diesel, chodzą bez zarzutu :) A przebiegów też najmniejszych nie mają od 200 tys. do 820 tys... Więc te polskie oleje może wcale nie są takie złe? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nawet nie wiedziałem :) W każdym bądź razie do motocykla bym nie wlał. Natomiast samochody do pracy zalewam ze względu na koszty i częste wymiany Lotosem Diesel, chodzą bez zarzutu :) A przebiegów też najmniejszych nie mają od 200 tys. do 820 tys... Więc te polskie oleje może wcale nie są takie złe? ;)

Poprzednio Nissana miałem zalanego półsyntetycznym lotosem, teraz mam Valvoline Maxlife. Po paru tyś km trochę zaczął stukać łańcuszek(hydrauliczny napinacz). Po wymianie oleju ucichło. Jeżeli zacznie też stukać za parę kkm na Valvoline to nie będe miał zastrzeżeń do lotosa(ale oby nie zaczął:) ), jeżeli nie zacznie będzie oznaczało że jednak są różnice w jakości oleju.

 

Kiedys jezdzilem tylko na Castrol, potem Motul..

Aktualnie uzywam Elfa i roznicy nie widze... a przy okazji jest o jakies 30% tanszy od innych.

Elf jest moim faworytem przy następnej wymianie oleju a konkretnie

ELF MOTO 4 XT TECH 10W50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfem zalewam swojego Renaulta, bo zalecają :bigrazz: 100 tys. i git, od wymiany do wymiany, nie bierze oleju. Zastanawia mnie czy Elf to nie to samo co Total i inne z koncernu wlane do innych butelek ;) A Elfa do auta po zniżkach w IC kupuję za 90 zł 4 litry. Motula 300V w iCar - Poznań za 200. 50 zł taniej niż w Larssonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej gęstości

Jak już to w lepkości a nie gęstości. A po drugie w jakości właśnie z tego względu bo oznaczałoby że jeden traci szybciej lepkość niż drugi(wyjściowo ta sama klasa lepkości 10W40). Vector- oleje Elf ma Dominik w HRG tylko nie pamiętam jak cenowo to wychodziło ale nie było źle.

Edytowane przez Domel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...